Jump to content

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Mislim da nije bitno za koji je uzrast posto su bitnije druge stvari. Dobar primer za to je npr. Beskrajna prica koju uvek mogu da citam.Artemis je npr. na pozajmnom odeljenju za odrasle, cesto ga "ture" i medju knjige koje preporucuju bibliotekari (!), i ja se zeznula (naravno). Zato pitam da li mu je sve tako slabo, tj. da li vredi opeci se i po drugi put, a da na kraju dodjem do zakljucka da nije vredelo. :D
Bice dobar film - ako ga neki Spilberg snimi. Odlican film. Meni su se svideli omoti na audio kasetama. A i cena - $2 za pakete od 2 komada. Jos nisam bacio moj stari walkman...
Link to comment

nova osterova, covek u mrakuevo sta se zbiva kad istorija provali u americku stvarnost: berza popizdi, oster prolupaekstrapolacijom se, bez mnogo truda, moglo zakljuciti kako ce oster da tretira Jedanaesti Septembar. avaj, ni prosjecna domacica zadojena tv serijama (to sam ja! to sam ja!) ne trazi niti cijeni predvidljivost u mjeri u kojoj je to oster predvidioili on samozaradjuje za lebposlije voljenog i nikad prezaljenog ostera dekontaminirala sam se mejrinkovim andjelom sa zapadnog prozora (:wub:)sad se spremam da citam golema

Edited by morgana
Link to comment

gabrijel d'anuncio / neduzan, 2000 i neke.gabrielle d'annunzio / l'innocente, 1892.i pored operetskog santimenta, u pitanju je siri format.zgodno uz jesenju noc, renatu tebaldi, pilecu corbu, petrolejskozeleno bijelo, nepotrebnoprecrtati.nikola malovic / lutajuci bokelj, 2008.itinerer o slaganju polovina (zaliva. i zaliva), vrucini,te otmenom jebanju.[golem je skoro pravi judeomitelojrometalgothic detektiv, cak i nerazumitelji zanra poput mene nadjose neko zrno,sledeci je dosao dominikanac bijeli - i nikako, niskiselomvodom]

Link to comment
nikola malovic / lutajuci bokelj, 2008.itinerer o slaganju polovina (zaliva. i zaliva), vrucini,te otmenom jebanju.
kako ti se svidja? ja ga priljezno ignorisem, jel propustam nesto? Edited by morgana
Link to comment
kako ti se svidja? ja ga priljezno ignorisem, jel propustam nesto?
Nemo propheta in patria?iz obrnute perspektive nematernjeg jezika, semantike pokvarene ploce poluemigrantske - valjda prija kratka doza pozno nocu,dok se ne dohvatim drugih korica i damizhana. kako rekoh, itinerer za fureshtanski dozivljaj zaliva.moze biti naporan zbog gledanja u/kroz masku i disanja u/kroz disaljku.
Link to comment

Hajd' opet ja. Ovo ti je smesna knjiga (sa primesama gorcine), ni traga od surovosti i ubijanja iako se desava u toku tzv. ratnih dejstava. Meni je izgledala kao sprdnja koja prerasta u nesto vise da bi se na kraju zakljucilo kako nam je zivot mali i beznacajan, a posebno u ratu. Kraj mi je onako... bas wow. :(

Link to comment
Hajd' opet ja. Ovo ti je smesna knjiga (sa primesama gorcine), ni traga od surovosti i ubijanja iako se desava u toku tzv. ratnih dejstava. Meni je izgledala kao sprdnja koja prerasta u nesto vise da bi se na kraju zakljucilo kako nam je zivot mali i beznacajan, a posebno u ratu. Kraj mi je onako... bas wow. :(
Tebi dugujem posebnu zahvalnost. :)
Link to comment
Pitah pre izvesnog vremena ovde za Borisa, pa da pitam i tebe za misljenje.:)
nemam sta dodati na FK Odgovor :)jedino sto meni nije izgledalo kao "sprdnja koja prerasta u nesto vise", i kraj sam otprilike takav i ocekivao od pocetka... jebiga, rat je to, apsurd i jeste sto je i sprdnja i nesto vise u isto vreme i vecinu vremena ja tesko razluciti jedno od drugog... no to su nebitne nijanse, valjda je to zato sto sam taj rat iskusio na svojoj kozi, i sto mi je sam BiH mentalitet, govor i sve to skupa toliko poznato i blisko... sustina je pogodjena, a stvarno treba bit dobar komad budale da je se promashi...na forum.hr ima tema Dezulovica gumno (kojih par stotina, ako ne i citavih 1000 strana, ja procitao 15, interesantno je kad se sam "Dez" ukljuci, inace je previse intelektualne i pseudointelektualne onanije i previse internih fora i napusavanja). neko se tamo nasao nadobudan da osporava "autenticnost" govora, cemu apsolutno nema mesta... odgovorno tvrdim ja, the overdrinian serb nego, pre godinu dana me drugarica iz sarajeva pitala za kakvu dobru knjigu nekog savremenog srpskog pisca... ja se neko vreme cesao po glavi, pa poslao sms drugaru koji je radio u knjizari i dobio otprilike ocekivan odgovor "nema... samo hrvati i bosanci, realno"na kraju joj poneo "u potpalublju", a to je izaslo pre vise od 10 godina...je l' ima neko "s ove strane drine"? "s one" ima jergovic, eto dezulovic, viktor ivancic, pa lamija begagic...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...