Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Gustav Majrink Valpurgijska noć (Gustav Meyrink Walpurgisnacht)Tek sam počela i mnogo mi se sviđa. Svevremeni Prag, sablasna atmosfera jeze i košmara, dekadentni plemići koji preziru plebes, izgubljeni glumci, ocvale prostitutke... Malo li je za početak!?
notirano!
Link to comment
+ 'Formule ljubavi' Zorana Milivojevića, kupila drugarici za rodjus, al malo je listam dok je još kod mene. zaključak - što pre se snabdeti literaturom iz psihologije i osvešćivati se, iz dana u dan. :P
Baci to đubre iz ruke, molim te..
Ako ima nešto od ovoga na srpskom (ili bar BHSu), rado bih pročitao... Tj. Crvenu kraljicu i Genom već jesam, nego ovo drugo...Moj poslednji pokušaj sa čitanjem na engleskom, bilo čega što nije stručno moranje, završio se davne 1989 sa nekim Frederik Polom i Hičijima... Da sam ostao uporan, možda bi jednoga dana i bio čovek od mene umesto 1 osvešćenog lenjivca-hedoniste...
Mislim da The Origins of Virtue nije prevedeno. Ako si procitao Crvenu Kraljicu na srpskom, u istoj domacoj ediciji imas slicnu stvar, kratku i romanticnu "Zasto je seks zabavan?" majstora Dzareda Dajmonda.
Link to comment

A kada je o popularnoj nauci rec, sledeca na spisku mi je:400000000000000102310_s4.jpg"Napoleon's Buttons" is the fascinating account of seventeen groups of molecules that have greatly influenced the course of history. These molecules provided the impetus for early exploration, and made possible the voyages of discovery that ensued. The molecules resulted in grand feats of engineering and spurred advances in medicine and law; they determined what we now eat, drink, and wear. A change as small as the position of an atom can lead to enormous alterations in the properties of a substance-which, in turn, can result in great historical shifts.With lively prose and an eye for colorful and unusual details, Le Couteur and Burreson offer a novel way to understand the shaping of civilization and the workings of our contemporary world.Poglavlja su:1. Peppers, Nutmeg and Cloves2. Ascorbic Acid3. Glucose4. Cellulose5. Nitro compounds6. Silk and Nylon (lični favorit)7. Phenol8. Isoprene9. Dyes10. Wonder Drugs11. The Pill12. Molecules of Witchcraft13. Morphine, Nicotine and Caffeine 14. Oleic Acid15. Salt16. Chlorocarbon compounds17. Molecules versus malariaĆito neko?

Edited by Buck Naked
Link to comment
zaključak - što pre se snabdeti literaturom iz psihologije i osvešćivati se, iz dana u dan.
Preporuka za Battice:9106_Klodija_Kerol.jpg

Sve što je Amelija Lokvud ikada želela još otkako je bila mala devojčica, bilo je da se uda. Prsten iz Tifanija, venčanica Vere Vang... i sve te stvari. Više je ništa ne može utešiti, ni glamurozna televizijska karijera, ni prelep stan niti predivni prijatelji, jer prešla je tridesetu a i dalje je neudata. Kada Amelija čuje za kurs koji joj obećava da će svoje sudbonosno da izgovoriti pre isteka godine, ona požuri da se upiše. Ali Amelija nije svesna da će od predavača dobiti zadatak da poseti sve svoje bivše ljubavi, ne bi li shvatila u čemu je grešila. Odlučno grabeći prema svom krajnjem cilju, Amelija pronalazi sve momke sa kojima se zabavljala od svoje šesnaeste godine, a rezultati su iznenađujući!„Fantastična priča. Smešno do suza.“ - Bella

Link to comment
Living alone and Hating it!

Dakle, od te instant psihologije nema vajde, mani se, nego bolje proučavaj neki kuvar.

Baci to đubre iz ruke, molim te..
Preporuka za Battice:9106_Klodija_Kerol.jpg
Zabi i Lale, zašto me stalno zezate da žurim da se udam? :lol: i kad sam rekla da hoću da čitam literaturu iz psihologije, nisam mislila samo na oblast ljubavi, već mnogo šire. generalno sam nezadovoljna mnogim stvarima u svom životu i treba mi pomoć...@Buck, knjigu sam poklonila enivej. :D što je đubre? mislim da preteruješ.
Link to comment
Filip K. Dik - Man in High Castlena prednjim i zadnjim koricama knjige po kukasti krst i kako sam citao po busevima sreo par poznatih ljudi koji su mislili da je to neka verzija mein kampfa :lol:al stvarno odlicna knjiga. zanimljivo je citati kakav je svet izgradio gde sve izlazi iz nemacke, od tehnickih inovacija do nekih kulturnih pojava, gde ameri imaju kompleks od japanaca.... i odlicna igra sa paralelnom knjigom. sve u svemu, bice procitana je za svega par dana, sto mi se, nazalost, od navlacenja na forum nije desilo ni sa jednom knjigom, sto mi opet govori nesto drugo - batali forum cobane
Notiraj i ovo: Fatherland - Robert Harris200px-RobertHarris_Fatherland.jpg
Link to comment

Ja još "gulim" Ostera: 4. jula počeh knjigu u kojoj se na prvoj strani pominje 4. juli kao aktuelan datum... :lol: Je l' prevedeno još nešto od Dicka osim Tamnog skeniranja?

Edited by FranziskaKafka
Link to comment

ja znam za androide, ubik, coveka u visokom dvorcu i glas treceg (hoce reci minority report :mellow:) - grozan prevod ovog poslednjeg, ako se dobro secam.sad citam akunjina, po preporuci. nije lose, pelagija kao ruski pegavi lezerniji i zenski otac braun :)edit: dodala pridev, da ne bude malo.

Edited by Aleksija
Link to comment
Notiraj i ovo: Fatherland - Robert Harris

200px-RobertHarris_Fatherland.jpg

A i ova ima jak omot, ko je bolje srece sa izdanjima:

41R7CEK0X3L.jpg

obavezno stivo!

36v.jpg

ne mogu da docekam da zavrsim ovo (iako bih, istovremeno, volela da ima bar jos 3x500 strana):kinghercevi1.jpgodakle je, do sada, najbolja i najdirljivija kingova prica:

:heart:kinghercevi2.jpg:heart:

pa da pocnem s ovim:lun1.jpglun2.jpglun3.jpgedit: spojleri

Edited by Cruella De Ville
Link to comment
lun1.jpg
Kad sam bio 1 tinejdžer samo sam sabijao Lunove i Dok Holideje.... :heart: Vajat Erpove, i Hejzije sam manje voleo... -_- Edited by dare...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...