Jump to content

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Sta mislite o Polu Osteru? Interesuje me, posto nisam do sad nista njegovo procitao.
Zbog jedne recenice iz "Otkrivanja samoce" za koju sam mislila da sam ja izmislila, a onda je procitala nekoliko godina kasnije u toj knjizi, pomislila sam da je Oster moj. Knjiga mi se dopala, onda sam citala "Mesecevu palatu" koja mi je, koliko se secam, bila fenomenalna. Uzburkala me, pokrenula me... Posle toga sam citala dosta Osterovih knjiga, kako je koja izlazila iz stampe i svaka mi je bila manje uzbudljiva od prethodne. Sad vise i ne citam, kupim iz navike, ostavim na polici i kad trazim novu knjigu za citanje nikad mi ne padne na pamet da citam njega. Zato sto je Oster u zivotu napisao samo jednu knjigu, u bezbroj tomova, svaki sa svojim imenom, ali ipak, to je sve jedna jedina knjiga. I to dobra knjiga koja obavezno mora da se procita. I koja posle izvesnog vremena dosadi.Preporucujem da citas bila sta njegovo i bilo kojim redom. Nema nikakve veze odakle ces poceti ni s cim ces zavrsiti. Isto, brate.
Link to comment

Pa nece bas biti da Oster pise jednu knjigu... Ali nema veze.Vec nekoliko dana bistrim domace drame, po nekoliko dnevno. Posle razocaranja s Milenom Markovic naidje njen Nahod Simeon. Jezivo (celokupan utisak).

Edited by FranziskaKafka
Link to comment
Sta mislite o Polu Osteru? Interesuje me, posto nisam do sad nista njegovo procitao.
Posle nekog vremena,relativno skoro, ponovo uzeh Ostera samo ovog puta Bruklinsku reviju ludosti i Njujoršku trilogiju,preporuka ide za Bruklinsku reviju...
Zato sto je Oster u zivotu napisao samo jednu knjigu, u bezbroj tomova, svaki sa svojim imenom, ali ipak, to je sve jedna jedina knjiga. I to dobra knjiga koja obavezno mora da se procita. I koja posle izvesnog vremena dosadi.
Odlično rečeno.
Link to comment
Zato sto je Oster u zivotu napisao samo jednu knjigu, u bezbroj tomova, svaki sa svojim imenom, ali ipak, to je sve jedna jedina knjiga. I to dobra knjiga koja obavezno mora da se procita. I koja posle izvesnog vremena dosadi.Preporucujem da citas bila sta njegovo i bilo kojim redom. Nema nikakve veze odakle ces poceti ni s cim ces zavrsiti. Isto, brate.
I meni ovo interesantno zvuci. Mada do sada nisam razmisljala na taj nacin, a dosta sam Osterovog procitala, bas. Ali zaista mi se trenutno cini da bih vecinu procitanog mogla da zamislim kao deo jedne knjige, najverovatnije kao jedan od onih krimi-romana sa vise zavrsetaka, u kojima (uz odredjena ogranicenja, uslovljena konacnim/ogranicenim brojem mogucnosti) sam odredjujes dalji tok price.
Link to comment

Kad se vec prica o Osteru, da pomenem i knjigu True Tales of American Life ((klik!). Knjiga je ustvari skup prica obicnih ljudi, Oster ih je samo odabrao za ovu zbirku. Price su slali slusaoci njegove radijske emisije. Naravno, ne ostavlja sve isti utisak: nije svaciji zivot zanimljiv. ;) Meni je zbirka oduvek bila draga zbog svoje `nefiktivnosti`, spontanosti i topline. Vi procitajte, ako vas ne mrzi, pa dajte svoj sud. :)

Link to comment

Pitala sam negde na temi o fantastici da li su sve Kolferove knjige kao Artemis Faul (to sam jedino procitala) i kanda mi niko nije izvoleo odgovoriti. Artemis jeste citljiv (i donekle zanimljiv) , ali je uzasno... predvidljiv, pun vec vidjenog, nekako neprirodno "skuckan", zanatski... :unsure:

Edited by FranziskaKafka
Link to comment
Pitala sam negde na temi o fantastici da li su sve Kolferove knjige kao Artemis Faul (to sam jedino procitala) i kanda mi niko nije izvoleo odgovoriti. Artemis jeste citljiv (i donekle zanimljiv) , ali je uzasno... predvidljiv, pun vec vidjenog, nekako neprirodno "skuckan", zanatski... :unsure:
Artemis je za decu, ono - izmedju 12 i 15 godina (max). Ovaj Supernaturalist je kao za malo starije, otkud znam - mozda cak i 20+... Do sada (disk 2 od 6) izgleda pristojno.
Link to comment

Mislim da nije bitno za koji je uzrast posto su bitnije druge stvari. Dobar primer za to je npr. Beskrajna prica koju uvek mogu da citam.Artemis je npr. na pozajmnom odeljenju za odrasle, cesto ga "ture" i medju knjige koje preporucuju bibliotekari (!), i ja se zeznula (naravno). Zato pitam da li mu je sve tako slabo, tj. da li vredi opeci se i po drugi put, a da na kraju dodjem do zakljucka da nije vredelo. :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...