Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

"Naivan.Super" po preporuci i za sada mi je bas legla. jako se lako cita i zanimljiva je sto mi u vreme spremanja ispita bas i treba.

Link to comment

najzad sam se setila da kupim:babajaga.jpgjedva cekam da pocnem da citam, mada sumnjam da cu stici danas i sutra, pa samo da podelim radost & velika ocekivanja :blush: ako se ne varam, mislim da je neko napisao da je ovo citao? :)

Link to comment

Ljudi sutra mi je rodjendan pa me pitaju koju knjigu da mi kupe jel moze neki predlog?Uzmite u obzir da sam u Jagodini gde ima JEDNA knjizara tako da ne mojte neke bas retke knjige.

Edited by Moca
Link to comment
Ljudi sutra mi je rodjendan pa me pitaju koju knjigu da mi kupe jel moze neki predlog?Uzmite u obzir da sam u Jagodini gde ima JEDNA knjizara tako da ne mojte neke bas retke knjige.
Ja ti predlažem Autostoperski vodič kroz galaksiju, ako ga već nisi pročitao. Verujem da ga ima u svakoj knjižari.I srećan ti sutrašnji rodjendan :)
Link to comment

zgodna numera za intermeca izmedju budjenja, svega redom i ugresicke pre spavanja:bd880d61dc0e5564a02aa02cb572bbeb.jpgi kao moguca pomoc prilikom mucnog arhiviranja 1 beznadeznog slucaja.

Link to comment
Ljudi sutra mi je rodjendan pa me pitaju koju knjigu da mi kupe jel moze neki predlog?Uzmite u obzir da sam u Jagodini gde ima JEDNA knjizara tako da ne mojte neke bas retke knjige.
Moja malenkost svima preporučuje ovo. Neuobičajeno, drugačije i svovremensko... U moru fantastike koje sam do danas pročitao način pripovedanja ovog čoveka je nešto što uvek izdvajam. Evo i prikaz.Naravno takođe preporučujem sve što je fantastika (SF, epska, space opera, horor), a što možeš naći na ovome topiku. :) Edited by dare...
Link to comment

Dobio sam "Podzemlje" od Don Delila i "Nemi i ukleti" od Roberta Vilsona.Ja zadovoljan.Delilo ceka leto tj jul kad nema ispita da mi se ozbiljno posvetim tj onih 800+ strana. :D

Link to comment
Dobio sam "Podzemlje" od Don Delila i "Nemi i ukleti" od Roberta Vilsona.Ja zadovoljan.Delilo ceka leto tj jul kad nema ispita da mi se ozbiljno posvetim tj onih 800+ strana. :D
uh, i ja sam nesto slicno rekla, samo sto nisam imala opravdanje u vidu ispita. al ceka me na nahtkasni.procitala zvezda mora, dzozefa o' konora, preporucili mi kao lako stivo sa elementima trilera, za dane borbe sa, nadam se, poslednjim zimskim virusom. ispostavilo se da je dosta citljivo, ali niposto lako (glad, umiranje, moralne dileme - nije bas moja definicija lezernosti) umerena preporuka.
Link to comment
Dobio sam "Podzemlje" od Don Delila
heh, nedavno sam procitala delilovog padaca. to je vec druga knjiga o 11. septembru koja mi se ne svidja (s tim da mi se ona manje ne svidja od osterovog coveka u tami, za kojeg sam ocekivala da mi se vise svidi). cini li me to antiglobalistom? Edited by morgana
Link to comment

Upravo se vratih iz shopinga. Za slobodu otadzbine su pale: Jebo sad hiljadu dinara, za kolekciju, i Christkind i Poglavnikova bakterija, za momentalno citanje. ^_^

Link to comment

Zavrsio Christkind. Iako mi se u prvi mah ucinilo da ce knjiga biti jedno (sto se meni nece dopasti), ispala nesto sasvim drugo i mogu reci da sam uzivao i da sam, na kraju, jako zadovoljan. Kraj knjige zasluzuje 1 poseban :Hail: Boro je kralj. :) Pise lako i novinarski sturo (sto je i logicno), a opet sasvim dovoljno da stvori sliku i osecaj tog vremena, atmosferu. Ono u cemu je Boro majstor (a to se vidi i u njegovim ostalim aktivnostima, od tekstova i kolumni, do javnih nastupa) je umece da sjajno postavi stvari, jasno, pregledno, suvislo, smisleno i da iz svega toga izvuce poantu, tj. da lepo i jasno iznese ono sto zeli da kaze, pri tom ostavljajuci prostora i citaocu da sam pronalazi svoje poante. Po meni je (jedna od njih) ovde, kao i u Jebo sad hiljadu dinara, to da ne postoji predodredjena sudbina, vec da je mi stvaramo sami, svojim postupcima, vodjeni svojim karakterima i emocijma.Ako smem da se osvrnem na jos jednu stvar: eto, procitah u poslednjih nekoliko meseci po dve knjige (po dva romana) od Jergovica i Dezulovica i imam potrebu da ih uporedim. Tacnije, da uporedim svoje utiske o njihovim knjigama. I zato sto sam ih citao prakticno jednog za drugim, a i zato sto pisu o slicnim temama, zato sto pripadaju istoj (ili priblizno istoj) generaciji pisaca, sa ovih nasih prostora, baveci se slicnim problemima i pitanjima (od raspada Jugoslavije i zivota u toj nasoj zemlji nekadasnjoj, do nekih opstih, aktuelnih drustveno-politickih tema: fasizam, anti-semitizam, itd. a sve, u manjoj ili vecoj meri, vezano i za ovu nasu sredinu). Jasno je da mi se Dezulovic mnogo vise dopada. Iako i jedan i drugi imaju pricu, po meni, Dezulovic svoju pricu prica mnogo bolje, jer je prica kroz svoje likove, odnosno pusta likove da je oni sami nose i iznesu. Za razliku od Jergovica, koji svoje likove samo koristi kao lutke, kojima on upravlja, ili kao kartonske figure koje eto tu stoje, jer eto tu moraju biti, vise kao slike (prikazi) likova, nego kao stvarni likovi. Prosto, prica se desava u ljudskom drustvu, ljudskom rodu, pa tu ljudi mora biti, vise kao forma nego kao sustina. Da ne govorim o tome sto je Dezulovic mnogo duhovitiji i vrcaviji, dok mi je Jergovic bio ravan i dosadan. Kad bi mene neko pitao, neki autoriteti na primer, koji od njih dvojice da ide u skolske lektire, svakako bih rekao Dezulovic. A siguran sam da bi se ti autoriteti svakako oprederili za Jergovica. :DOk, na redu je Poglavnikova bakterija. :)

Link to comment

Aaaaaa, navukli smo te na Borisa. ;)Nego... je l' cito ko Nocilla Dream? :unsure: (Smajli sve govori...)

Edited by FranziskaKafka
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...