Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Lindzi Dejvis - Srebrne svinje (Lindsey Davis - The Silver Pigs)Evo knjižice koju ću preporučiti kada neko bude tražio nešto lako za čitanje na plaži ili tokom putovanja.Autorka se bavila pravom, ozbiljnom istorijom, pa je odlučila da se malo opusti. Iz toga je ponikla ova detektivska priča smeštena u stari Rim za Vespazijanove vladavine.U prikazu stoji da je knjiga urnebesno smešna, ali pre će biti da ima par duhovitih opaski i replika, ne bih ja to nazvala urnebesnim.I još jedna zamerka - mladjahni detektiv, glavni junak, jeste sav neodoljiv i spreman da tavori u svojoj moralnoj uzvišenosti na rubu bede, ne priznajući autoritete, pre nego da se proda mutnim likovima na vlasti ect, ali nekako mi isuviše liči na sve one takve u američkim filmovima. Možda je moja greška što sam očekivala nešto autentičnije privatno njuškalo. Još ima šanse da se popravi, negde sam na pola knjige*.*a ne mogu sa sigurnošću da kažem ko je ubica :)

Link to comment
senator :P(šalim se, nemam pojma koja je to knjiga, ali čitaću)
vrlo moguće ;) i glavnom junaku je palo na pamet.Zaboravih reći: izdavač je Magnet.
Link to comment

He, he... potrebni sastojcicharlesandfriend2.jpgPost-Office, 150 strana ...fala pizdun-komarcu koji mi nije dao da spavam proshle noci, a posle svega tamo (jedno 6-7 Old No7, jel' tol'ko bilo?) spavanje bi mi bash dobro doshlo ...nema veze, bash sam se osvezhio

Link to comment
Devet.jpg
Stasiuk u ovom neobičnom trileru o čovjeku ? malom trgovcu ? kojem utjerivači dugova unište stan i potpuno promijene život, kroz devet likova kriminalaca, drogeraša, običnih djevojaka i muškaraca ocrtava Poljsku danas, jasnije negoli bilo koja studija. Devet je roman prepun duboke simbolike.U tri dana, lutajući Varšavom i tražeći mogućnost spasa, suvremeni Odisej ? Paweł doživljava izdaje, borbe, neostvarene seksualne avanture, a njegov put završava naglo i neočekivano, bez razrješenja, bez pobjede ili poraza.
spora radnja koja na momente cini mracnu i mucnu atmosferu nepodnosljivom. mislim da cu sebi tokom preostale 2/3 oduzeti zivot, ukoliko jos koji put pomislim na to da vrlo moguce citam neiskarikirani realisticki roman :mellow: ---------odlozila poljaka privremeno, da me skroz ne upropasti, i procitala ovu sjajnu knjiguteret.jpgosim toga sto me grcki mitovi vracaju u detinjstvo, vintersonka mi, cini se, skroz lezi, kao sto je malo koji pisac dosad :heart: i vec znam kome cu knjigu da poklonim cool.gif i ostatak ove edicije ce narednih dana da dodje na red :) Edited by Cruella De Ville
Link to comment

Konačno sam se dočepala Baretićevog Osmog povjerenika, Rende(T)ovo izdanje :D .hahahihihahmm - vredelo je čekati!Bilo je već reči o knjizi, ali nije zgoreg podsetiti cenjeno forumstvo.

Link to comment

u oba slucaja je gledanje filma prethodilo citanju knjige:

