Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

finishirao: vladimir arsenijevic - predator; dobar bizarcharles mingus - bedniji od shugavog psa; nije losa autobiografija, mada sam vise ocekivaotrenutno:jukio mishima - zlatni paviljonerlend lu - naivan.super; pocecu da pravim razne spiskove, obozavam ovog autora :)

Edited by maheem
Link to comment

Sasvim slučajno mi došle pod ruku knjižice spisateljica s nemačkog govornog područja jedna za drugom.Završila Mansardu Marlen Haushofer. Zanimljiva knjižica, naizgled o ispraznom životu građanske porodice i svemu onome što je do tog životarenja dovelo. Glavna junakinja egzistira u kolotečini, a njena neprilagođenost koju ne ispoljava donosi joj izuzetno buran unutrašnji život gde pokušava da se pomiri sa demonima iz prošlosti i sadašnjosti. Mansarda je njeno utočište. Nevesela, teška atmosfera, nekako napeta iako se, reklo bi se, ništa ne događa. Izuzetno je sugestivna, bar na mene je tako delovala, mračila sam tih dva-tri dana koliko sam je čitala.Izgleda da će mi Alberta dočekuje ljubavnika Brigit Vanderbeke vratiti dobro raspoloženje, sudim na osnovu prvih par strana. Na osnovu pročitanog, mislim da je priča o dvoje ljudi koji se vole i traže čitav život, ali kad god se nađu ispostavi se da trenutak nije pravi, pa nastavljaju da pletu započeto vrzino kolo od rastanaka i sastanaka. Ispričana je lako i pitko, bez patetike koja bi se mogla očekivati u knjigama ove tematike. To su samo prvi utisci, možda se ispostavi da sam omanula.

Link to comment
zabluda o bogu dokins treci put citam. da je mladji 20 godina, odmah bi ga zenila.
toliko narcisizma u jednoj knjizi - jooj, nije li malo mnogo?na svakoj drugoj stranici - ja pa ja....
Link to comment
zabluda o bogu dokins treci put citam. da je mladji 20 godina, odmah bi ga zenila.
Odlična, mada mene (i napisah to negde gore) sa nogu obaraju The Blind Watchmaker i Unweaving the Rainbow.A ja bih ga ženio i 'vakog..Gledala njegova filmovana predavanja Growing Up in the Universe, u šest delova? Neopisivo remek-delo.(Ovde je prvo: http://video.google.com/videoplay?docid=2792605076463399298)GrowingUp_DVDcoverartUSA-FLAT.jpg Edited by Buck Naked
Link to comment

Odlučih da najzad pročitam neka klasična dela.Sad završio Orvelovu "1984" i nakon tog bedačenja prešao sam na "Tvrđavu" Meše Selimovića. Aj aj aj, još se gore osećam.Ali obe knjige su fenomenalne.

Link to comment
Odlučih da najzad pročitam neka klasična dela.Sad završio Orvelovu "1984" i nakon tog bedačenja prešao sam na "Tvrđavu" Meše Selimovića. Aj aj aj, još se gore osećam.Ali obe knjige su fenomenalne.
Dodaj sad Vrli novi svet od Hakslija pa potom Mi od Zamjatina pa neces imati srece jedno 3 meseca. A sve knjige fenomenalne... ;)
Link to comment

Što, meni Orvel bio zabavan?Onda sam na vrata sobe zalepio oznaku "101" (ako se ne varam, to beše soba gde te suočavaju sa strahovima?)..

Link to comment
toliko narcisizma u jednoj knjizi - jooj, nije li malo mnogo?na svakoj drugoj stranici - ja pa ja....
nisam JA to tako procitala. sta cu jadna kad se lozim na te pametnjakovice... <_<
Odlična, mada mene (i napisah to negde gore) sa nogu obaraju The Blind Watchmaker i Unweaving the Rainbow.
gledacu cim stignem. tenks. dotle svakog dana pijem kafu iz http://richarddawkins.net/store/index.php?...;products_id=59 (nekako me bas grize savest kad njega piratizujem, inace nemam tih moralnih problema u zivotu :lol:)
Link to comment
nisam JA to tako procitala. sta cu jadna kad se lozim na te pametnjakovice... <_< gledacu cim stignem. tenks. dotle svakog dana pijem kafu iz http://richarddawkins.net/store/index.php?...;products_id=59(nekako me bas grize savest kad njega piratizujem, inace nemam tih moralnih problema u zivotu :lol: )
on mi je tako LDP/vegetarijanac - ubedjuje ubedjene, citamo ga mi koji se "slazemo sa nejgovim pitanjem" ali ne vidim kako ce da ubedi one druge, kako ce da promeni misljenje neistomishljenicima.
Link to comment
on mi je tako LDP/vegetarijanac - ubedjuje ubedjene, citamo ga mi koji se "slazemo sa nejgovim pitanjem" ali ne vidim kako ce da ubedi one druge, kako ce da promeni misljenje neistomishljenicima.
jao, nije bas tako. ja nisam bas u prilici da pratim njegov rad, ono malo sto mogu je preko richarddawkins.net. citaj forume, idi na cet, ja isla par puta, sta tamo moze da se procita i da se cuje od ljudi, da ne poverujes. narocito od jadnih amerikanaca kad spoznaju da boga nema, pa sta im se onda desava u drustvenom zivotu... on je takvima uteha, utociste i ohrabrenje. svet bi bio mnogo siromasniji da njega nema.(ja glasala za ldp, da l treba reci da sam vegetarijanka :lol: ) Edited by darling
Link to comment
jao, nije bas tako. ja nisam bas u prilici da pratim njegov rad, ono malo sto mogu je preko richarddawkins.net. citaj forume, idi na cet, ja isla par puta, sta tamo moze da se procita i da se cuje od ljudi, da ne poverujes. narocito od jadnih amerikanaca kad spoznaju da boga nema, pa sta im se onda desava u drustvenom zivotu... on je takvima uteha, utociste i ohrabrenje. svet bi bio mnogo siromasniji da njega nema.
ma naravnomeni samo krivo sto ima toliko budala na svetu pa on mora da ima toliko poslagledaj bre ove gore morone:
Нисте ауторизовани да видите изворе.Морате приступити систему.
:mrshbre:ja bih to sve tukla.ne znam odkud dawkinsu toliko strpljenjaEDIT :
(ja glasala za ldp, da l treba reci da sam vegetarijanka )
ja te i dalje volim :wub:EDIT2 - da, isla na chat i prijavila se na forum, i dalje mislim da podsmevanjem nikog neces ubediti da je glup. to niko ne voli. Edited by msmodesty
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...