Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Neko vreme sam, ilustrujući neočekivanu silu koja se iznenada pojavljuje, najčešće koristio uvod - slušao sam bramsa, kad..

(kod Henrija najčešće upada murija).

Nekoliko puta sam pokušao da ga čitam sistemski i sistematski - i onda, kao kod npr. Dovlatova, sve se učini poznatim pa počinjem / nastavljam da preskačem. 

Sve dok nisam, barem za sebe utvrdio - tu je ceo štos.

  • +1 1
Link to comment
On 29. 8. 2024. at 0:06, slepa živana said:

moja majka ga obožava. imali smo njegovu uramljenu fotografilu u kući kad sam bila dete. ona je negde našla njegovu adresu i poslala mu je pismo i 10 dolara za piće :lol:

 

prvo mi je dala da čitam bludnog sina i to mi se dopalo, bilo je duhovito, ali već sam bila pročitala lovca u žitu i bila sam očajna što ne mogu da nađem nikog ko je tako divan kao holden.

pročitala sam samo taj jedan roman.

 

kad sam zadnji put bila na letovanju 2009. na pacifiku, upoznala sam jednog amerikanca u hostelu pa smo se malo družili i obilazili grad zajedno. pitala sam ga šta čita i on počne da mi prepričava, to je roman o nekom klincu koji je rošav i sjeban a ćale ga maltretira, nisam zapamtio kako se zove... a ja ne znam kako se na engleskom kaže bludni sin. reko, da nije bukovski... jeste, poljak :lol: i tako mi rajan da bludnog sina na engleskom. to je bila prva knjiga koju sam pročitala u originalu.

 

pročitala sam i jednu strofu njegove poezije koju mustangov muž ima istetoviranu na ruci.

 

majka zna moge anegdote iz njegovog života, čitala je neke intervjue, a sigurno je nešto i izmislila.

 

to je na neki način bio moj ujak u njujorku :lol: 

 

"zašto su kinezi žuti? zato što piju svoju pišaćku" :lolol:  to je iz bludnog sina

 

i šta je rekao šefu kad je dao otkaz u pošti, a imao je već 50, 60 godina: "rešio sam da započnem novu karijeru" to je majka sigurno izmislila, ali ja spremno čekam dan kada ću to reći svom šefu.

 

tvoja majka me sad podsetila na preletovu priču kako je bio s bukom na direktnoj telefonskoj liniji:

 

 

  • Haha 2
Link to comment

Čitam lovca u žitu kog mislim nikad nisam završio i neobično mi prija ali to nije bitno bitno je da naziv ove teme čujem u glavi kao da ga onaj ugostitelj Boško izgovara.

  • Haha 3
Link to comment

zoran paunovic  - bob dilan poetika odmetnistva. malo razocarenje , svi textovi o albumima su vec objavljeni u knjizi pesama bob dilana.

Edited by Papovac
Link to comment

Прочитао Ваљаревића - Лист на корици хлеба

 

Очекивано није мој фазон, у неку руку лошија верзија Дневника друге зиме а ни та ми баш није претерано легла својевремено. Ако ништа ово му је прва књига написана, са 23 године, тако да ето олакшавајуће околности :D

 

Рекао бих да сам завршио с Ваљаревићем, Комо ми је скроз океј, чак и добар, ове две ми нису нешто легле, јбг дешава се.

  • +1 1
Link to comment

Što se mena tiče Srki bi mogao da se preziva i Nevaljarević.. Komo mi je 'nako, Dnevnik druge zime mi je pending već neki mesec, ali ne dojmi me. Sve one kolumne o Fricu i Dobrili u Nedeljniku su mi wtf, i većini početak zaboravim i pre nego što stignem do kraja.

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, Profesionalac said:

Što se mena tiče Srki bi mogao da se preziva i Nevaljarević.. Komo mi je 'nako, Dnevnik druge zime mi je pending već neki mesec, ali ne dojmi me. Sve one kolumne o Fricu i Dobrili u Nedeljniku su mi wtf, i većini početak zaboravim i pre nego što stignem do kraja.

meni je on odlican. pamtim njegove textove iz talasa, sredinom devedesetih. to je bilo super.

Link to comment
1 hour ago, Profesionalac said:

Sve one kolumne o Fricu i Dobrili u Nedeljniku su mi wtf, i većini početak zaboravim i pre nego što stignem do kraja.

 

meni on ovde najbolji, zabavan na neki apsurdan nacin.

inace, da, ispotprosecan romanopisac

  • +1 1
Link to comment

fric i dobrila su izvanredno dosadni.

 

s druge strane, ante tomic, nada - zabavan, (pre)laka literatura, brzo se zaboravlja.

isto tako, procitala slucaj vlastite pogibelji, najnoviji kristiana novaka - i tu mi fali malo uzemljenja i tezine koju su imali njegovi prethodni romani. mada je to daleko od loseg, da se razumemo.

odavno nisam imala ovakvu citalacku krizu, nemam strljenja ni tolerancije. treba mi nesto sto odmah zgrabi i ne pusta.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...