Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

narocito od jadnih amerikanaca kad spoznaju da boga nema, pa sta im se onda desava u drustvenom zivotu... on je takvima uteha, utociste i ohrabrenje. svet bi bio mnogo siromasniji da njega nema.
Tako je. Još u predgovoru kasnijim izdanjima Sebičnog gena, Dokins je pisao o pismima koje je dobijao, ljudima koji su uplašeni, sluđeni, izgubili smisao, itd, povodom ideje o genu kao jedinici prirodne selekcije koju je popularisao i doprineo joj.A The God Delusion je bestseler koji sigurno izlazi izvan okvira kucanja na otvorena vrata, pogotovo što i među ateistima ima svakakvih. Na kraju krajeva, šta fali ubeđivanju ubeđenih, kada se to radi na odličan način? Edited by Buck Naked
Link to comment

Uzgred, možda najbolju odbranu sopstvenog stila, metoda i načina rada dao je sam Dokins.:Hail: :Hail: :Hail:(Neil deGrasse Tyson, the Director of the Hayden Planetarium at the American Museum of Natural History, responds to comments by Richard Dawkins with some criticism of his tone and attitude. Dawkins defends himself with a joke)

Edited by Buck Naked
Link to comment

Ima ko voli i The 4 HorsemenDokins, Denet, Haris i Hicens caskaju o tome kako nema boba i cirkaju usput.Vise se ne secam koliko ukupno traje emisija, ugl. ima na onom docs4you sajtu da se skine sve, u slucaju da na guglu nije kompletno.

Link to comment

Procitao Ljubav i prepreke Aleksandra Hemona. Hmm... pravo da vam kazem, ne znam sta da mislim. Nista specijalno, a izdrzao sam do kraja, odn. procitao sve price (posto je zbirka prica u pitanju, mada su price na cudan nacin povezane). Ovo je prvo sto sam procitao d Hemona i mozda je bolje bilo da sam procitao neke od prethodnih knjiga po kojima se procuo, i priznajem da me ova nova njegova knjiga (The Lazarus Project) interesuje, ali ova knjiga nije nesto zbog cega bi svi trebali da potrce u knjizare/biblioteke.

Link to comment
jel teška za nošenje ili za čitanje?
:D nije (mada paperback bubri od mokrih peškira) - stvar je u klimatskom raskorakuotvoriš knjigu, a ono te zapahne anglosaksonska hladna a detaljna jesen. sa ponekim postkolonijalnim monsunom iz bengalskih krajevane ide uz svež hvarski vetrić na suvih +36 u hladu...(bg klima, međutim, pogodna - knjizi preporuke već na pola)
Link to comment

pocela da citam sakib nenada velickovica nikad nisam cula za tog coveka, knjigu objavili stubovi kulture 2002, znaci bas davno.sakib je o strancu koji posle rata dodje u sarajevo da radi u nekakvoj misiji, pa onda svom bojfrendu pise pisma o ljudima i gradu. sinoc sam procitala 50ak straninca, to je urenebesno stivo.guglovala sam velickovica. to je ovaj baja i nekoliko pisama, da osetite atmosferu: http://www.velickovic.ba/knjige/sahib.htm

Link to comment

Marko Veshovic - Cetvrti genije.Ne secam se price (iz zivota) i morao sam da proverim dal' je "po istinitom dogadjaju" ili nije - i - izgleda da jeste... Haos. Odma' sam je metnuo na spisak.

Link to comment
pocela da citam sakib nenada velickovica nikad nisam cula za tog coveka, knjigu objavili stubovi kulture 2002, znaci bas davno.sakib je o strancu koji posle rata dodje u sarajevo da radi u nekakvoj misiji, pa onda svom bojfrendu pise pisma o ljudima i gradu. sinoc sam procitala 50ak straninca, to je urenebesno stivo.guglovala sam velickovica. to je ovaj baja i nekoliko pisama, da osetite atmosferu: http://www.velickovic.ba/knjige/sahib.htm
zar nije ipak sahib? dosta mucnine i teskog cinizma u drugom delu knjige, videces, uprkos nesumnjivoj duhovitosti.njegovi konacari su mi drazi, pa i sa vise humora, iako govore o ratnom sarajevu.VivaSexico dosadnjikav, ali i bez velikih pretenzija, rekla bih.
Link to comment
zar nije ipak sahib?
jes, sahib. ali taj vozac se zove sakib, pomesala, valjda ce mi se do kraja rasplesti da l u tome sakib/sahib ima nesto zapleteno.
Link to comment

u kratkom razmaku saramagovo slepilo i put kormaka makartija.dva vredna apokalipticna iskustva, pri cemu je put ipak nedostizan u svojoj mracnoj eleganciji. makarti mi vise lici na arhitektu/graditelja nego pisca, konstrukcija je cvrsta, nepomerljiva, prefinjena, zadivljujuca.

Edited by Aleksija
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...