Godišnja doba-knjiga 1:Proljeće nade (Rita Hayworth i Iskupljenje u Shawshanku) pripovijest je o nevino osuđenu čovjeku kojemu vrijeme i zatvorsko okruženje nisu uništitli nadu i plan za bijeg. Po tom je romanu 1994. godine redatelj Frank Darabont snimio film Iskupljenje u Shawshanku s Timom Robinsom i Morganom Freemanom u glavnim ulogama.
ko zna koji po redu primer da film, ma koliko dobar, nikad, ali nikad ne moze biti bolji od romana po kom je nastao, koliko god da je talentovan i spretan scenarista. bar ja ne naidjoh na takav slucaj. film svakako raspolaze sa vise izrazajnih sredstava, ali kad se majstor do`vati olovke & papira da isprica pricu-svaka druga forma je inferiorna u odnosu na napisano -_- na redu je osrednje filmsko ostvarenje, proisteklo iz videcemo kakvog romancica:
Ljeto korupcije (Darovit učenik) napeta je pripovijest o dječaku koji ucjenama navodi ostarjelog nacističkog zločinca na putovanje do davno zakopanog zla. Prema toj priči istoimeni je film snimio Bryan Singer s Ianom McKellenom i Bradom Renfroom u glavnim ulogama.
[stiven king, naravno :heart: ]i naravno, edit :lol: Edited by Cruella De Ville
Link to comment
Konačno sam se dočepala Baretićevog Osmog povjerenika, Rende(T)ovo izdanje :D .hahahihihahmm - vredelo je čekati!Bilo je već reči o knjizi, ali nije zgoreg podsetiti cenjeno forumstvo.
Je l da da je odlican?Meni ove nedelje stizu dva Bareticeva romana "Pricaj mi o njoj" i "Hotel Grand". :wub:I da dodam da citam Ugresickcinu "Baba Jagu", kupila sam je pre par meseci i nikako mi se nije citala, i onda se zeznem prosle nedelje, oduvam prasinu s korica i - kakvo prijatno iznenadjenje. Pun izvestaj kad zavrsim. Edited by darling
Link to comment
Je l da da je odlican?Meni ove nedelje stizu dva Bareticeva romana "Pricaj mi o njoj" i "Hotel Grand". :wub: I da dodam da citam Ugresickcinu "Baba Jagu", kupila sam je pre par meseci i nikako mi se nije citala, i onda se zeznem prosle nedelje, oduvam prasinu s korica i - kakvo prijatno iznenadjenje. Pun izvestaj kad zavrsim.
sto se ugresicke tice, uvek cu da citam sve sto napise, s njom nema neizvesnosti ni promasaja :) sad si me jos vise nalozila, a ionako ne znam sta cu pre <_<
i ostatak ove edicije ce narednih dana da dodje na red :)

a i taj baretic ceka i ceka i ceka... :frust: odoh da prionem, puf, pant, puf...

Link to comment

Haruki Murakami - Norveška šuma... Da je konačno overim, pa da mogu da argumentovano sjebavam lost youth emovce, zakasnele palitelje i ljude koji nose kape i šalove kada je hladno...kad ono, osećaj kao kada voziš Hondu Accord, sve klizi, i ti se voziš, i sve je nekako neprimetno, i rupe i vetar i ostali automobili, i motor se ne čuje...pouzdanoJedna reč za dožvalj - pastelkako da ga crnim kad nema za šta da ga uhvatim, sjeb'o on mene na kraju ... i to po drugi put - sa Kafkom me je superiorno nokautirao, nisam ni probao da shvatim ko gde šta kako zašto čime kome

Link to comment
Je l da da je odlican?
Je, izvoza me od crkavanja od smeha do bedaka najcrnjeg. Da parafraziram onog ludog genija matematičkog* - proklete emocije, samo smetaju.Još par strana mi ostalo za noćas. Ne znam šta sad da započnem. Imam izbora, ali ne mogu da odlučim knjigu kakvog senzibiliteta da uzmem posle ove. Videću šta će kraj da mi uradi.
Meni ove nedelje stizu dva Bareticeva romana "Pricaj mi o njoj" i "Hotel Grand". :wub:
Čekam impresije.I pridružujem se :wub:-ovanju Ugrešićke.edit: *iz romana, da ne bude zabune Edited by stormy
Link to comment
amity04.jpgČudo što ovo ranije nisam pročitala, budući da sam sucker za horore.Počela danas, sredila 100str, nikako da pustim knjigu.Jezovita priča, sad ne znam da li je takva objektivno ili značajnu ulogu igra i psiho trip jer, je li, opisuje istinite događaje... :unsure: Je l' čitao još neko? Kako vam se čini?
Link to comment
pocinjem bruklinšku reviju ludosti.. polagano, cisto da duze traje :]
mojne se zajebat da t' se slucajno otvori potonja strana pre vremenazakon knjiga ;)
Link to comment

Evo mene opet da pitam za misljenje. :)Sad gledao u Poligrafu Vladimira Arsenijevica (izdao novu knjigu), pa me interesuje jeste li ga citali i kakvi su vam utisci (pitam za sve njegove knjige, ne samo za ovgu novu, posto nisam do sad citao nista njegovo)?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...