Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Idite u peršun, to samo kod vas može: da Tomas Bernhard piše na japanskom. :lol: Da nije možda koristio i kaњи (što reče jedan prevodilac jedne serije onomad na RTS-u). :rolf:

Edited by FranziskaKafka
Link to comment

Ništa ja ne razumem. A ionako ne čitam književnost već 5 godina minimum.(lažem, u tih 5 godina sam pročitao Mimezis Andreja Nikolaidisa i biografiju Vudija Alena od neke Mir-Jam, ako se to broji.. i to je sve, pa je blizu ništa. I da, pokušao sam i Autostoperski vodič i odustao posle 15 stranica, dosadno do svemira... šta ja radim na ovom topiku?)

Edited by Buck Naked
Link to comment

Ajd da se i ja javim, mada nemam toliko vremena za citanje kao ranije. Tvrda ljubav od Zorana Cirica.Razlog - Tom Waits na naslovnoj strani. Meni dosta.

Link to comment
Ajd da se i ja javim, mada nemam toliko vremena za citanje kao ranije. Tvrda ljubav od Zorana Cirica.Razlog - Tom Waits na naslovnoj strani. Meni dosta.
Jel valja cemu?
Link to comment
Idite u peršun, to samo kod vas može: da Tomas Bernhard piše na japanskom. :lol: Da nije možda koristio i kaњи (što reče jedan prevodilac jedne serije onomad na RTS-u). :rolf:
Moram ti priznam da sam prepozno Bernardov stil, al mi nije bilo jasno okle to da si ga metnula van ikakog konteksta pa sam prepostavio da misiš na ovog trendi-Japanca... Inače, meni Bernardovi domaći prevodi sasim okej, daleko sam još od nivoa da čitam u orginalu...
Link to comment

Ne priznajem ja Vukovu azbuku! angry.gif Elem, tako ja percepiram (und prepoznajem) Bern'ardov stil. I ovi naši koji ga fotokopiraju zvuče ama baš tako (v. Barbi Marković - Izlaženje, Andrej Nikolaidis - Sin, Igor Marojević - Perast), sa sve tim komplikovanim rečenicama, s puno digresija usred misli... naravno uz hejterski i ciničan ton.

Edited by Lale Gator
Link to comment
Razlog - Tom Waits na naslovnoj strani. Meni dosta.
Bas se pitam da li on zna gde se njegova fotka nasla... on inace "obozava" kad se neko komercijalno nakaci na njegova ledja.
Link to comment
Vitgenštajnov sinovac (Tomas Bernhard) je skroz unakažen u smislu prevoda, gospodin Marinko Radović... Inače, miriše na Čarobni breg u devetostruko manjem obimu. I to baš u trenutku kad se oporavljam od šokantnog saznanja (a da li uopšte ima oporavka?) da oko nas praktično na svakom koraku ima obolelih od tuberkuloze. :blink:
g. m. r. nema nista drugo znacajno u prevodilackoj biografiji, koliko mi je poznato. nije ni prvi, ni poslednji put da dobru stranu knjigu "potrosi" neozbiljno urednistvo.nije li donekle ishitreno porediti sa carobnim bregom? pa jos olfaktivno-kvantitativnom metodom?cita se le carre : mala bubnjarica.poz
Link to comment

Mogu ja ovde da participiram sa nekim pametnim knjigama?Evo, Randall CollinsThe Sociology of Philosophies: A Global Theory of Intellectual Change51FCW2TK75L._BO2,204,203,200_PIsitb-sticker-arrow-click,TopRight,35,-76_AA240_SH20_OU01_.jpg1100 stranica sociologije filozofija!

Through network diagrams and sustained narrative, Randall Collins traces the development of philosophical thought in China, Japan, India, ancient Greece, the medieval Islamic and Jewish world, medieval Christendom, and modern Europe. What emerges from this history is a general theory of intellectual life, one that avoids both the reduction of ideas to the influences of society at large and the purely contingent local construction of meanings. Instead, Collins focuses on the social locations where sophisticated ideas are formed: the patterns of intellectual networks and their inner divisions and conflicts. According to his theory, when the material bases of intellectual life shift with the rise and fall of religions, educational systems, and publishing markets, opportunities open for some networks to expand while others shrink and close down. It locates individuals -- among them celebrated thinkers like Socrates, Aristotle, Chu Hsi, Shankara, Wirt Henstein, and Heidegger -- within these networks and explains the emotional and symbolic processes that, by forming coalitions within the mind, ultimately bring about original and historically successful ideas.
vidi:http://books.google.com/books?id=2HS1DOZ35EgCClick at Preview this Book.Predivno! Ne šalim se! Edited by Buck Naked
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...