Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

ахахахахахахаха

ово је најдебилнији разлог који сам икад чуо за нечитање

 

 

  • +1 3
Link to comment

могу само да се спрдам са таквим ставом (под условом ако може да прочита) :thumbsup:

 

 

  • Haha 2
Link to comment
8 hours ago, Eleniko said:

znam da je odličan ali izvinjavam se, imam mentalni problem, ne mogu da uživam u čitanju ćiriličnog teksta.

Ja mogu samo Ruse. 

Link to comment

kao neko ko primeti kojim je pismom nesto napisano tek ako posebno obrati paznju na to, uopste ne razumem ovaj argument.

tacno je da se od 1970-ih u izdavastvu u srbiji menja odnos cir-lat knjiga u korist lat. ne znam zasto, ali jednostavno pretrazivanje bilo kog biblioteckog kataloga po tom kriterijumu to pokazuje. onda je dosla priprema na racunaru i lakse se radilo sa latinicom, ali od pojave unicode-a to vise nije razlog. ipak, ovo na silu vracanje cir je naopako, i propasce, kao sve sto su ovi mozgovi "branili" jer pismo ne vezuje za jezik i kulturnu istoriju, nego za - naravno, uvek ugrozenu - veru i naciju.

 

poz

Edited by le petit nicolas
  • +1 1
Link to comment

Ako se smejemo onima koji neće da pišu latinicom (ili da čitaju latinične natpise) jer su veliki Srbi i šovinisti, како да се не смејемо онима који имају проблем да читају ћирилицу 

Edited by Filozof manijak
Link to comment
8 minutes ago, Filozof manijak said:

Ako smejemo onima koji neće da pišu latinicom (ili latinične natpise) jer su veliki Srbi i šovinisti, како да се не смејемо онима који имају проблем да читају ћирилицу 


Meni je kad čitam ovo prelaz gotovo neprimetan. Medjutim, toliko sam navikla na latinicu da mi sada pismo utiče na doživljaj knjige. Ne negativno, samo drugačije.

Edited by Boksi
Link to comment

hahahahaha! pa ja sam ukapirala da je manijak pisao pola-pola tek posle tvog komentara!

samo sam malo razmisljala o pocetku recenice jer nedostaje "se".

 

poz

Edited by le petit nicolas
  • +1 4
  • Haha 2
Link to comment
1 minute ago, le petit nicolas said:

hahahahaha! pa ja sam ukapirala da je manijak pisao pola-pola tek posle tvog komentara!

 

poz

Evo, čak ni tad!

 

  • +1 1
Link to comment

Kad god uzmem da čitam Antu Tomića, sve računam da ću pred knjižarom da čekam sledeći roman-prvo izdanje i onda se desi da 6 meseci prođe i da tek onda overim Nadu.

 

Potpuno mi je neprirodna kohabitacija sa Dražom. Kao kad bi Stramer snimio duet sa Dinom Merlinom.

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...