Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

9 minutes ago, Ras said:

Dugo sam bio opsednut Kortasarovom pričom Ostrvo u podne, koje nema u onim brojnim Reč i misao knjižicama (ne znam da li se nalazi u izdanju Službenog glasnika). Ta je priča oduvek izgledala kao odličan materijal za strip, za koji bih voleo da sam sposoban da ga realizujem.

odem do police da vidim da li ima te priče u jednoj knjizi argentinskih pripovedaka koju sam odavno dobila za rođendan od najbolje drugarice. nema. ali posveta :lol:

te godine sam upisala fakultet

53925314547_d696a34154_w.jpg

  • Wub 1
  • Haha 1
Link to comment

Ne umem da slušam zvučne knjige!

 

Kad se usednem da slušam, ubrzo dohvatim papir i olovku pa počnem da  rešavam diferencijaln popunjavam svračijim nogama, a u pokretu, heh, u pokretu više pazim da se ne ugradim bolno u okoliš ili se pažnja rastvori po zbilji, kao suze na kiši.

 

Draga Saveta, ima li leka?

 

 

Edited by makaronee
znati / umeti
  • Haha 3
Link to comment
11 minutes ago, makaronee said:

Ne umem da slušam zvučne knjige!

 

Kad se usednem da slušam, ubrzo dohvatim papir i olovku pa počnem da  rešavam diferencijaln popunjavam svračijim nogama, a u pokretu, heh, u pokretu više pazim da se ne ugradim bolno u okoliš ili se pažnja rastvori po zbilji, kao suze na kiši.

 

Draga Saveta, ima li leka?

 

Mozes da ubrzas na 1.5x. meni radi za youtube ponekad. Logika je mozda ista za samo audio.

Link to comment

Odoh i ja do police, jer imam ovu knjigu, ali nema te price.

Iz ove knjige se zivo secam price Tango  od Luise Valensuele, idealno za neki kratki film :).

Edited by Stela
  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, makaronee said:

Ne umem da slušam zvučne knjige!

 

Kad se usednem da slušam, ubrzo dohvatim papir i olovku pa počnem da  rešavam diferencijaln popunjavam svračijim nogama, a u pokretu, heh, u pokretu više pazim da se ne ugradim bolno u okoliš ili se pažnja rastvori po zbilji, kao suze na kiši.

 

Draga Saveta, ima li leka?

 

 

Meni isto nije išlo nikako - ili bih počeo da zevam po internetu, ili bih (sve češće) zaspao... Ali, sad slušam audio knjige dok vozim ili dok idem da hodam. 

  • +1 2
Link to comment

Kod mene interesovanje zavisi od umeća onog ko čita, ali više volim papir, jer mogu brzo da se vratim na neko poglavlje, pasus, pribeležim nešto, pratim moj ritam i ne gubim nit ako pauziram.

Pre bih slušala ono što sam već čitala nego nešto novo...pustiš dok putuješ i uživaš.

Ipak, još više volim radio-drame, iako to i nije baš za poređenje sa audio knjigama.

Link to comment

Meni dok hodam odlutaju misli. Eventualno mogu radio drame da slušam. 
 

Za knjigu mi je potrebno da imam slova pred sobom. Da mogu da zastanem i razmislim. Pogledam nekoliko strana nazad ili nešto zabeležim na margini olovkom ili napravim belešku u kindlu. 
 

Kad razmišljam o audio knjigama i budućnosti uvek se setim Hiperiona i pada Hegemonije kada se ispostavilo da je većina ljudi bila nepismena jer su sve dobijali direktno u mozak…

  • +1 5
Link to comment

Dok hodam ne prija mi audio knjiga, ako sam u prirodi, volim da odlutam i fizicki i u mislima; ako sam u gradu, onda su tu neki ljudi, zgrade, saobracaj, fokus je izmesten.

 

Plus volim slova kad zaigraju na papiru, to je neka magija :)

 

  • +1 1
Link to comment
54 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Da mogu da zastanem i razmislim.

Meni pritisak na "pauzu" pomaže u vezi s tim.

 

Sve što ste napisali prepoznajem i kod sebe. Plus toga, meni je godinama glavna prepreka audio knjigama bila to što ja u stvari bukvalno neprekidno slušam muziku (videti pod pdf Muzika). Tako da su mi bilo kakvi govorni mediji (uključujući i vesti, predavanja na YouTube, supruga koja prepričava doživljaje sa posla) prirodni "neprijatelj".

 

PS. Takođe nisam pomenuo ranije - premda sam prošle godine kupio autobiografiju Mire Furlan u Beogradu, nisam nikad seo da je pročitam. Sve dok se nije pojavila audioknjiga na Spotify-u. (Naratorka je nepoznata Hrvatica, nije baš kao da je sama Mira - ali, to na žalost i nije bilo moguće: sva sreća da je uopšte uspela da napiše to, u poslednjem trenutku.)

 

 

  • +1 1
Link to comment

Da se pozalim da mi ne odgovara da citam dok se vozim u busu, autu...bilo kojem prevoznom sredstvu - bude mi muka. Ljudi procitase biblioteke vozeci se na posao i gde god, ja ni slovo :sad:

Nije da mi je dosadno u voznji, nekad sa nekim pricam, volim da gledam kroz prozor i ocas posla odlutam negde...ali od literature nista, cak mi ni citanje na telefonu uglavnom ne prija na duze.

Link to comment

Eo, obavio neveliku higijenu staništa.

I odslušao Lovčeve zabeleške*, upravo do petog dela/fajla!

Jbtbg, ima sve da se cakli, ako je to recept!

 

* Записки охотника / И. Тургенев, 1847-1851. 

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment
36 minutes ago, Indy said:

Meni pritisak na "pauzu" pomaže u vezi s tim.

Kapiram, ali to znaci da moram da vadim tlf iz džepa ili drndam po satu, a dok to uradim prodaje još neko vreme pa onda moram da vraćam i slično. 
Probao sam da slušam poeziju na srpskom i engleskom u pokretu ali mi je i za tu kraću formu nedostajala koncentracija. I to je glavni problem meni. Moraću da ostanem nažalost na vizuelnom čitanju a voleo bih da je drugačije. 

  • +1 1
Link to comment
7 hours ago, Stela said:

Da se pozalim da mi ne odgovara da citam dok se vozim u busu, autu...bilo kojem prevoznom sredstvu - bude mi muka. Ljudi procitase biblioteke vozeci se na posao i gde god, ja ni slovo :sad:

Nije da mi je dosadno u voznji, nekad sa nekim pricam, volim da gledam kroz prozor i ocas posla odlutam negde...ali od literature nista, cak mi ni citanje na telefonu uglavnom ne prija na duze.

 

Jao, i meni se to dešava. Valjda zato spontano navučem zavesu na prozor busa,  ili šakom zaklonim pogled ka njemu. : D

Isto tako mi ne prija da sedim u gradskom tako da sam leđima okrenuta pravcu kretanja.

Objasnili su mi da je sve to zbog vestibularnog sistema. : D Jedan od razloga.

Očima pratiš jednu liniju kretanja, a predeo koji promiče i pravac kojim se prevozno sredstvo kreće su potpuno druga linija kretanja, pa sve te informacije nisu usklađene i pojavljuje se osećaj neprijatnosti, mučnine.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...