Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

"Pricaj mi o njoj" Renato Baretic, dovatila nocas uspavana, s namerom da procitam par redaka pred spavanje, tek da osetim atmosferu. Jedva sam ugasila svetlo u pola tri, posle 120 procitanih strana. Da je bio neradni dan, zavrsila bih je, toliko mi se citala ta knjiga. Zaplet: Split, rat jos traje. Glavni junak Tomo je advokat koji se bavi delozacijama Srba, zena, ratna reporterka, nestala u Vukovaru, spetlja se sa novinarkom lokalnog lista (on, ne zena) i tako dalje blabla. Bareticu :Hail:

Link to comment
Pročitala Niko i ništa u Parizu i Londonu, predobro.Malo mi se više svideo deo u Parizu, a među raznim likovima sa dna društva pojavljuje se i jedan ingeniozni Srbin.
citao sam je pre par meseci, moram priznati da nisam odusevljen. ocekivao sam vise, zbog stila u 1984. i nesto manje u zivotinjskoj farmi. bolno je ocigledno da mu je "niko i nista" prva knjiga. a i vreme ju je malko pregazilo. iako se mogu nazreti zametci kasnijih tema kojima ce se baviti kasnije. slazem se da je deo u parizu bolji.
Uzela dve neke knjižice Danila Harmsa iz biblioteke, ali izgleda da im se većina sadržaja poklapa. :(
e, to je i meni problem sa harmsom. previse izdanja u kojima ima delimicnih poklapanja, krnjih tekstova, diskutabilnih izbora.jos od kako je izaslo merkam ono dvotomno cudo sa valjda kompletnim harmsovim opusom. jel ima to neko, ili je bar detaljnije gledao? ne znam da li vredi dati te pare.trenutno se borim sa karamazovima po drugi put. pre toga devajtis marije rodjevicovne. malo romantika, malo opisi poljskog sela, lepo citanje, ruski gruv.
Link to comment
Zavrsila danas "Jebo sad hiljadu dinara" Dezulovica.
darling, ti polako postaješ moj savetnik za literaturu s one strane Drine :)Kupila juče na kiosku za 299 din.Zapamtila sam da je izazvala reakcije ovde, na forumu.Uvek sam se iščašeno osećala kada sam kupila knjigu na kiosku, kao da okrećem glavu od nekoga ko moli za pomoć i opet sam to uradila, ali to je neka druga priča.Počinjem sa čitanjem čim završim Londonska polja Martina Ejmisa (Martin Amis: London Fields), što če potrajati, ne zato što mi se ne svidja knjiga, naprotiv, već ne mogu da nadjem vremena.
Link to comment
To mi se nešto nije svidelo... Ni film takođe... <_< ...
Kako to misliš "ni film takođe"? Film tek treba da se snimi i šuška se da će biti 2011, ako se ne varam.
Link to comment

verovatno je dare pobrkao sa zamkom za snove.a inace, i meni vreca kostiju dosta neujednacena i brzo zaboravljiva knjiga (ako se dobro secam).obe katastrofalno prevedene na srpski.

Link to comment
citao sam je pre par meseci, moram priznati da nisam odusevljen. ocekivao sam vise, zbog stila u 1984. i nesto manje u zivotinjskoj farmi. bolno je ocigledno da mu je "niko i nista" prva knjiga. a i vreme ju je malko pregazilo. iako se mogu nazreti zametci kasnijih tema kojima ce se baviti kasnije. slazem se da je deo u parizu bolji.
ja sam čitala bez ikakvih očekivanja, upravo zato što je prva i što mi je jedna osoba koja uglavnom voli iste knjige kao ja prethodno kukalastil je svakako drugačiji, sve je tako očigledno predočeno, ali likovi, pogotovo ovi pariski, su baš zanimljivišteta zbog disbalansanego, zaboravih da pitam prošli put, je li čitao neko nešto drugo Foknerovo, osim Buke i besa?
Link to comment
nego, zaboravih da pitam prošli put, je li čitao neko nešto drugo Foknerovo, osim Buke i besa?
jeste, garant ...

prija tokom leta ... ja sam pre par meseci vratio 'divljim palmama', imam jedno prastaro 'mirishljavo' izdanje koje mozhe da se chita samo dok sedish negde napolju ...

