Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

blagis se tebi, ti jos nisi citala. :)
Nisam. Čekala sam svoj primerak. Neka vrsta oloženog zadovoljstva. :)
Link to comment
Audio book. Black čita, tako da je ugodjaj potpun. Savršen ranting. :wub:
u, da, ovo je savrseno. odmah posle colberta koji cita "ameriku" :-)trolcic:jesi naletela negde na neko autonomno delo johna olivera? navodno postoji neki snimak sa promocije "terrifying times" dvd-ja, to mora da je spektakularno.
Link to comment

Do sad nisam. Javim ti ako nadjem- ionako stalno švrćkam po netu tražeći komedijaške novosti.edit: nasla u `piratskom zalivu` (mislim bas dvd) Terrifying times. A na demonoidu ima i radio komedija The Department koju je Oliver pisao sa jos dvoje.

Edited by Joshua
Link to comment

Kako ustati na sabah-namaz Autor: Džemil Tokpinar a naslov originala je Sabah namazina nasil kalkilir.Gledajuci sta kazu citaoci nece biti preveliko cudo ako i ja krenem da klanjam do kraja knjige.

Saim Gunduz: Pročitao sam knjigu i poklonio sam istu peterici komšija. Trojica od njih su počela klanjati. Sinan Demirdži: Imam 25 godina. Knjigu mi je poklonila majka. Pročitao sam samo deset strana i počeo sam klanjati. Odmah sam je poklonio supruzi i ona je, nakon što je pročitala, počela klanjati. Filiz Gumuš: Poklanjam je prijateljima. Čim dođu do polovine, počinju klanjati. Adem Jildirim: Pročitao sam prvih deset stranica knjige, ustao sam i počeo klanjati. Hakan Tanrisever: Klanjao sam namaz tokom studija. Ostavio sam ga tri godine. Kada sam pročitao knjigu, radosno sam ponovo počeo klanjati. Muhammed Gokmen: Pročitao sam je za tri sata. Nisam spavao, čekao sam sabah-namaz. Podne sam klanjao s uzbuđenjem, čekam da što prije nastupi ikindija. Nurten Čelik: Porodično nismo ustajali na sabah-namaz. Pročitao smo knjigu. Svakog dana ustajemo. Odmah sam uzela 20 komada i podijelila mojim prijateljima. Nazan Guldžu: Tako je lijepo u ovoj knjizi objašnjena važnost namaza da, čak nema potrebe navijati sat, jer me san ne drži. Ibrahim Altin: Knjigu je pročitao moj trinaestogodišnji sin. Počeo je klanjati namaz. Od sada se uopće ne umaram dok ga dižem na sabah-namaz. Ajše Jalčin: I pored toga što sam obavila Umru nisam mogla klanjati namaz ovoliko predano.
Link to comment
Do sad nisam. Javim ti ako nadjem- ionako stalno švrćkam po netu tražeći komedijaške novosti.edit: nasla u `piratskom zalivu` (mislim bas dvd) Terrifying times. A na demonoidu ima i radio komedija The Department koju je Oliver pisao sa jos dvoje.
imam oba, ali ovo je navodno snimak sa promocije tt-a, na kojoj je gostovala cela ekipa. ko prvi nadje, javlja.da ne bude trol, pocela da citam daglasa wintera, run, ali me nesto nije vuklo, pa da se relaksiram, uzmem dragu gospodju opet u ruken1073.jpgkao i uvek, savrsena.
Link to comment

amelni notomb antihristaprocitala ovaj romancic, al me nije dotakao nimalo. dve briselske senaestogodisnje studentkinje politickih nauka, jedna nesigurna, introvertna, sto puno cita, druga pametna, lepa, zvezda. pa zvezda udje u zivot ove nesrecne, uzme joj sve, i roditelje i sobu, pa ova prva odluci da joj se osveti, ali ne zna jadna kako, preokret nastane kad ona otkrije da zvezda nije siromasna, vec cerka bogatasa, i da joj decko nije kelner koji lici na dejvida bouvija, vec neki zdepasti plavusan. onda ova marginalna poljubi zvezdu pred punim amfiteatrom umesto da joj opali samar. tako da dobro na kraju ipak pobedi. :lol: kakva gupost. mozda bi bilo drugacije da sam ovo citala sa 16, a ne sad kao sredovecna. cudi me da je ova notomb zvezda, malo sam je guglovala, pa te sa naprodavala knjiga i nadobijala nagrada.zao mi 270 dinara za ruzno paideino izdanje. tako mi i treba kad kupujem knjige zbog naslova. :lol:

