Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

12 minutes ago, Moća said:

Ako hoćete da vam se ubacim sa drugom pričom ali što može da vam malo i to pojasni. Albanski košarkaš Ermal Kučo je bio gost u jednom našem podkastu jer govori i naš jezik i pričao je kako većina Albanaca zan italijanski jezik tako možda njihovi jezici imaju nešto zajedničko pa im je lako da nauče.

imam to negde u malom mozgu. čak sam dugo pogrešno mislila da albanski spada u romansku grupu jezika. 

u svakom slučaju im je izgleda mnogo lakše da savladaju albanski nego nama slovenima

12 minutes ago, Ras said:

Otkud opet to poređenje (Kadarea) sa Andrićem? Nedavno, u vreme vesti o smrti je to uradio moj prijatelj, a i sam sam poredio nekako po automatizmu kada sam čitao Palatu snova ili druge neke pripovetke koje za temu imaju zajedničko nam istorijsko nasleđe?

 

Je li diskusija na ovu temu ovde već viođena?

moguće. ne sećam se... sam si odgovorio. istorijska tematika, erudicija, ozbiljnost... mislim da su ga predlagali i za nobela.

  • +1 2
Link to comment

Trenutno citam Palatu i jeste mi i Andric na pameti, ima neku slicnu strogost, bogatstvo detalja, period koji obradjuje...

  • +1 3
Link to comment

Inace sam zavrsila tradicionalno godisnje citanje Melvilovog Pisara Bartlbija, uz Gogoljevog Akakija Akakijevica i Scepanovicevog gospodina Goluzu omiljene kratke forme ( sad, sta tu cemu pripada - kratki roman, pripovetka, novela...evo ne znam). Ali da su vrhunska dela, to znam i vracam im se.

Edited by Stela
  • +1 3
Link to comment

uf, ja sam davno pročitao kišov "dupli gulaš" gde je secirao šćepanovićevog golužu.

  • +1 1
Link to comment
16 hours ago, Moća said:

Ako hoćete da vam se ubacim sa drugom pričom ali što može da vam malo i to pojasni. Albanski košarkaš Ermal Kučo je bio gost u jednom našem podkastu jer govori i naš jezik i pričao je kako većina Albanaca zan italijanski jezik tako možda njihovi jezici imaju nešto zajedničko pa im je lako da nauče.

Možda znaju jer su godinama gledali italijansku televiziju?

Link to comment

Moguće, potpuni sam laik po pitanju jezika, ali meni albanski i italijanski, na uvo, nemaju nikakve veze.

Link to comment

Albanski je lingua isolata. Znači da nema srodni jezik. Kao i grčki npr.  Jedino sto je indoevropski. Nije uralski kao madjarski. Ili potpuno svoj kao baskijski. 

  • +1 3
Link to comment

Aman, godinama uzgajaju maru za poslodavce sa druge strane Jadrana, a uz posao se jezik najbolje uči, eno Živka posvedočila na prethodnoj strani.

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment

Izvinjavam se, nisam pročitao sve ranije. 1943. i televizija nemaju nikakve veze.

Nisam čitao knjigu ako je to opravdanje. Uhvatio sam se za post da Albanci znaju italijanski.

Link to comment

Благими намерениями государства, 
Почему и как проваливались проекты улучшения условий человеческой жизни / Джеймс Скотт, 2005.

James C. Scott, 1998.

 

  • Hvala 1
Link to comment

hotel kod poginulog alpiniste

braća strugacki

 

 

ono, ide strana po stranu

:book2:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...