Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Почему нам так нравится секс? / Дж. Даймонд. 2013.

Why is sex fun? The Evolution of Human Sexuality, 1997.

 

I pored prečestih rekapitulacija zaključaka (khm) i kako sam autor kaže, za sada najkraće knjige u opusu,

ima šta da se pročita, za nas koji vole i rado ga se sećaju (khmkhm).

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Dobrica Ćosić - Prijatelji

 

Sasvim neplanirano kupio knjigu na jednom štandu na šetalištu u Soko Banji u nedelju. I može Gedža da bude i ovakav i onakav ali meni je ovo jako zanimljivo, definitivno hroničar jednog vremena koje više ne postoji.

  • +1 1
Link to comment

Konacno posle duzeg vremena uspeo da ulovim Kvaku 22, procitao nekih 80 strana i...veoma se razocarao.

Mozda sam imao prevelika ocekivanja, ali mi je prilicno dosadno i nezanimljivo.

Interesuje me da li je jos neko imao slican utisak ili sam sam u ovome, posto vecina ljudi voli ovu knjigu.

  • +1 3
Link to comment

pada mi na pamet paralela platonov / heler.

s obzirom da sam potonjeg čitao pre skoro 30 godina,

vrlo je verovatno da ovde baratam nekim domišljenim sentimentom o tekstu,

pa jos u prevodu*, namesto pokušaja objektivnog literarnog, čitaj čitalačkog, istraživanja / poređenja.

 

kako platonov iznova izmišlja sintaksu svojih pripovedanja unutar jezika**,

tako i heler konstruiše događaje u kojima se, zbog ponavljanja - ništa i ne "događa",

što može biti nuspojava usled složenosti prevoda,

a delom i vitoperenje čula usled vrućinčine i nesnosne buke na onom aerodromu,

odakle neprestano lete.

 

-------

*možda će se neko setiti, meki povez, štampano na odmahpožutelom novinskom papiru,

oprema sivo-bela, kvadratni ragbibrojdresa font na omotu. 

sve mislim izdanje GZH, a sad po mreži viđam riječko izdanje - koje bi moglo biti iz tog doba..

**ovo bi mogla biti jedna sasvim platonovska fraza

Link to comment

onT:

 

Люди за забором. Частное пространство, власть и собственность России / М. Трудолюбов, 2015.

 

Zapravo pročitavam ponovo.

Vrlo dobro sažet vodič kroz složenu i protivrečnu istoriju privatnog života i vlasništva u SSSR / Rusiji. 

 

 

Edited by makaronee
Par Platonov/Heler me je u sitni saat odveo do Gedelova teoreme nezavršenosti, a to nije naročit način da se uplovi dalje u baršunasto l'ete indien. i jedan petak.
Link to comment

Završila biografiju kneza Miloša.

I citat koji mi se najviše dojmio jer je tako aktuelan: "Kakav narod, po materi te! Šta ta stoka bez repa zna, dok joj ne podvikneš!"

 

Nastavljam sa Mihajlovom biografijom.

 

A da li neko zna zašto se serija Vuk skoro nikad nije reprizirala? Nisam sigurna, ali mislim da su je samo jednom ponovili od osamdesetih.

  • Haha 3
Link to comment

kad prije...

 

vidim da je laguna objavila i njega i juricu pavicica - sto je knjige ovog drugog ucinilo duplo povoljnijima nego sto su bile dok su dobavljane od hrvatskih izdavaca

Link to comment

hrvati deru sa cenama. secam se da se sijan zalio pre par godina da nije imao lovu da kupi par naslova na nekom filmskom festivalu u cini mi se puli, a i sam sam se uverio kad sam iscimao ortaka u zgbu da mi uzme neku knjigu koju je vjekoslav ovde preporucio

  • +1 1
Link to comment
9 minutes ago, Sludge Factory said:

Objasnjavao Bevc kod Galeba zasto je to tako (skupo kod Hrvata), ne znam da li je u pravu i da li su mu info i analiza tacne skroz, ali recimo da ima logike.

 

Možeš li nam napisati ukratko?

Link to comment

Pa ukratko dobre novcane dotacije drzave izdavacima ucinile su da izdavaci ne posluju trzisno. Imaju sigurnu kintu od drzave koja ih pokriva dobrim delom i onda ih kao nije bas narocito briga koliko knjiga ce da prodaju u knjizarama. 

 

 

  • Hvala 3
Link to comment
On 23.9.2023. at 14:26, Tihajeza said:

Završila biografiju kneza Miloša.

I citat koji mi se najviše dojmio jer je tako aktuelan: "Kakav narod, po materi te! Šta ta stoka bez repa zna, dok joj ne podvikneš!"

 

Nastavljam sa Mihajlovom biografijom.

 

A da li neko zna zašto se serija Vuk skoro nikad nije reprizirala? Nisam sigurna, ali mislim da su je samo jednom ponovili od osamdesetih.


Koje biografije čitaš? 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...