Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Почео сам да читам Дину. Прво поглавље на српском, после ипак кренуо на Енглеском. Прошлог лета сам у ово доба читао Хиперион. 
 

Прочитао сам и Три човека у чамцу…

Невероватно је да књига писма пре 150 година буде и даље свежа овако. Делује ми да је Кишон био под јаким утицајем :-)

  • Wub 1
Link to comment
On 16. 8. 2024. at 20:29, Hamlet Strašni said:

Почео сам да читам Дину. Прво поглавље на српском, после ипак кренуо на Енглеском

 

nekoliko puta kretao da čitam i brzo gubio interesovanje. nije za mene.

Link to comment
53 minutes ago, garcia said:

 

nekoliko puta kretao da čitam i brzo gubio interesovanje. nije za mene.


kako si držiš sa eumenidama? ja stao jer, iako će mi tema zauvek biti mindfuck, ne mogu više o tome.

Link to comment
On 16.8.2024. at 20:23, Klara said:

 

Jao, i meni se to dešava. Valjda zato spontano navučem zavesu na prozor busa,  ili šakom zaklonim pogled ka njemu. : D

Isto tako mi ne prija da sedim u gradskom tako da sam leđima okrenuta pravcu kretanja.

Objasnili su mi da je sve to zbog vestibularnog sistema. : D Jedan od razloga.

Očima pratiš jednu liniju kretanja, a predeo koji promiče i pravac kojim se prevozno sredstvo kreće su potpuno druga linija kretanja, pa sve te informacije nisu usklađene i pojavljuje se osećaj neprijatnosti, mučnine.

 

Meni smeta citanje u truckavim uslovima. Nemam problem sa sedenjem u kontra smeru od smera kretanja, though.

Link to comment
1 hour ago, utilitarist said:


kako si držiš sa eumenidama? ja stao jer, iako će mi tema zauvek biti mindfuck, ne mogu više o tome.

 

Pauzirao na pola prve. Nisam u stanju da dovršim atm.

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Klara said:

: D

 

Truckanje smeta, čitao, jeo ili spavao!

 

Meni ne, samo za citanje. U busu mi smeta sto nemam gde noge i glava mi pada kad zaspim pa cu jednom vrat da smasim, a oni jastucici mi smetaju. :lol:

 

 

Link to comment

Iskoristi rame saputnika. :lolol:

Bože mog blama, jednom sam zadremala uz jednu finu baku u gradskom prevozu, a njoj je bilo toliko žao da me budi, pa se vozila sve do moje silazne stanice. 🥲

A šta ću, krupna žena, mekana za udoban san, em su mirisale vanilice iz njenog cegera, milina. :lolol:

  • Wub 1
  • Haha 3
Link to comment
On 16. 8. 2024. at 20:23, Klara said:

 

Jao, i meni se to dešava. Valjda zato spontano navučem zavesu na prozor busa,  ili šakom zaklonim pogled ka njemu. : D

Isto tako mi ne prija da sedim u gradskom tako da sam leđima okrenuta pravcu kretanja.

Objasnili su mi da je sve to zbog vestibularnog sistema. : D Jedan od razloga.

Očima pratiš jednu liniju kretanja, a predeo koji promiče i pravac kojim se prevozno sredstvo kreće su potpuno druga linija kretanja, pa sve te informacije nisu usklađene i pojavljuje se osećaj neprijatnosti, mučnine.

Podižem za: ne mogu da čitam ni na plaži ako su mi bilo kakvi talasi u vidnom polju. Kreće pakao vrtoglavica i ljuljanja do kraja letovanja 

  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, Katikon said:

Podižem za: ne mogu da čitam ni na plaži ako su mi bilo kakvi talasi u vidnom polju. Kreće pakao vrtoglavica i ljuljanja do kraja letovanja 

Nema citanja do плажног citanja... :) 

Jos ako je lektira плажна, nema bolje...

  • +1 1
Link to comment

Mene u čitanju na plaži najmanje ometaju talasi. :blush2:

 

Šalu na stranu, od čitanja van radnog prostora, najlepše mi je čitanje u šumi, na planini. Rano ujutru ili kasno noću kad je sve tiho.

Link to comment

Ја сам јуче плаћно читао. Сада седим на тераси 15 метара од плаже и пишем неку жалбу.

Link to comment

U fazi sam izbora literature za plazu, lepog li posla :wub: Jos imam zadatak i za druge da izaberem :)

Mada nikad nisam imala to sta citam na plazi, kao neku posebnu kategoriju knjiga. Uzmem sta mi se u tom periodu cita, gde god da sam. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...