Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Pri kraju sam Portreta Grčke i baš je okej- ima nekih lingvistički čudnih rešenja ali ne smetaju toliko, pošto je tekst pun kojekakvih informacija o kojima ja pojma nisam imala, pa mi je sve nekako zanimljivo. Knjiga je negde na pola puta izmedju vodiča za turiste i istorijsko-mitološkog dajdžesta za neupućene. Jedino što bode oči je Gejdžovo hvaljenje Grka dostojno jednog Ćosića, ali i to se može podneti.Eto, i sad mi se baš ide put Grecije, i pije njihova voda i kupa mi se u njihovom moru, al ne daju dušmani. :D
Hvala, čitaće se to čim pre, čim mi vrate knjigu. :) Trenutno sam se uhvatila u koštac sa Moskovskom sagom Vasilija Aksjonova, Informatika izdala. Rusija na prelazu od Lenjina ka Staljinu, pa ka WWII i snalaženje jedne moskovske ugledne porodice u smutnim vremenima. Moglo bi se reći da sam na samom početku jer sam pročitala nešto više od 200 strana prvog toma, a ima ih tri. Svaki 500+ strana. Jedino što mogu da kažem je da govori sa lakoćom o teškim temama, a da pri tom ne umanjuje jačinu utiska. Ima dosta faktografije, fotografija, objašnjenja, tako da koga zanima taj period, neće pogrešiti ako izabere ovu epopeju.Zbog nepraktičnog formata i nenosivosti Sage, čitanje sam presekla, takoreći knjižicom, Spora smrt Lusijane B. Giljerma Martineza i uživala sam. Netipičan krimić u kojem se ne zna da li zločin zaista postoji ili je sve plod halucinacija jedne umobolne osobe. Kockice mogu da se slože i ovako i onako. Bavi se i interesantnom temom proporcijalnosti zločina i eventualne kazne. Preporučujem.Čitala sam ranije Martinezov Neprimetni zločin, ali Lusijana mi se mnogo više svidela.
Link to comment

Mogu da citam samo tanke knjige, kad vidim neku debelu knjizurinu nekako me neki strah uhvati da to moram sve procitat,a kad pocnem ne odustajem nikad, nekako me strah da ostavim knjigu neprocitanu. Kao kad jedes pa da ostavis zalogaj nepojedenog hljeba,a u njemu je sva snaga. Procito sam nedavno Dolac Malta. Interesantna knjiga (i tanka naravno) koja opisuje kako se zivjelo do pred sami rat u Sarajevu.Stanovao sam dosta blizu gdje se odvija radnja i poznajem taj kraj jako dobro, pa mi je bilo jos interesantnije.

Link to comment

dejvid linč, lov na veliku ribu - meditacija, svest i kreativnost. dobrim delom pamflet o meditaciji, serija opštih mesta i anegdota bez poente, uz svega nekoliko zanimljivih crtica o filmu.

Link to comment

Zavrsio Krakauera - U DivljinuSada krecem sa Palahnuikom - PreziveliU svakom slucaju citanje polako postaje skup sport. Moracu da krenem sa kradjom knjiga, to se ionako ne racuna kao zlodelo

Link to comment
U svakom slucaju citanje polako postaje skup sport. Moracu da krenem sa kradjom knjiga, to se ionako ne racuna kao zlodelo
ne volis biblioteke?iscrpeo me malo pistalov stil i njegov tesla. odustala za sada, nekako zvuci sve samozadovoljnije kako knjiga odmice, pitam se koliko pored pistala ostaje prostora za teslu do kraja.
Link to comment
l_imagin_727.jpg
nadji bolje ovupost-2206-1241482353.jpgbugarska americhanka je doslovno isprepisala saida, samo zamenjujuci subjekte negativne percepcije- balkan umesto bliskog istoka. doduse i saidu se da prigovoriti golema pristrasnost.
Link to comment
ukrajinski traktori 'nako, nista posebno, ravnodusna sam.
Istu reakciju sam imala kad sam čitala. I dalje čitam Moskovsku sagu, potrajaće to, ne bunim se. Mada se opet nazire pauza u druženju s Aksjonovljevljevom, bar povremena, jer mi je stigao Baretićev Hotel Grand.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...