Edited by darling
Link to comment

Ljubav je sihirbaz, babo - Nura Bazdulj-Hubijar.Vidi se na koga je povuk'o Muharem. Nije isti kvalitet, al' zanat su ispekli. Planulo 250 strana danas, za nekoliko sati.Neprijatna tema... al' zanatski prilično vešto, i "drži". Nema potrebnu "gustinu" koju ja tražim, ali "niti" su isprepletane na dovoljno komplikovan način. Često utisak da je podosta "ljubićki".* sihirbaz - čarobnjak

Link to comment

Leonid Leonov, Lopov. Kada sam nasumice dohvatio knjigu iz dedinog povelikog steka ruskih knjiga, pretpostavio sam da ce biti jos jedno socrealisticko trabunjanje. Malo me ohrabrila godina izdavanja u Srbiji -1939. Brzo sam uvideo da je knjiga bas kakve ja volim kod Rusa - mracna i lepa kombinacija iracionalnosti i racionalnosti.Posle sam na internetu video da Leonova zovu Dostojevskim 20tog veka...

Link to comment

bruno brasselle: histoire du livre, vol 2 (Gallimard, 2002)18x12,5 cm170 strana250 gciste lepote knjige. kao predmeta.dobro, i sadrzaja <_< na teskom (70g :unsure:) kunstdrucku, obilje sitnih, jasnih ilustracija.glavni tekst filovan slajfnama (sa sopstvenim ilustracijama i komentarima :heart: ).culno-umni praznik: svaka stranica - nova uzivancija.no cross-reading. it takes time.poz

Edited by le petit nicolas
Link to comment

ugresicka ministarstvo bolinasla me. dvesta osamdeset strana procitala na ivici suza. na zadnje dve suze krenule nizbrdo. ne mogu ni da prepricavam... nek citaju oni s juho-henima.

Link to comment
ugresicka ministarstvo bolinasla me. dvesta osamdeset strana procitala na ivici suza. na zadnje dve suze krenule nizbrdo. ne mogu ni da prepricavam... nek citaju oni s juho-henima.
darling - je l' sam ja to od tebe pokrala knjige - posledne tri sto si napisala sam procitala, ugresicku sad na putu ostale malo ranijeukrajinski traktori bi me razocarali da nisu negde dotakli svakodnevicu koju vidjam ovde (ukrajinskih i ruskih snajki... pun lux)Amelie Nothomb - ima boljih izdanja od ovoga, daj joj jos jednu sansu a Ministry of Pain (ja sam nasla samo na engleskom) - plakala sam kao kisa...
Link to comment

Hrvoje Horvat - Johnny B Stulic, biografija: fantom slobodeNajbolje sto prica kako je JB 'hrvatski' rocker, kako je Azra bila naj-naj u Hrvatskoj i tako dalje i tako blize ne shvatajuci da JB & Azra ustvari nikad nisu ni svirali u tok Hrvatskoj o kojoj on pise (onako na margini)... Al' istorijski, uz 'Sretno dijete' i ostale stvari iz nashe i vashe mladosti - nije lose...

Link to comment

zar to nije ona knjiga koja je najstrashnije napljuvana zbog nepoznavanja Johnny-ja i njegovih pesama?...spremam neki ispit i aj da se ne opterecujem, uzmem Vidojkovicevu zbirku prica Bog ti pomogo i generalno smorim se (uz mozda 1-2 solidne price)...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...