Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

specijalista opste prakse...ali zanatski potkovan. ima price i vlada njima.pisci opazaju, istrazuju, preradjuju, pisu.poneki ispisu stotine stranica, iako nemaju fabulu radnje. stara praksa koja je, relativno nedavno, uceno nazvana при?м (moze i "prosede").ruta tannenbaum... porodicna povest jevrejskog devojceta (ne manjka postmoderna istorijska podloga) je fon za muc(e)no suocavanje sa domacim tada-i-sada preovladjujucim purgerskim weltanschauung-om.balkanski zola, sa stoikusur godina zakasnjenja. zanimljiv pokusaj evokacije mitteleurop?isch majstora ironije. inace me podseca na slucaj njegovog kolege i drugara, ede popovica...nisam citala, ali da taj nije m. kapor reinvented?
da ne ostanem van teme: otmica muskarca, milica jakovljevicpoz Edited by le petit nicolas
Link to comment

Luis-Ferdinand Celine - Journey to the End of the Night Kontraverzni francuski pisac kome je ovo bila prva knjiga za koju je dobio Gonkurovu nagradu, koga su proglashavali za najveceg pisca 20-og veka, veteran WWI koji je video i koji pishe o svim uzasima koje je video i preziveo tokom tih godina, pa dalje odlazak u Afriku, Ameriku kao i zivot lekara u pariskom predgradju Kukavichluk, prevare, glupost, osionost, korupcija, bolesti, lazi, - put do kraja, put do onog najgoreg u choveku.Uzasno crna hronika drustva za vreme rata i perioda izmedju dva rata i vanvremenska u svom opisu svega onoga shto je chovek spreman da uradi - ali zashto sve to radimo?Celine je zbog svojih pro-Nazi i antisemitskih stavova bio bukvalno zabranjen u Francuskoj i oteran u prognanstvo. Journey to the End of the NIght napisao je mnogo ranije te osim jednog ogoljenog opisa mrachne strane chovechanstva nema drugih politichkih aspiracija.Deo o WWI bio mi je najbolja oda pacifizmu.Nazalost, pacifizam ne pobedjuje.

Link to comment

čitam sve redom sa kevine police, dve po dve... general mrtve vojske - ismail kadare... talijanski general 20 godina posle II rata sakuplja kosti vojnika po albaniji... krug se zatvara - knut hamsun... ako ste u fazonu odlaganja i nervirate se zbog toga, ne čitajte... vrlo je sugestivna :)

Link to comment
NASSIM NICHOLAS TALEB - THE BLACK SWAN
Trebalo je da pocnes sa 'lakshim' shtivom: Fooled by Randomness. Zezam se - mislim da je ideja data u FoR a da su ovo u TBS dalje varijacija na temu.
Link to comment

Snowy River Story, Claire Miller (The grassroot campaign to save a national icon)... Ili - kako bi zeleni da pecaju sharane i pastrNke a da, u isto vreme, imaju struju za 'klimu' (od cirka 3500W) u svakoj kolibi i da jedu sveze voce & povrce uzgojeno u nekoj ex-pustari/pustinji...

Link to comment

"Poslednja želja" Andžeja Sapkovskog. Epska fantastika sa uplivima slovenske mitologije, ultrapopularna u Poljskoj (odakle je i autor). Topla preporuka svima koji vole epsku fantastiku, a naročito onima koji su igrali igru The Witcher, obzirom da je igra bazirana mahom na ovoj zbirci pripovedaka. Ko želi, može je naći u knjižarama po Bgd-u za više nego pristupačnu cenu.

Link to comment
Indy, kad si vec svratio da te pitam za savet.Mozes li mi preporuciti neke dobre Ozi pisce?
Uh, ne znam kako sam uspeo da zaboravim Lindu Jaivin. Imala je pre nesto godina bestseller Eat Me. Inace je specijalista Kinu i daleki istok + erotiku. Trenutno radi research za novu knjigu po sex klubovima Sydneyja (zasto uvek neko drugi ima najbolji posao?)9780732282769.jpgSad je upravo objavila A Most Immoral Woman, sto bi trebalo da bude uzbudljiva knjiga, sudeci prema opisu:

It is 1904. At the age of forty−two? the handsome and influential Australian George Ernest Morrison? Peking correspondent for The Times of London? is considered the most eligible Western bachelor in China. But Morrison has yet to meet his match −− until one night? where the Great Wall meets the sea? he encounters Mae Perkins? the ravishing and
free−spirited daughter of a California millionaire? and a turbulent affair begins.War? meanwhile? has broken out between Russia and Japan for domination over northeast China. Morrison′s colleague Lionel James has an idea that will revolutionise war correspondence. But the Russians? the Japanese? and even The Times′s own editor? it seems? would rather see James hung from the nearest yardarm. James believes that only Morrison can help. Just as Mae seems to be slipping away from him? James′s quest propels Morrison into her magnetic orbit once more.Inspired by a true story? A Most Immoral Woman is a surprising? witty and erotic tale of sexual and other obsessions set in the ′floating world′ of Westerners in China and Japan at the turn of the twentieth century. At its heart stands an original and devastatingly honest woman? as seen from the perspective of the extraordinary man who was drawn to love her.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...