Link to comment
jeste, garant ...
Sto tako? kakav je? ja sam davno zapocela Svetlost u avgustu, al ne secam se sto sam prestala, i posle nisam nikad citala Foknera, al negde mi je u planu. mislim nesto se ne secam da sam stala zato sto me smaralo, vec prosto onako..mucim se vec duze vreme sa Doplerom Erlend Lua. ima nesto sto me prilicno odbija u savremenoj knjizevnosti, a ne znam to da definisem. ili jos nisam citala "prave" savremene pisce.
Link to comment
e, to je i meni problem sa harmsom. previse izdanja u kojima ima delimicnih poklapanja, krnjih tekstova, diskutabilnih izbora.jos od kako je izaslo merkam ono dvotomno cudo sa valjda kompletnim harmsovim opusom. jel ima to neko, ili je bar detaljnije gledao? ne znam da li vredi dati te pare.
Vredi. To i završio si sa kupovinom Harmsa jednom za svagda. Posle samo imaš, čitaš i uživaš...
Link to comment
Kako to misliš "ni film takođe"? Film tek treba da se snimi i šuška se da će biti 2011, ako se ne varam.
verovatno je dare pobrkao sa zamkom za snove.a inace, i meni vreca kostiju dosta neujednacena i brzo zaboravljiva knjiga (ako se dobro secam).obe katastrofalno prevedene na srpski.
Sorry! Aleksija je pogodila...Pobrkao sam sa "Zamkom za snove". A i nešto sam se razočarao u poslednje vreme sa Kingom (ubili me nastavci Mračne Kule) pa sam odmah skočio da pljucnem...Edit: BTW. Svratio prekjuče do Lagune da vidim neku fantastiku (nastavke nastavaka <_< ) i pazario "Vikinga" 907.jpgPričaću vam... Ko klinac sam obožavao Tora u Stripoteci... :rolleyes: Edited by dare...
Link to comment
jeste, garant ...

prija tokom leta ... ja sam pre par meseci vratio 'divljim palmama', imam jedno prastaro 'mirishljavo' izdanje koje mozhe da se chita samo dok sedish negde napolju ...

i mislila sam...

izvinjavam se što nisam precizno pitala da li bi neko ko je čitao i nešto drugo od Foknera preporučuo šta dalje čitati.ko će da čeka leto...a ionako nemam terasua decembar/januar su mi baš fini za čitanjehvala na preporuci :)

mucim se vec duze vreme sa Doplerom Erlend Lua. ima nesto sto me prilicno odbija u savremenoj knjizevnosti, a ne znam to da definisem. ili jos nisam citala "prave" savremene pisce.
duže vreme i neka knjiga Erlenda Lua u istoj rečenici :o ako već ide tako loše, zašto se mučiti, toliko ima drugih knjiga. meni su se Dopler i Naivan.Super svideli, Volvo kamioni ne, a Mulej nisam ni pokušavala još da čitam, ali čujem da mnogi ljudi i nisu nešto oduševljeni
Vredi. To i završio si sa kupovinom Harmsa jednom za svagda. Posle samo imaš, čitaš i uživaš...
eto ideje za ng poklon, samo da ubedim nekog da mi kupi :D
Link to comment
mucim se vec duze vreme sa Doplerom Erlend Lua. ima nesto sto me prilicno odbija u savremenoj knjizevnosti, a ne znam to da definisem. ili jos nisam citala "prave" savremene pisce.
duže vreme i neka knjiga Erlenda Lua u istoj rečenici :o ako već ide tako loše, zašto se mučiti, toliko ima drugih knjiga. meni su se Dopler i Naivan.Super svideli, Volvo kamioni ne, a Mulej nisam ni pokušavala još da čitam, ali čujem da mnogi ljudi i nisu nešto oduševljeni
kome se je erlend nesvideo, hiperbole mu smrde necovjestvom!
Vredi. To i završio si sa kupovinom Harmsa jednom za svagda. Posle samo imaš, čitaš i uživaš...
eto ideje za ng poklon, samo da ubedim nekog da mi kupi :D
hej, hvala! deda mraz ce dobije kilu od par takvih poklona, pravi su kapitalci. moracu si to sam priustiti, ko zna kakvo je zdravstveno osiguranje na grenlandu.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...