Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Poenta je da Bartonov lik nije ni naslućivao zašta je poslužio....u stvari niko nije znao osim onog ko ga je poslaoi onog koji mu je bio "glavni neprijatelj" tj...prijatelj...tj. neprijatelj :)Za prevod si u pravu, naveo sam naslov koji je kod nas u opticaju, kako za roman, tako i za film.Voleo bih i ja da dođem do takvih nekih serija. Pre par godina su reprizirali "Ja, Klaudije".

Edited by Ulis
Link to comment

hvala za preporuke :)le karea sam probala jako davno, nije legao tada (iz nekog razloga spijunski mi nikad nisu bili primarna oblast interesovanja), ali mu vredi ponovo dati sansu.procitala skoro par knjiga minette walters, pristojno drzi paznju, ali se neminovno namece poredjenje sa ruth rendell - a ova druga je ipak bolja.dakle, ono sto ja trazim bi se najbolje moglo opisati kao pokusaj rekonstrukcije dozivljaja koji sam imala kao tinejdzerka kada sam prvi put citala poa. mislim da je to razumno ocekivanje, samo mi treba vremeplov i neki ekstremno uzbudljiv zaplet :)

Link to comment
dakle, ono sto ja trazim bi se najbolje moglo opisati kao pokusaj rekonstrukcije dozivljaja koji sam imala kao tinejdzerka kada sam prvi put citala poa. mislim da je to razumno ocekivanje, samo mi treba vremeplov i neki ekstremno uzbudljiv zaplet :)
hm... ocekivanje preporuke nije bas razumno jer je svako od nas samo u svojoj glavi, a neki ni to uvek ;) + neki dozivljaji su rezervisani za neke kontekste. vremenske i ine. ne bih da pomenem, a namece mi se: à la recherche...mozda da probas, ako vec nisi, tajnog agenta asendena. jes' da su pripovetke, al' su povezane. bila je to bigz-ova dzepna knjiga... eh, nema vise dzepne knjige.ako ti je do thrilla i krvi, predlazem da virnes u "dzek i dzil" (laguna, 2007.). leri king, u jues tudei, tvrdi da je autor "svakako medju najboljim piscima detektivskih romana svih vremena, a ovom knjigom dostigao je vrhunac. ja tvrdim da nije lose.ps. hvala sto si podsetila, lepo se napricasmo o le kareu i drugima. i bliskom.mada. bilo bi tu jos materijala... na primer, connie sachs :wub: poz
Link to comment
hvala za preporuke :)le karea sam probala jako davno, nije legao tada (iz nekog razloga spijunski mi nikad nisu bili primarna oblast interesovanja), ali mu vredi ponovo dati sansu.procitala skoro par knjiga minette walters, pristojno drzi paznju, ali se neminovno namece poredjenje sa ruth rendell - a ova druga je ipak bolja.dakle, ono sto ja trazim bi se najbolje moglo opisati kao pokusaj rekonstrukcije dozivljaja koji sam imala kao tinejdzerka kada sam prvi put citala poa. mislim da je to razumno ocekivanje, samo mi treba vremeplov i neki ekstremno uzbudljiv zaplet :)
E...onda izvini. Biće da si u pravu......Voltersova i Le Kare se ne daju upoređivati (ova prva drži pažnju, ovaj drugi ne)
Link to comment

ajmo malo sporije, ulise.nisam rekal da je volters vr', samo da moze da se cita (ako pogledas jednu od gornjih recenica, videces da sam vec pomenula nekog ko je daleko bolji).po cenu da prepricam i drugi deo svog antologijskog posta od malopre: jako davno citala veoma malo le karea. ponovo cu probati, pa cu onda videti sta mi onda nije odgovaralo i da li sad odgovara.ne zelim da vrednujem stvari kojih se skoro i ne secam.

Link to comment

@nicola: da, malo krvi i da nije lose, to su otprilike zahtevi. trenutni.

Ajmo malo sporije, Aleksija :)
eto, opet bi da se svadja -_- ajd malo i na temu - nr: asuka fudzimori, mikrokosmos, dosta diletantski za sada.
Link to comment

delirious new york od rem koolhaasa, carobni manifesto iz jednog intelektualnog ugla gledanja o nekadasnjem new yorku sa maketama, crtezima, opaskama koje je vec prezentirao u s,m,l,xljeste da je heavy artspeak ali je uzivanje, pogotovu ako se njegov rad prati i ceni.

post-69-1245617998.jpg

Link to comment

znas sta lancia to je posebna tehnika heklanja, nije samo heklica, nego i iglom, ima poseban naziv, zaboravila sam, ostro oko sokolovo

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...