Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

now reading: Jukio Misima - Zlatni paviljon
I? Pročita li?Da iskoristim priliku i pitam ima li nekog ko je voljan da me usreći kopijom Šrederovog Mišime?Za uzvrat nudim Glasovog Mišimu (APE).
Link to comment
I? Pročita li?
Bas (tek) sad su me poslednje stranice dovele do kuce, uz jos neke druge (sporedne) nacine kretanja. Bas tako. Mozda me secanje vara, ali cini mi se da mi je slican ukus u ustima ostao i nakon citanja Parfema.Sad su na redu (mada ne znam jos kojim redom):Natsume Soseki - Botchan Paulo Lins - Cidade de Deus
Link to comment

Mirjana Djurdjevic "Ubistvo u Akademiji nauka" Pocela da citam, nestrpljiva da stignem do kraja, jako je uzbudljivo, neobicno jer su kulise poznate, ona odlicno pise, zvuci poznato i kao da sam vec negde citala, ali to nije nista lose, naprotiv,... Podnecu izvestaj kad zavrsim. Daj boze da bude odlicno do kraja, vidim da je plodna, tu je 5, 6 romana, imacu cime da se zabavljam sledecih mesec dana...

Link to comment
Mirjana Djurdjevic "Ubistvo u Akademiji nauka" Pocela da citam, nestrpljiva da stignem do kraja, jako je uzbudljivo, neobicno jer su kulise poznate, ona odlicno pise, zvuci poznato i kao da sam vec negde citala, ali to nije nista lose, naprotiv,... Podnecu izvestaj kad zavrsim. Daj boze da bude odlicno do kraja, vidim da je plodna, tu je 5, 6 romana, imacu cime da se zabavljam sledecih mesec dana...
Probaj (ako vec nisi): Cas anatomije na Gradjevinskom fakultetu (ovaj je njena 'prica iz zivota')i Treci sektor. Odlicni oba...
Link to comment

Kupila (konačno) Atlas oblaka Davida Mitchella. Neopsivo se veselim toj knjizi. Kratki opis: politički triler, povijest i sci fi. I kako da ovo ne bude dobro?Javljam dojmove.

Link to comment

Remains of the DayPreporucujem citanje knjige na Engleskom ukoliko jos ne vladate dobro ovim jezikom, konstruktcije recenica su dosta dugacke, ali i lake za shvatiti i posle toga cete moci i vi da se slobodnije igrate komplikovanijim engleskim.Prvo sam gledao film, sto uvek razori citanje knjige. Suvise toga fali od knjige i na kraju je to iznadprosecan film sa Hopkinsom i Tompsonovom.Kroz vrhunskog batlera nam se prica o stanju u svetu pre WWII, ulazi se u prirodu Engleza i ta dva ne znam koliko su uspesno uradjena, jer niti znam nesto mnogo o Englezima, a za shvatanje Evrope izmedju dva rata treba citati jos dosta. Ono sto je uspesno uradjeno je prikaz samog batlera i posao koji je od njega napravio statistu u sopstvenom zivotu i pitanje koliko moze biti zadovoljan sa time. Odlicna knjiga.Procitao sam Holivud Bukovskog koji je slab i Bludnog sina koji je otisao za dva dana, ali nije mi bio nesto posebno, jos jedna knjiga na gomili.I na kraju Elementarne cestice, sto je sada valjda citano kao Mali princ. Odlicno, prija procitati toliko hejta i definicija danasnjice. Najveci utisak je ostavila Anabelina prica i deo o samozadovoljnim muskim osmesima koji su je pobednicki gledali dok se svlaci.

Edited by Hustler
Link to comment

christkind, boris dežulovićnaivna tema (da li je fer graditi pravedan svet na suzi nevinog deteta), sa osvežavajućim pristupom i rešenjem koje vraća samopouzdanje naivnimačvrst i dinamičan tekst, pedantno pripremljen, sa raznim lakim, uzbudljivim sporednim pričicama - ali nema zagušenja (kao u dobrom i zabavnom, al prenatrpanom jebo sad hiljadu dinara).put kroz vreme, austrougarska selendrica koja povezuje brema stokera, frojda, hitlera; misteriozne smrti, detektivski zaplet, na fonu početaka globalizacije i emancipacije palanke. i jedan šarmantni, outdated interes za znanje, poverenje u razum (koji nimalo ne ometa igru, naprotiv)brzo, lako, a zahvalno. sve preporuke.

Link to comment
christkind, boris dežulovićbrzo, lako, a zahvalno. sve preporuke.
Hoću i ja! Ko je izdavač?Počela sam Kako sam ušao u Evropu Damira Karakaša. U podnaslovu stoji Reality roman. Izdavač LOM.Još jedna priča o snalaženju ljudi sa ovdašnjih prostora koji su otišli u potrazi za nečim boljim ili drugačijim, zbog rata ili tek tako.Autobiografsko štivo, crtice iz života novopečenog uličnog svirača u Bordou začinjene svim onim što je bio, želeo ili mogao biti ranije.Jednostavno napisano i lako za čitanje.edit: dodala izdavača (da ne bude- taražim od Miobe, a ovamo...) Edited by stormy
Link to comment
Čitao neko "Putinovu Rusiju" od pokojne Politkovske?
Citala sam ja- dobra knjiga, ali mucna. Kao i ona Fragmenti pakla o ratu u Ceceniji.Da li je to prevedeno i na srpski? Znam da na hrvatski jeste
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...