Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Procitala "Sta je nestalo", od Ketrin O'Flin. Nije lose za prvi roman, stavise. Pocetak usisava u zamrsenu pricu, mracnu od pocetka do kraja. Soping mol kao megaorganizam. Izgubljenost u njemu, a i inace... Fina ideja, dovedena nekako do kraja... :mellow: Stil - na mahove majstorski, na ostale (vece) mahove vapi za brusenjem. Pogotovu ako se paralelno cita sa onim teskasem, Kormakom Makartijem. Preporuka, moze. Lynch bi od ovoga napravio jedan tako svoj film.

Link to comment
sta ja znam, ja sam samo lagano procitala flaubert's parrot, problem sam imala sa arthur & george, nisam ni zavrsila, a england, england nekako odlazem iz prostog razloga mislila sam da ce to biti zivopisno putovanje na neki drugi nacin, dacu mu jos jednu sansu, samo se bojim da ce me razocarati kao i martin amis . da li si citao nesto od njega?
ja barnsa mnogo volim zbog vrhova i pameti, citam neke recenice po vise puta za redom, al zato traje. i zna nekada biti dosadno [bar pri pocetku], od artura i georga sam i ja odustao.england, england je super na pocetku i kraju, u sredini nepotrebno zapada u satiru.amisa nisam citao, ni jednog.
Link to comment
od artura i georga sam i ja odustao.
takodje. zapravo, volela bih da znam (za) nekoga ko od te knjige nije odustao.imam problem sa citanjem tih savremenih pisaca... meni se to sve jednostavno smucilo... previse je isto, sta li.sad citam tomasa mana. c. breg. jedan forumas me na nekoj temi asocirao da uzmem tu knjigu u ruke. i hvala mu.
Link to comment
sad citam tomasa mana. c. breg. jedan forumas me na nekoj temi asocirao da uzmem tu knjigu u ruke. i hvala mu.
Nema na čemu :)Čudesna knjiga.
Link to comment

Arsenijevicevog Predatora. covek definitivno lepo pise ali sam se tako zajebo sa izborom za citanje pred operaciju, dok forumasim po netu :unsure:

Link to comment
kupila konačno svog prvog Bukovskog - 'Ljubav i ludilo u L.A.' i sporo ide. e jesam se ulenjila s čitanjem, onako najstrašnije. :(
kolko vulgarštine, Bak Nejkidovo seksualističko forumašenje mi je kvalitetnije od ovog romana. jel Bukovski uvek takav, da znam da ga batalim ubuduće...
Link to comment
kolko vulgarštine, Bak Nejkidovo seksualističko forumašenje mi je kvalitetnije od ovog romana. jel Bukovski uvek takav, da znam da ga batalim ubuduće...
bukovski tesko da moze da se cita van konteksta vremena u kome je pisao. i da - vulgarno (rekla bih sirovo, direktno) je jedan od prideva koji opisuje njgov stil... ne znam koliko godina imas - ja sam bukovskog citala kao tinejdzer... "bludnog sina" svakako preporucujem (u originalu je to, cini mi se, roman pod nazivom "ham on rye", koji opisuje detinjstvo i odrastanje henry-ja chinaskog, autorovog alter-ega). ostalo mozda mozes i da preskocis, ako vec ovako reagujes na njegovu prozu. (mada ima i dobrih prica, koliko se secam).he, iz bludnog sina uvek cu se secati (osim sto i danas imam osecaj koji je knjiga u meni proizvela, mada ne mogu da prizovem u secanje vecinu detalja) njegovog kasnjenja na casove u skoli... i profesora, koji komentarise nesto u stilu: "mr. chinaski uvek stize na vreme. nazalost, to je obicno pogresno vreme..." simbolika mog sopstvenog zivota, pa valjda zato :)nije bukovski los.u moru ovog nicega sto se stampa danas, on mi dodje ko neki dragi plasticni dinosaurus sa police, koji je ruzan ko dajvo, ali i daje privlaci pogled. :D
Link to comment

^ hvala PointTaken. nisam tinejdzer odavno, al mislim i da jesam, ne bi mi "legao" takav stil pisanja. mada, mozda uzmem nekom prilikom "Bludnog sina", cisto da se uverim da nisam pogresila.

Link to comment
kolko vulgarštine, Bak Nejkidovo seksualističko forumašenje mi je kvalitetnije od ovog romana. jel Bukovski uvek takav, da znam da ga batalim ubuduće...
bukovski vulgaran!? c c cbukovski je poetičan
Link to comment
5153DA4XGML._SS500_.jpgMesto desavanja - Pljevlja i okolinaVreme - 19 vek pa do I svetskog rataporodicne drame isprepletane ratovima, ekonomiskim promenama, klasnim prestrojavanjima, etnickim sukobima...nazalost Milka Bajic Poderegin je napisala samo ovu jednu knjiguali kakvu
Link to comment

Amin Maluf: Ubilački identiteti, izdanje PAIDEIA Esejistička proza, kondenzovana, s jakim pečatom lične proživljenosti. Teorijska promišljanja o uslovima za "aktivnu i miroljubivu koegzistenciju" različitih individualnihi kolektivnih identiteta.Mondijalizacija kao šansa za približevanje kulturnih i konfesionalnih modela i smanjenje distance među njima.Stranice prepune altruizma i humanizma.Idealno za udžbenik iz građanskog vaspitanja, ali i samopreispitivanje o sopstvenoj otvorenosti premadrugom i drugačijem.

Link to comment
kolko vulgarštine, Bak Nejkidovo seksualističko forumašenje mi je kvalitetnije od ovog romana. jel Bukovski uvek takav, da znam da ga batalim ubuduće...
Takav kao u "Ljubav i ludilo u L.A." (to je valjda domaći naslov domaćeg izbora kratkih priča)? Još bolji!Pokušaj sa drugim ludilom: "Pričama o običnom ludilu" (Erections, Ejaculations, Exhibitions, and General Tales of Ordinary Madness, 1972) ili "Beleškama starog pokvarenjaka" (zbirka njegovih kolumni, Notes of a Dirty Old Man, 1969, da, da, Bukovski je bio kolumnista!).i da, pitanje, šta mu fali?(hvala na komparaciji, podigo sam.. nos) Edited by Buck Naked
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...