Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Vi čitate sve neke ozbiljne stvari koje niko ne razume. Ja, evo, čitam Stiven Kinga. "The Stand", original and unabridged version. Zimska idila.
I ja, njegovu, vrlo uslovno receno, autobiografsku "On Writing". Lepo & korisno (pise, kao sto naslov veli, o pisanju). Zatim, "Confessions of an Advertising Man" Dejvida Ogilvija, u kojoj bas uzivam, iako je u sustini prirucnik za ljude u marketinskim agencijama, ali je vrlo lepo napisana (ipak je dasa bio copywriter) i zanimljiva.
Link to comment
Malopre poceo da citam Dvori od oraha Miljenka Jergovica. Ovo je prvi put da citam bilo sta od Jergovica. Tek sam poceo, utisci malo kasnije. :)
Dvore nisam citao, ali bih za poceti s Jergovicem preporucio "Mama Leone", a super su i "Ruta Tannenbaum", "Buick Rivera"...
Link to comment
Dvore nisam citao, ali bih za poceti s Jergovicem preporucio "Mama Leone", a super su i "Ruta Tannenbaum", "Buick Rivera"...
Uzeo sam i "Ruta Tannenbaum", tako da je to sledece. Za sada, 'nako. Nisam preterano odusevljen.
Link to comment
eh da se palis na dubrovnik, bolja bi ti bila
Mozda. Suvise sam mlad da bih se palio na Dubrovnik. :PMada je moj problem za sada drugacije prirode. Nesto mi fali u tekstu, ne znam ni sam, sve je nekako predvidivo i vec milion puta vidjeno. Do sad sam naisao na par dobrih i interesantnih scena, ali cak me ni one nisu nesto narocito "opaucile". Pogotovo sto se smenjuju sa kliseiziranim i nepotpunim scenama (bar ja osecam da im nesto fali). A nema ni neku "recenicu", tj. stil pisanja zbog kojeg bih bar uzivao u citanju. Ok, lako se cita, ali iz toga ne proistice neko zadovoljstvo. Bar za sada (ovo naglasavam, jer sam ipak jos uvek pri pocetku knjige).Mozda sve to ima neki visi smisao i funkciju koje cu uvideti tek kad procitam celu knjigu, ali za sada to moze samo da me odbije. A nisam bas daleko odmako. Ali, ok, potrudicu se, pa cu konacan sud doneti kad za to dodje vreme (nadam se na kraju knjige).
Pretpostavljam da je pogresno, ali kad odlucim da citam nekog pisca, onda krenem hronoloskim redom... Kazem to glede Sludge-a i njegove priice...
I ja radim tako, u principu (za bilo sta, ne samo kad su pisci i knjizevnost u pitanju), ali ovo mi je doslo pod ruku vise slucajno, sticajem nekih okolnosti.
Link to comment

ni meni ruta tannenbaum nije isla, odlozila sam je do daljnjeg.zoran jeremic - stojan stiv tesic, zivot i tri drame - biografski deo dosta iscrpan, mada fragmentaran - ima vecu nostalgicnu nego knjizevnu vrednost, cini mi se. drame opore, lepog jezika, polako ih citam. "u najboljem slucaju, covek je haos sa savescu. u najgorem slucaju, samo haos."

Link to comment

dovrsavam "slem uzasa" viktora peljevina... pocinjem nick hornby - "slam" (engl. ne znam ima li je kod nas i na srpskom).necu das pisem sta mislim o kjnigama ovde, losa sam u tim stvarima i nejasna dok obrazlazem... bolje da citiram ponesto.iz "slema""MonstradamusDobar dan, ne smeta vam sto se mesam u vas razgovor?Organizam(-:Ko si ti, Monstradamuse?Monstradamus***. Zivim u ***, po zanimanju sam ***.Romeo-y-CohibaMoze li nesto originalnije?MonstradamusProcitao sam poruke na ovom cetu. U istoj sam situaciji, slicnoj sobi i odeci. Ni ja se ne secam kako sam ovamo dospeo.NutscrackerVec nas je cetvorica. To raduje.Organizam(-:Cemu se radovati?NutscrackerMozda ce se uskoro pojaviti i drugi. Sto vise glava, to je veca verovatnoca da cemo nesto smisliti.Organizam(-:A sta ako smo mi prosto umrli?NutscrackerBez panike. Mrtvaci ne cetuju."

Link to comment

procitala sam slam, jako razocaravajuce. povremeno iskoci neki simpatican dijalog koji uglavnom ukljucuje fascinantno glupog skejtera rabbita.ostalo vise deluje kao pamflet nego hornbi kakvog znamo.

Link to comment
procitala sam slam, jako razocaravajuce. povremeno iskoci neki simpatican dijalog koji uglavnom ukljucuje fascinantno glupog skejtera rabbita.ostalo vise deluje kao pamflet nego hornbi kakvog znamo.
ti bas umes da obradujes coveka, tj zenu na pocetku knjige... :)dobro, posluzice za vezbanje engleskog makar... Edited by PointTaken
Link to comment
ti bas umes da obradujes coveka, tj zenu na pocetku knjige... :)dobro, posluzice za vezbanje engleskog makar...
i ja sam kroz to prosla, doduse na srpskom -_- samo cu reci da je knjiga izuzetno korisna ako si sesnaestogodisnjak koji se dvoumi da li da koristi kondom.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...