Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Laš Sobi Krinstensen: Polubrat (Lars Saabye Christensen- Halvbroren), izdavač Okean.Dragi su mi Skandinavci.Upravo sam završila i žao mi je mogla bih je još čitati.Priča o četiri generacije pod istim krovom. Utapaju se u alkoholu i čekaju... Najmladji izdanak, Barnum, priča njihove i svoju priču. Svi su na svoj način tragični, smešni, neuklopljeni, neprihvaćeni i beskrajno simpatični. Zajedno i svako za sebe prolaze kroz različite padove i nesreće, ali i etape, naizgled, blagostanja sa kojima se nose jednako teško kao i sa nedaćama.Sad prelazim na nešto potpuno drugačije- Gustav Majrink: Andjeo sa zapadnog prozora.

Link to comment
Indy, kad si vec svratio da te pitam za savet.Mozes li mi preporuciti neke dobre Ozi pisce?Znam samo za Patrika Vajta i Dejvida Malufa...
Mark_Brandon_Read aka Chopper je vrlo popularan, otprilike kao Sheki i Vuk zajedno u ona vremena. Tvrde i da je best-selling author al' se ja bash ne bi usudio da to citiram bez rezerve. Film Chopper, ko nije gledao - igra (ga) Eric Bana.
Link to comment

Brat čika-Davida. -_-I samo da kažem da je Mulej (E.L.) još i podnošljiv, samo premalo sarkazma, a i forma dnevnika je tako... često rabljena (a i bez toga je kičasta). ;)

Link to comment

Thomas L Friedman - The Lexus and The Olive Tree (Understanding Globalisation), audio.Simpaticno, posebno iz perspektive 2008/09 dogadjanja sa 'slobodnim' trzistem, 'nemeshanjem' drzave u trzisne 'mehanizme' i ostalo... Malo i smeshno al' dobro...

Link to comment

Ovih dana citala Ivancicu Djeric "Prirucnik za zlocin". Smorilo me do pola, nekako je to sve gusto, ta slova njena se preklapaju, ne moze covek (ja) da prodje kroz to, i kao da pise stranac, a pominje ovde. Procitala trecinu i ostavila za kad ne budem imala bas nista drugo da citam."Kristkind" Dezulovic, roman, a zapravo dugacka prica. Iznervirao me na kraju sto je bio sisa. (Ko da se ja ne bih ponela isto tako :lol: )Ana Politkovska "Putinova Rusija" tako i razbesnjujuce i depresivno u isto vreme. Jadna je pisala da je ubiju. U Srbiji ko u Rusiji, ako moze da utesi sto je mala zemlja, pa je zlocin manjih dimenzija... Hoce se iko naci u Srbiji da napise ovakvu knjigu?! Makar manju?!...

Link to comment
Dobrodošao među posvećene>! Hail Cthulhu!
Ph'nglui mglw'nafh Vasudeva R'lyehPPP wgah'nagl fhtagn. :P А сад нешто мало модерније: Филип К. Ђокај Андроиди, овце и друге приче41mcYyfS8IL._BO2,204,203,200_PIsitb-sticker-arrow-click,TopRight,35,-76_AA240_SH20_OU01_.jpg
Link to comment

snowMaxence Ferminesnow_cover.jpg

A zen fable of love and haiku.?Yuko Akita had two passions.Haiku.And snow.?On coming of age, Yuko is expected to become either a monk or a warrior. He decides instead to become a poet. And to write poems about snow. But to become a master poet he must also master the arts of painting, and of music, and of calligraphy. And lastly, the art of love?
ovo sam uzeo iz biblioteke, ali mi se svidelo toliko da cu da potrazim da kupim.U toku [dobijeno na poklon u BG]: Huan Hoze Miljas"Blesav, mrtav, kopile i nevidljiv"
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...