Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

sta ja znam, ja sam samo lagano procitala flaubert's parrot, problem sam imala sa arthur & george, nisam ni zavrsila, a england, england nekako odlazem iz prostog razloga mislila sam da ce to biti zivopisno putovanje na neki drugi nacin, dacu mu jos jednu sansu, samo se bojim da ce me razocarati kao i martin amis . da li si citao nesto od njega?

Link to comment
znas sta lancia to je posebna tehnika heklanja, nije samo heklica, nego i iglom, ima poseban naziv, zaboravila sam, ostro oko sokolovo
milje, ili sustikla?broderie anglaise? u nas se vec godinama masovno koristi sintex chinoise. mada, ne tvrdim za ovo sa slike.postovanje svima koji jos mogu da citaju dz. barnsa.ja ne mogu :( ali, ako date razloge, mozda bih ponovo pokusala :) poz
Link to comment

Naleteh na sajmu knjiga u Domu sindikata i odlučih da kupim na slepo Partika Nita. Dve knjige: "Musungu Džim i veliki poglavica Tuloko" i "Bluz Šema". I ne pokajah se.Prva knjiga se dešava u Africi i godori o neokolinijalizmu, pobuni crnaca i sl. ali sve je jako duhovito i zabavno i u nekim trenucima pomalo gorko. Opšti utisak: bez velike filozofije ali dobra knjiga.Druga knjiga ima neke zajedničke likove sa prvom ali je potpuno drugačija priča. Većina se dešava u delti Misisipija u vreme nastajanja džeza i bavi se životom jedne džez zvezde u nastajanju. Ni ova knjiga nije loša, mada je lošija od prve.ipak preporučujem obe knjige, naročito za letnje vrućine, čitanje sa pauzama na plaži kada mozak ne radi previše i potrebno mu je umereno štivo.

Link to comment
znas sta lancia to je posebna tehnika heklanja, nije samo heklica, nego i iglom, ima poseban naziv, zaboravila sam, ostro oko sokolovo
Poentles, ako me oko ne vara :). Težak i skup rad, pokušavala sam da naučim da necam, pa nisam uspela, a ovo je još teže. Bravo za vešte ruke, ali i za tvoj sjajan odabir literature. Nemam svežu preporuku jer sada pevušim bebi pesmice :wub: i ponekad stignem da prelistam nešto stručno (izašla je nova neurologija :D ), poneki Gradac, poeziju - Zorana Kokir je uradila dobar prevod engleske poezije i to je to.
Link to comment

Evo spiska od poslednjeg javljanja:Bernhard Šlink - Vikend + Nagib Mahfuz - Priče iz našeg kraja. Obe za jedan fin nedeljni dan (iako ova druga nije baš malecka). Baš prijatan dan, posebno zahvaljući čika-Berniju.Čarolija - Muharem Bazdulj. Malo manje nego što očekivah, ali šta sad. Ostaje ona jedna priča...U zemlji poslednjih stvari i Mesečeva palata - čika Oster. Mis'im... sad vidim otkud ono njegovo delo Umetnost gladovanja. A i kao da je znao za krizu (Zemlja poslednjih stvari).Odo' sad da malo trošim vid (opet) na Ransmajera. Nije da je dobio prelaznu ocenu za prethodnu knjigu, ali treba mu dati šansu (s tim da mu je ovo poslednja).

Link to comment

Filip K. Dik - Man in High Castlena prednjim i zadnjim koricama knjige po kukasti krst i kako sam citao po busevima sreo par poznatih ljudi koji su mislili da je to neka verzija mein kampfa :lol:al stvarno odlicna knjiga. zanimljivo je citati kakav je svet izgradio gde sve izlazi iz nemacke, od tehnickih inovacija do nekih kulturnih pojava, gde ameri imaju kompleks od japanaca.... i odlicna igra sa paralelnom knjigom. sve u svemu, bice procitana je za svega par dana, sto mi se, nazalost, od navlacenja na forum nije desilo ni sa jednom knjigom, sto mi opet govori nesto drugo - batali forum cobane

Edited by Hustler
Link to comment

kupila konačno svog prvog Bukovskog - 'Ljubav i ludilo u L.A.' i sporo ide. e jesam se ulenjila s čitanjem, onako najstrašnije. :( + 'Formule ljubavi' Zorana Milivojevića, kupila drugarici za rodjus, al malo je listam dok je još kod mene. zaključak - što pre se snabdeti literaturom iz psihologije i osvešćivati se, iz dana u dan. :P

Link to comment
Filip K. Dik - Man in High Castle
U, da, posedujem izdanje, slistih ga na istarskoj terasi pre godinu dana očas posla. Fckng ludilo.
kupila konačno svog prvog Bukovskog - 'Ljubav i ludilo u L.A.' i sporo ide. e jesam se ulenjila s čitanjem, onako najstrašnije. :(
Leba ti, batali Čaka ako još nisi svršila škole.
+ 'Formule ljubavi' Zorana Milivojevića, kupila drugarici za rodjus, al malo je listam dok je još kod mene. zaključak - što pre se snabdeti literaturom iz psihologije i osvešćivati se, iz dana u dan. :P
Living alone and Hating it!

Dakle, od te instant psihologije nema vajde, mani se, nego bolje proučavaj neki kuvar.

Link to comment
Od Ridlija sam proćito The Red Queen i The Origins of Virtue. Nice stuff, iako turbo popularno pisano.Edit: I Genom, da, al to su valjda svi.A od Pinkera i How The Mind Works, i raspametio se. I opametio.
Ako ima nešto od ovoga na srpskom (ili bar BHSu), rado bih pročitao... Tj. Crvenu kraljicu i Genom već jesam, nego ovo drugo...Moj poslednji pokušaj sa čitanjem na engleskom, bilo čega što nije stručno moranje, završio se davne 1989 sa nekim Frederik Polom i Hičijima... Da sam ostao uporan, možda bi jednoga dana i bio čovek od mene umesto 1 osvešćenog lenjivca-hedoniste...
Link to comment

Auh! Ovo je i moja životna priča :( (samo što u pitanju nisu bili siroti mali Hičiji već Ender (knjiga, ne novela))

Edited by laki21
Link to comment

Gustav Majrink Valpurgijska noć (Gustav Meyrink Walpurgisnacht)Tek sam počela i mnogo mi se sviđa. Svevremeni Prag, sablasna atmosfera jeze i košmara, dekadentni plemići koji preziru plebes, izgubljeni glumci, ocvale prostitutke... Malo li je za početak!?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...