Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Snimljen je i TO S. Kinga. ;)
eh da, film kao da je imao zadatak da prenese duh knjige predskolcima.ovo jeste filmski trolic, ali zna li neko sta se desava sa snimanjem mracne kule, odnosno ima li ista od toga?
Link to comment
Evo mene opet da pitam za misljenje. :)Sad gledao u Poligrafu Vladimira Arsenijevica (izdao novu knjigu), pa me interesuje jeste li ga citali i kakvi su vam utisci (pitam za sve njegove knjige, ne samo za ovgu novu, posto nisam do sad citao nista njegovo)?
on je novi Momo Kapor, super je za ispod haube
Link to comment
eh da, film kao da je imao zadatak da prenese duh knjige predskolcima.ovo jeste filmski trolic, ali zna li neko sta se desava sa snimanjem mracne kule, odnosno ima li ista od toga?
Ova bajatoća je poslednje što sam ja čula...edit: Je l' ono beše Arsenijević iz Meksika pisao o strahu od mobilizacije? Čitala sam jako davno (u srednjoj, valjda) U potpalublju i Anđelu- jedini utisci koji su ostali je da je prilično plain; nisu mi se knjige svidele, ali sam odavno zaboravila zašto... što opet znači da nije dibidus tragičan inače bih se tačno sećala šta mi je išlo na nerve- to bi recimo bio neki silver lining. Edited by Joshua
Link to comment

доминик дьен / голубой дом, 2005.dominique dyens / c'est une maison blue, 2002.namesta se s pocetka evrokorektnim mizanscenom,hipikomunistica u sopstvenoj ladanjsko-provansalskoj kuci okruzenoj drvetom jasmina i poljem lavandi, puni kadu meke kisnice dok sa vinilana prvom spratu krcka bahov pablo kasals.

Link to comment
on je novi Momo Kapor, super je za ispod haube
Uh, zar je bas tol'ko...? Pff, a ja se ponadao.
edit: Je l' ono beše Arsenijević iz Meksika pisao o strahu od mobilizacije? Čitala sam jako davno (u srednjoj, valjda) U potpalublju i Anđelu- jedini utisci koji su ostali je da je prilično plain; nisu mi se knjige svidele, ali sam odavno zaboravila zašto... što opet znači da nije dibidus tragičan inače bih se tačno sećala šta mi je išlo na nerve- to bi recimo bio neki silver lining.
Cuo sam nesto slicno i ranije od vise ljudi. Kao nista specijalno. Ok, hvala vam. :)
Link to comment

Brajson carina!"A Short History of Nearly Everything" i "Neither Here nor There" zabavne za sve pare, te ne sumnjam da su i "Notes from a Small Island"

Link to comment
Uh, zar je bas tol'ko...? Pff, a ja se ponadao.
strogi su forumaši... ali ja bih ipak da ti preporučim nešto arsenijevićevo što se meni dopalo... knjiga se zove 'išmail'. u njoj su i zografove ilustracije, mislim da je rende izdanje... nastala je po konceptu francuskog izdavača koji pomaže saradnju strip autora i pisaca. ideja je da pisac na osnovu jednog strip kvadrata, napiše kratku priču. počeo je zograf, nastavio je arsenijević... ali očigledno ni jedan ni drugi nisu uspeli da se zaustave i tako je nastao roman potkrepljen ilustracijama. dobra je priča. toplo preporučujem.
Link to comment

Hvala za preporuku. :)Teofil je pisao o toj knjizi, mada sam ja procitao samo odlomak iz njegovog teksta/prikaza/kritike i nahvalio ju je poprilicno, mada se tu vise fokusirao na Zografa nego na Arsenijevicev tekst (bar u tom odlomku).Citao neko ovu novu knjigu?

Link to comment

svjetlan lacko vidulic / muke mikuline, 2005.[kaj ste mene nasli!- veli elektricar A. Papir s definicijom drhturi u krutoj saci kao leptirovo krilo u stisku invalidske proteze.- Kaj bas mene! Ljubav. Snazan osjecaj naklo... naklonosti.I privr... privrzenosti... Ajaj, nemrem Vam ja o tome nis! -vrti se elektricar A. - Ja sam profic za pitanja struje,a ljubav, kajaznam... Ak volis mene, ja volim tebe, strujni krug...Ak me ne volis, kotejebe, mrtva zica...]nedeljnonogometni zodijak intonacija i postspostovski zanrovski karneval,u formi leksikografskih odrednica, psevdodokumentarnih kadrova i falsifikata falsifikata.odlicno!

Link to comment

"Hell Hath No Fury" -women's letters from the End of the Affair, sto bi se reklo, easy one :) 1001 nacin na koji su se zene, ljubavnice, oprastale od svojih gresnika, od Silvije Plat i sestrice Elizabete II do urbane lolite sa www.razbicu_ga.com

Link to comment

Čitam nove avanture šerloka Holmsa pod naslovom Italijanski sekretar. Specifičnost je što nije napisao Artur Konan Dojl, već Kejleb Kar (Caleb Carr), autor meni interesantnog trilera, Alijenista. Zbog toga sam uspela da prevazidjem osećanje da činim svetogrdje jer pristajem na šerloka iz tudjeg pera. Ali nije loše. Uspeo je da prenese autentičnu atmosferu, donekle podražava stil, zaplet je šerlokovski. Svi su tu: i šerlok i Votson i Majkroft i nerešeni zločini iz prošlosti...Jedno od onih izdanja zbog kojih vredi pronjuškati po Laguninoj hiperprodukciji.Kad sam ovde, da iskoristim da pitam, pošto ovaj pTf nema topic Gde ima, vredi li tražiti, zna li neko mogu li da se pronadju Ilijada i Odiseja prilagodjene za uzrast od 8-9 godina? U obzir dolaze izdanja na srpskom i hrvatskom jeziku. Tražim idealan poklon za buduće strastvene čitaoce. :) Sećam se da sam ja nekada uživala u takvim, više slikovnicama nego knjigama, i čini mi se da je bilo hrvatsko izdanje. Format malo veći, ilustracije, posebno bogova i boginja, upečatljive, a priče preradjene i prijemčive za klince.Guglala sam, ali bez uspeha.edit: ali sam zato izguglala ovo Bariko :wub:

Edited by stormy
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...