Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

nije li donekle ishitreno porediti sa carobnim bregom? pa jos olfaktivno-kvantitativnom metodom?
Nije olfaktivna, "miriše" je naravno samo drugi izraz za "čini mi se". Utisak mi je pojačan vanliterarnim okolnostima koje su mnogo upečatljivije od književnosti. I samo da znaš da sam nekoliko puta pročitala Der Zauberberg. :D Ali ko još ima volje da ovde piše eseje. Prosto: ugođaj je bio sličan, dovoljno podsticajan za dalje čitanje, ali je pokvaren "prevodom", pa ne bih da se mučim dalje - dosta je i ovo. Radije ćEM potražiti original, makar u Goethe-Institut-u. Edited by FranziskaKafka
Link to comment
Nije olfaktivna, "miriše" je naravno samo drugi izraz za "čini mi se". Utisak mi je pojačan vanliterarnim okolnostima koje su mnogo upečatljivije od književnosti. I samo da znaš da sam nekoliko puta pročitala Der Zauberberg. :D Ali ko još ima volje da ovde piše eseje. Prosto: ugođaj je bio sličan, dovoljno podsticajan za dalje čitanje, ali je pokvaren "prevodom", pa ne bih da se mučim dalje - dosta je i ovo. Radije ćEM potražiti original, makar u Goethe-Institut-u.
ma, ok, evo sada znam :lol: pitam se samo, da li je vredelo trositi toliko vremena da bi se fizicke bolesti (nikako necu da ih omalovazim) stavljale u istu znacenjsku ravan sa onim u mana.mane, jade moj, sta doceka :huh: prvo ti omalovazise bitan deo mnogih fabula, a onda ti skresase size i stil na predugacku recenicu s umecima (k'o da su tureni jer je brus bio prevelik), a ironiju na hejtovanje.poz
Link to comment

:blink:mene je, inace, sve manje gde bih i kako htela biti <_< franzisko ka, germanis(t)kinjo (ako ne gresim), mislila sam da ne treba navodnjavati hanovu, hansovu, leverkinovu... bolest (da ostanemo pri fizickom), i posezati za "bolescu kao metaforom" <_< mozemo o svemu.samo, umesto pa-pa-pa-paranoje ;), mozemo da se prethodno dogovorimo o "sta kazem, kad kazem" (terminologija) i o polju dijaloga.poz

Edited by le petit nicolas
Link to comment
mozemo da se prethodno dogovorimo o "sta kazem, kad kazem" (terminologija)
Da počnemo od navodnjavanja? ;)Nemam ni vremena ni volje za tako nešto; gledam kako da ne zakačim TBC kad sutra odem u posetu astmatičaru, a na njegovom odeljenju bukvalno svega ima... Izeš književnost, život je preči.
Link to comment

iz razloga da budem au courant, vec dva meseca se mucim sa the kindly ones...a sve u nekoj zelji da prepoznam tragom nestalog houellebecq-a, ili bar u fragmentima kureishi-ja...kad ono skoro pa pretenciozni macewan...mada mcewan ima osobenost i posebnost stila , bez preterivanja, jednog flobert-a, tako da je usput spomenut zbog name dropping.u svakom slucaju, knjigetina ima 800 i kusur stranica, glavni lik ss ovac prica dogodovstine sa jevrejima, ima i incesta, ima i silovanja, jos jedan rat i mir...pa dok izdrzim.a da pervezija bude jos veca, pisac littel je inace amerikanac ali je knjigu entirely napisao na francuskom, pa su njegovi morali da je prevode na engleski...a zivi u barceloni, mislim...ali dobi on prix Goncourt-a.

Link to comment

sto volim kad jeftin pazar ispadne odlican. 283 dinara, ko kilo i po tikvica da sam kupila jutros na pijaci.do sad nepoznat, ali obecava.maddogs_cover.jpgkako moze da bude losa knjiga koja je posvecena bobu dilanu, bili holidej, brusu springstinu, ricardu tompsonu i brajanu vilsonu? koja pocinje citatom bossovog jungleland-a?cija je prva recenica: we should have realized that something was dangerously wrong during our tuesday morning group while russell lied about garroting the serb colonel?pet bivsih nepriznatopostojecih cia ubica, svi navuceni na lekove, beze iz "institucije" gde su sakriveni. samo da se ne dokopa knjige neki holivudski levicar, ode sve dodjavola.

Link to comment
A i mrzi nas da čitamo 1100 strana. Pa još sa malog ekrana.
štaaa?!! Hiljadu strana? Kakva nepristojnost prema citaocima. angry.gif Hebem ja autora koji nije u stanju da svoju misao izrazi na 300, najviše 400 strana. Pa, jebote, i na Harvardu su doneli zakon o ograničenju broja strana doktorske disertacije kada je Henri Kisindžer razvalio svoju žvaku na oko, ako me pamćenje ne vara, nekih 500 strana.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...