Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

štaaa?!! Hiljadu strana? Kakva nepristojnost prema citaocima. angry.gif Hebem ja autora koji nije u stanju da svoju misao izrazi na 300, najviše 400 strana. Pa, jebote, i na Harvardu su doneli zakon o ograničenju broja strana doktorske disertacije kada je Henri Kisindžer razvalio svoju žvaku na oko, ako me pamćenje ne vara, nekih 500 strana.
šta ćeš, svako bi danas da bude Tolstojevski.Readin' these days:l_imagin_727.jpgJako ubavo (a bo'me i pogolemo) esejče, zašto smo tu gde jesmo i zašto nas vide tako nas vide i svašta još ponešto. Preporuka!
Link to comment
Readin' these days:l_imagin_727.jpgJako ubavo (a bo'me i pogolemo) esejče, zašto smo tu gde jesmo i zašto nas vide tako nas vide i svašta još ponešto. Preporuka!
sto ti je slucajnost, bas malopre citam blog jednog mladog bosansko-nemackog novinara i pisca, amira kambera, i on preporucuje mariju todorovu. a ja nikad citala.najzad procitala komo srdjana valjarevica - dnevnik druge zime mi je i dalje najdrazi i najtopliji, ali je i ovo lepo. retko se nailazi na ljude koji tako lako, a dobro pisu, pa i citaocima bude nekako lakse i bolje kad ih procitaju.
Link to comment

Male, sumorne priče iz jednako sumorne engleske suburbije - Arlington park. I nije baš moje štivo (primjetite da sam dva puta napisala "sumorno"), ali intrigira.Nekidan sam za idiotsku cijenu uzela Seinfeld i filozofija, i nikako da se toga prihvatim, odgađam užitak, šta li.

Link to comment

ovo je vise sta cu da citam.za vikend van grada, za dokone case i okoncanja besanih noci, spremljeni su:- b. celini: moj zivot.citala jednom, neko hrvatsko izdanje. dobrostiva gornjomilanovacka izd. kuca "galerija" platila jugani stojanovic novi prevod i objavila ga 2006. jedna od najhumoristicnijih knjiga koje je ova izvestiteljka procitala.- m. sofronijevic: darivali su svome otecestvu.ovo za ako krenem, da idem, da klizim u down, pa da se ubrzam i uradim do kraja. divne povesti o zaludnosti napora u zemlji ko sto je ova.poz

Link to comment

нечаев вернулся / хорхе семпрун, 2002.netchaiev est de retour / jorge semprun, 1988.mrzela je gestove nedovoljno okurazenih muskaraca,kada se njihovi dodiri dozivljavaju kao nepristojno pipanje,na granici da obesmisle i odagnaju krhku vlast zudnje. epilog romantnicnolevicarskih sezdesetih, ispresecan lirskim izletima.

Link to comment
Ajde ti prva čitaj, pa javi da li zaslužuje da je vodim. Doduše nisam se namerila u Greciju. :)
Pri kraju sam Portreta Grčke i baš je okej- ima nekih lingvistički čudnih rešenja ali ne smetaju toliko, pošto je tekst pun kojekakvih informacija o kojima ja pojma nisam imala, pa mi je sve nekako zanimljivo. Knjiga je negde na pola puta izmedju vodiča za turiste i istorijsko-mitološkog dajdžesta za neupućene. Jedino što bode oči je Gejdžovo hvaljenje Grka dostojno jednog Ćosića, ali i to se može podneti.Eto, i sad mi se baš ide put Grecije, i pije njihova voda i kupa mi se u njihovom moru, al ne daju dušmani. :D
Link to comment
najzad procitala komo srdjana valjarevica - dnevnik druge zime mi je i dalje najdrazi i najtopliji, ali je i ovo lepo. retko se nailazi na ljude koji tako lako, a dobro pisu, pa i citaocima bude nekako lakse i bolje kad ih procitaju.
Hej, a ja bas uzela da citam Dnevnik druge zime, koji sam pre dve-tri godine dobila na poklon od drage, najdraze drugarice, sa kojom delim neke lepe zajednicke uspomene, posredno u vezi sa Zimskim dnevnikom. I tako nekako, mozda zbog straha od uspomena, citanje sam odlagala. Do sada. Al' sad mi bas lepo, tako neustrasivoj. :)A sledeci na listi mora da bude Der Baader Meinhof Komplex Stefana Austa. Mora, nakon sto nedavno konacno pogledah film, a i onako u poslednje vreme nekako spontano popunjavam rupe u mojoj licnoj istorijskoj citanci Nemacke tog (i nesto kasnijeg) doba.
Link to comment
sta je izracunao? daj malo vise podataka
U najkracim crtama, navao je dosta zanimlivih primera (iz zivota) na temu "primena savremenih metoda za obradu (gomile) podataka pocesto na nekonvencionalan nacin uz neki put neocekivane rezultate". Ima stvarno dobre primere - lika koji je na osnovu vrlo jednostavne (multiple) regresije zavrnuo ushi onima sto moraju da probaju vino da bi rekli kakva je berba bila ), razne 'aplikacije' u medicini, zezanje na temu "kako ce ovaj ili onaj sudija da presudi u ovom ili onom slucaju" i slicno. Otprilike mnogo vishe socijalnih/drushtvenih sto bi rekli aplikacija nego nekih tehnickih. Malo je pao kad je krenuo da prica na temu "neural networks" al' cenim da to moze da se oprosti jer je, fakat, pisao knjigu koju ce da kupi prosecan citalac i cita u vozu a ne neko ko, igrom slucaja, zna malo vishe od tog prosecnog na tu temu. Da se vratim na medicinu - tu je stvarno zanimljivo - i kako se "statisticari" (supercrunchers ustvari) bore protiv klasicara i kako su krenuli da sakupljaju znanje/podatke i otvorili za pristup svakome i da to stvarno radi (u zivotu) na dijagnosticiranju i dalje redom... Malo, sasvim malo, (neki put) kenj@ al' u sustini nije lose.
Link to comment

ja sad citam gospodzu tuziteljku karlu del ponte. poucno. jadna zena. jedino me nerviraju lujvuton detalji, al kao kazem sebi da je bila ironicna. aj dobro, nerviraju me i domaci politicari, osim jednog, s kojima se susretala, a jos nisam dosla ni do kostunice. :(

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...