Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

možeš i da preskočiš.

"mračni manir nordijskih krimića" i "ovo je još jedna uverljiva i dinamična priča u kojoj će čitaoci uživati" piše na koricama knjige.

možda neko. ja sam gnjavio nedelju dana, mahom pred spavanje da me uspava.

 

ova druga, finkinjina, je milina jedna.

  • +1 1
Link to comment
On 30. 4. 2023. at 16:36, Milošica said:

Da li je neko čitao knjige o Arsenu Lupenu? Vredi li?

naleteh na ovaj tvoj post. uzeo sam nedavno jednu u biblioteci. prevaziđeno i dosadno. napregao se i čitao, odustao posle 20 stranica.

  • Hvala 3
Link to comment

'Razgovori sa Kočom' Aleksandra Nenadovića završio, a usput već neko vreme 'Beleške uz ratovanje' Koče Popovića. Ide fino uz dokumentarac Gorana Markovića:

 

 

Stigla 'Daj, babo, glavu!' o filmu 'Kako je propao r'n'r', izgleda fenomenalno :)

 

 

  • Hvala 2
Link to comment
On 5. 11. 2021. at 15:03, johan nagel said:

Семпер Идем смо исхвалили овде на сва звона али стварно је сјајна књига, штета што није заокружена/завршена

 

Читам Хамсуна - Плодови земље

 

Човек је геније ту нема шта, негде сам давно прочитао (можда чак и овде на форуму) да нико не пише као Хамсун и сложио бих се сто посто са тим.

 

Планирам да прочитам све од њега што је преведено ал некако одуговлачим глупо ми је да збрзам некако шта ћу после :)

 

За сада сам прочитао Глад, Мистерије, Пан, Викторију и ево сад ову, нема лоше књиге у најмању руку.

pa, sad naleteh na ovaj post. ja sam pročitao samo "pan". bilo mi je onako starinski, klasično. potraži hamsuno dnevnik iz pritvora u kome je bio posle otužbe za kolaboraciju. da se sazna njegova strana priče.

Link to comment

Греота да останете само на Пан-у. Глад и Плодови земље су два ремек дела која бих препоручио свакоме дефинитивно. Волим (очигледно) и Мистерије али ове две су ипак нешто изнад рекао бих.

 

Што се поменутог дневника тиче вероватно мислите на књигу ‘По зараслим стазама’ , прочитаћу је свакако као и све остало што је написао, има времена не журим. :D

  • +1 6
Link to comment

Апсолутно, мени је то свакако једна од најбољих књига које сам прочитао у животу. Могу с друге стране да разумем и да неће баш свако да подели то одушевљење јер као што кажеш изазива и одређену врсту мучнине током читања, но по мени је то и поента романа и његове величине.

  • +1 3
Link to comment
8 hours ago, giuseppe said:

 

Stigla 'Daj, babo, glavu!' o filmu 'Kako je propao r'n'r', izgleda fenomenalno :)

 

 

Videla sam danas u Bukinoj knjizari, a sad tek vidim ovaj post 🙂.

 

Bas cudan osecaj dok sam gledala fotografije, sve je to bilo tako davno, neko drugo vreme, druga atmosfera, drukcije se izgledalo, mnogo drukcije komuniciralo, neka sentimentalnost me obuzela.
Kad sam je videla u izlogu pomislila sam - ja moram ovo da kupim!, ali kad sam je prelistala, vratila sam je na stalak i izasla. Neka ostane za sad sve to tamo u proslosti.

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Dada said:

Kad sam je videla u izlogu pomislila sam - ja moram ovo da kupim!, ali kad sam je prelistala, vratila sam je na stalak i izasla. Neka ostane za sad sve to tamo u proslosti.

 

Isto bih postupio, ali iz potpuno drugog razloga - cene od 4.500 dinara! 🥲

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Stigao sam do pola otprilike, prethodno još jednom pogledao film. Dobra je knjiga, objašnjava dosta, vrati te u to vreme ekspresno, ali zaista bez neke patetike. 

 

Cena... Jest malo jača, ali idu na to da će se kupovati zbog nostalgije, i mene upecali. Inače, 400 strana okruglo, od čega je 150 strana sam scenario. Ogroman trud da se sakupi 40ak sagovornika i da nešto kažu, napišu. Vredi, bar po meni.

 

Inače, izdavač - Popbooks su ljudi koji su bili iza sajta Popboks, a imam već njihovo izdanje o bendu Luna koje je briljantno, pa nisam mnogo ni razmišljao, naručio pouzećem bez da sam i video knjigu.

  • +1 2
Link to comment
55 minutes ago, garcia said:

 

Isto bih postupio, ali iz potpuno drugog razloga - cene od 4.500 dinara! 🥲

Da, cena je prlicna, ali cini mi se da je knjiga ozbiljno napravljena, evo i @giuseppe potvrdjuje i lepo opremljena.

A nisam pogledala ko je izdavac, ali ocekivano 🙂!

Imam Lunu 😉

  • +1 1
Link to comment

U Srbiji se onaj Marko Vidojkovic, zove piscem?
E, koliko ste propali kada se i takvi u Srbiji zovu piscima. Imam njegovo smece od napisa , nije vredno da se na njega popisha.

Edited by Yoyogi
Link to comment
2 hours ago, giuseppe said:

Inače, 400 strana okruglo, od čega je 150 strana sam scenario.

jel ceo scenario u knjizi?

30 minutes ago, Yoyogi said:

U Srbiji se onaj Marko Vidojkovic, zove piscem?
E, koliko ste propali kada se i takvi u Srbiji zovu piscima. Imam njegovo smece od napisa , nije vredno da se na njega popisha.

nisi prelistao jelenu bačić alimpić, isidoru bjelicu, igora mirovića...

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, slepa živana said:

jel ceo scenario u knjizi?

 

Koliko vidim jeste, faksimili originalnih stranica kucanih na pisaćoj mašini.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...