Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

blank slate nisam mogo da procitam - dosadna mi je a i teska za citanje rekao bih.Na slicnu temu buck probaj Nature via nurture - Matt Ridley. Mnogo zanimljivije, cita se ko krimic.Na ispitu iz psihijatrije onomad poceo sam da razglabam teoriju iz knjige zasto je sizofrenija znacajna za covecanstvo, i profa me pustio i ako nije trebao

Link to comment

Od Ridlija sam proćito The Red Queen i The Origins of Virtue. Nice stuff, iako turbo popularno pisano.Edit: I Genom, da, al to su valjda svi.A od Pinkera i How The Mind Works, i raspametio se. I opametio.

Edited by Buck Naked
Link to comment
A od Pinkera i How The Mind Works, i raspametio se. I opametio.
To je moj prvi Pinker! :DAnyway, koga zanima, ima ovde clanaka ihahaj, i (skoro )svi pisani vrlo popularnim stilom...Klik!
Link to comment

saglasna sa le kareom... mogao bi i len deighton.raniji forsajt: the day of the jackal (operacija sakal), shepherd (cuvar)bez krvi, ali zdravo napeto, sa tu i tamo nedostajucim junacima: aleksandar mekol smit, serijal o prvoj damskoj detektivskoj agenciji ma(da)me ramotsve.poz

Link to comment

Oko "ranog" Forsajta.....slažem se za navedene romane (sa tim da je film Dan šakala jedan od onih filmovakoji daleko nadmašuju književni predložak). Od "kasnog" Forsajta solidan je Avganistanac.Mada, sve je to neuporedivo sa le Kareom. Triologija o Džordžu Smajliju i Špijun koji se sklonio u hladnoću (jošjedan izvrstan film M.Rita sa R.Bartonom) su ona vrsta romana koja se itekako da uporediti i na štetu tzv. ozbiljne literature.

Link to comment
Oko "ranog" Forsajta.....slažem se za navedene romane (sa tim da je film Dan šakala jedan od onih filmovakoji daleko nadmašuju književni predložak). Od "kasnog" Forsajta solidan je Avganistanac.Mada, sve je to neuporedivo sa le Kareom. Triologija o Džordžu Smajliju i Špijun koji se sklonio u hladnoću (jošjedan izvrstan film M.Rita sa R.Bartonom) su ona vrsta romana koja se itekako da uporediti i na štetu tzv. ozbiljne literature.
dan sakala... do forsajta sam stigla preko tog filma.a bozja pesnica? na stranu sto je obogaljena brukom od prevoda/lekture i nepostojecim tehnickim uredjenjem. jel' majk martin bese i u avganistancu?slazem se, le kare jeste literatura. i, da ne propustimo malu bubnjaricu. skoro neverovatno da je napisana pre tridesetak godina.a da preskocimo panamskog krojaca - ne znam sta mu bi.odosmo u letnje preporuke (otvorila je apotekarica temu o knjigama za na odmor), u poslednje vreme tematsko lutanje i trolovanje mi postaje navika :( poz
Link to comment

Jeste. Majk Martin je u Avganistancu.Lepo si se setila Male bubnjarice (elem taj film sa D.Kiton nije uspeo).Imaš pravo za Božiju pesnicu i Panamskog krojača.Što se tiče "Špijuna......" morao sam je pročitati dva puta za redom, da bih shvatio šta se, u stvari, desilo i ko je koga prevario,manipulisao, žrtvovao..šta se stvarno desilo? A BBC serija o Smajliju i njegovim ljudima je, kako to već Englezi rade, briljantna. Od tada Smajli je, za mene, Alek Ginis

Link to comment
Što se tiče "Špijuna......" morao sam je pročitati dva puta za redom, da bih shvatio šta se, u stvari, desilo i ko je koga prevario,manipulisao, žrtvovao..šta se stvarno desilo? A BBC serija o Smajliju i njegovim ljudima je, kako to već Englezi rade, briljantna. Od tada Smajli je, za mene, Alek Ginis
ne secam se vise :D moracu da procitam ponovo, pa cu izvestiti.mislim da je naslov "spijun koji se sklonio u hladovinu", ili, mozda, zavetrinu? nije sitnicarenje, nego menja smisao.da, bbc serija... gde te serije mogu da se nadju/kupe? volela bih da imam, na primer, i "yes, minister".alec guinness je, za mene, prvo vermold. sto nas dovodi do nove preporuke u istom zanru: nas covek u havani, g. greene.poz
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...