Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Barbara W. Tuchman - The Proud Tower: A portrait of the world before the War, 1890-191471Q7X2SVJ1L._BO2,204,203,200_PIsitb-sticker-arrow-click,TopRight,35,-76_AA240_SH20_OU01_.gifDoduse moje korice su drugacije, jer imam matoro izdanje od pre 30-40 godina. Vrlo interesantno stivo.

Link to comment

milena agus, kamen u bubregu (poklon, wub) - knjiga koju bi citala junakinja nekog filma u kome se likovi zaljubljuju, neocekivano, u toplom i udobnom kupeu, a onda se zauvek rastaju na snegom zavejanoj stanici. takva jedna romanticna, uprkos naslovu.

Link to comment

Poceo da citam Rutu Tannenbaum Miljenka Jergovica.Samo da kazem za Dvore od oraha, o kojima smo pricali par stranica unazad. Procitao sam knjigu do kraja. Ok, dobra knjiga. Moze da se procita. Kao sto rekoh, ide brzo, lako se cita, iako je potrebno malo koncentracije da bi se lepo ispratili likovi i cela prica (ili pojedinacne price), jer ide iz digresije u digresiju, mada to radi sasvim solidno, pa onda i nije toliko tesko. Ipak, nije mi bas najjasnije zasto Teofil Pancic (i ne samo on, ni druge njegove kolege ne zaostaju za njim, a ni brojne Jergoviceve kolege, takodje) smatra Jergovica trenutno najboljim piscem ex-yu prostora (ili barem najboljim piscem te mladje generacije). Moguce da mu je konkurencija slaba, ali ja, bar u ovoj knjizi, nisam nasao nista specijalno/ekstra/epohalno/izuzetno sto bi me odusevilo. Ok je, dobar je, ne mogu da kazem da mi se ova jedna njegova knjiga, koju sam do sad procitao, nije dopala, ali... Videcemo, mozda mi Ruta otkrije nesto novo.

Link to comment

Dosta citam pisaca poniklih na sfrj tlu, ali Jergovica apsolutno nikad nisam pozelela da citam. Citala sam njegove price na netu, negde je pisao, u nekim bosanskim novinama, nedeljniku, ne mogu da se setim, ili hrvatskim, nemam pojma, to je bilo u redu, citam redovno na netu njegovu kolumnu u Jutarnjem, ali romani me uopste ne privlace. Zasto je to tako, nemam pojma. Dokins "Djavolov kapelan" Pametno i nadahnjujuce. Volim Dokinsa.

Link to comment
Ipak, nije mi bas najjasnije zasto Teofil Pancic (i ne samo on, ni druge njegove kolege ne zaostaju za njim, a ni brojne Jergoviceve kolege, takodje) smatra Jergovica trenutno najboljim piscem ex-yu prostora (ili barem najboljim piscem te mladje generacije).
ah, nisi jedini. s tom razlikom sto ja jergovica ne mogu uopste da citam, za mene je to nepodnosljiv davez. dok doticni nije zablistao na spisateljskom nebu, velikic mi je bio misterija te vrste, ali evo, ovom prilikom se izvinjavam zbog toga.1 je jergovic!specijalista opste prakse, pokriva sve redom: od `cosmopolitana`, preko dnevnih novina do proze, i to, ni manje ni vise, nego romana. jasno da je to stvar ukusa, ali ne dogodi mi se dosad da odustanem od knjige jos na prvoj strani.na stranu sto je arogantan i skroz antipatican, sto nema problem da se proda svuda gde mu neko ponudi $. a nude mu ohoho fine svotice. mada i ja dalje ne uspevam da skuzim: za sta?!inace me podseca na slucaj njegovog kolege i drugara, ede popovica, koji je, za razliku od jergovica (koji dosadom momentalno usmercuje, ali bar prica nekakvu pricu), haotican, apsolutno necitljiv i bez ikakve inspiracije i ideje, osim sto u formi knjige prepricava kvartovske dogodovstine koje skuplja u lokalnim novozagrebackim kaficima. e, taj je knjizevni genije poslednjih godina urednik neke edicije, ne secam se koje IK.pa ondaK, robert perisic - pisac & knjiz. kriticar... to sto je ispodprosecan ga nimalo ne precava da se izdaje za oba i sto je najzalosnije, bude i priznat kao takav.naime, iz cele te FAK-klape, izdvojila bih tek njih nekoliko koji jesu kvalitet, al` ne bih da ih spominjem u istom postu s ovima <_< ne treba da mi zahvaljujete za ove anti-preporuke koje ce vam ubuduce eventualno ustedeti vreme i psotedeti neurone :P
Link to comment
hvala ti, ali mislim da cu pokusati da je kupim u originalu negde u evropi/usa.volim papir, pa to ti je.
Misio sam na netu u formatu za stampanje i to na sajtovima na kojima su, cenim, fajlovi legalni da se d/l i stampaju na papir potom. Duh te novele je net & d/l & print (osim za one koji su dovoljno ludi da citaju direktno iz *.pdf ili *.doc fajlova sa ekrana)...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...