Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

10 hours ago, Papovac said:

frenzen sloboda

Prvo sam citala Slobodu, pa Korekcije. Bolje su mi Korekcije, ali slicno je i tematski i stilski. Jesu knjige koje te uvuku u porodicu i njihov odnos.

Link to comment
8 hours ago, Hamlet Strašni said:

Odlična knjiga. Mitteleuropsko ozračje u svoj slavi i bedi. Posle te knjige još više volim svoju bizantsku kasabu.

jel zagreb grad u koji se vratio? ili neki xy

 

ovi toponimi na koje sam sad naišao ništa mi ne govore

Link to comment

Ты — моё сокровище / Николо Амманити, 2008.

Sei il mio tesoro / N. Ammaniti, 2005.

 

Plastični hirurg i narkoman, u panici zašiva paket kokaina ispod silikonskog umetka mlade tv zvezde u usponu..

Link to comment

A propo citalacke krize, malo se mucim sa Gospodinovljevom Fizikom tuge i sa Ljubavnicama Elfride Jelinek. Ali, mislim da cu dovesti do kraja. Tu je i Dilanova Filozofija moderne pesme, to je vec drugi koncept citanja, jer ga prati slusanje i mnogo je pitkije. 

Link to comment
33 minutes ago, makaronee said:

Ты — моё сокровище / Николо Амманити, 2008.

Sei il mio tesoro / N. Ammaniti, 2005.

 

Plastični hirurg i narkoman, u panici zašiva paket kokaina ispod silikonskog umetka mlade tv zvezde u usponu..

rekao bih da ovo nije objavljeno kod nas?

Link to comment

Svidja se i meni Amaniti, sad razmisljam da sam citala samo Ne bojim se i Dolazim po tebe i to davno, taman cu da probam jos neku. Od Italijana skoro citala Cesara Pavezea - Lepo leto, lagana letnja knjizica.

Za preporuku da izdvojim Dzona Fantea - Upitaj prah. Sad citam Magdu Sabo - Daljine i dopada mi se.

Uvukao me je u svoju mrezu pre 6 godina, pa sam redom procitala sve od njega, Bekim Sejranovic. Prvo sam citala Tvoj sin Huckleberry Finn (ta mu je najbolja), tada sam bila u nekoj krs fazi i Bekim je bio moj brat.

Od domacih naslova u poslednje vreme brzo i lagano je isla knjiga Niko nije zaboravljen i nicega se ne secamo i Karakasevo Sjajno mesto za nesrecu. Voze price.

Edited by Stela
  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Navejano pričama o pok. BĐ, i netom spomenutog Fantea, malokrvnog - neka mi se oprosti poređenje sa Kerakom, Helom ili Kerolom; setih se koliko me je sekiralo što se niz reči Anđeo pogled dom, ne sastavlja automatski u naslov romana Tomasa Vulfa. 

 

 

 

Edited by makaronee
@ KUMS Mislim da nije prevedeno, ali slabo pratim izdavaštvo na BHS
  • Hvala 1
Link to comment
On 4.9.2024. at 21:47, Aleksija said:

odavno nisam imala ovakvu citalacku krizu, nemam strljenja ni tolerancije. treba mi nesto sto odmah zgrabi i ne pusta.

 

možda kolos iz marusija od henrija milera? najbolji putopis (dobro, uz kod hiperborejaca miloša crnjanskog) i oda grčkoj koju sam pročitao ikada.

  • Hvala 2
Link to comment
5 hours ago, Sandens said:

 

možda kolos iz marusija od henrija milera? najbolji putopis (dobro, uz kod hiperborejaca miloša crnjanskog) i oda grčkoj koju sam pročitao ikada.

I "Mirni dani na Klišiju" Henrija Milera :D

  • Haha 1
Link to comment

jaooj! nisi se hvalio da si isao i u andricgrad! :D

dobra je gospodjica: krpez i trpez kucu grade. kakva slozna braca, vredni rad i ostale legende. balkan kakav je bio.

 

poz

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
On 7. 9. 2024. at 10:39, Kampokei said:

A propo citalacke krize, malo se mucim sa Gospodinovljevom Fizikom tuge i sa Ljubavnicama Elfride Jelinek. Ali, mislim da cu dovesti do kraja. Tu je i Dilanova Filozofija moderne pesme, to je vec drugi koncept citanja, jer ga prati slusanje i mnogo je pitkije. 

meni, fizika tuge odlicna. pocinje kao ludi mix pavica i linca, ali posle fino ide. zna brat bugarin da pise.

  • Hvala 1
Link to comment

Od Gospodinova sam čitao Vremenski sklonište - super ideja, ali u nekom trenutku odluta malo od zaokruživanja priče.

 

Na kraju ipak se slažem sa komentarom da ume da piše.

  • +1 1
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
9 hours ago, đorđe geprat said:

završih preključe još jednu skandinavsku krimi morbidariju. i, ono uz ono što piše, povezano sa kultom verovanja u stare skandinavske pogove sa žrtvovanjem. nešto je nastrano u meni čim iz biblioteke uzimam takve stvari.

 

nisam shvatio je l valja? :D

  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...