Jump to content

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

mile stojić, via vienna, beleške, sećanja, esejipregurala početak, uprkos manjim ideološkim nesuglasicama :rolleyes: jer je kratka i jer sam obećalaa onda sve došlo na svoje mesto, beč, srednja evropa, ljudi koji nigde ne pripadaju, karl kraus, bernhard, cvajg... uz povremene osvrte na balkanlep jezik, jasna misao, čist stil. kratko i učtivo.

Link to comment

Pročitala sam Sveće gore do kraja šandora Maraia, roman o preispitivanju prijateljstva koje je obeležilo i usmerilo živote glavnih junaka. Radnja je smeštena na kraj 19. i početak 20. veka, ali u prvom planu nisu istorijska dešavanja, kojima je to vreme obilovalo, već sazrevanje i intimna drama dva prijatelja i želja za spoznajom da li je stvarnost bila i istina... Nešto poput arhetipske priče o dva brata - neophodni su jedan drugom, ali ne može da prodje bez žrtava.Svidelo mi se, pa sam nastavila sa Esterinom zaostavštinom i tri mala romana, delo od četiri celine, istog autora. Pročitala sam samo tridesetak strana, i one su izuzetno upečatljive. Sa prividnom lakoćom opisuje lenjost, površnost, sirovu snagu i potrebu za ubijanjem glavnog junaka, a da je on istovremeno simpatično blentav i neproračunat, da očekujem da će na narednim stranama od njega ponići pravi monstrum... U svakom slučaju, kompleksan junak. Videću da li se varam. Za sada je poprilično nepredvidivo da sam potpuno uvučena u priču.

Link to comment

Uh, ima toga dosta, al' kad se vec navuces - onda ti je premalo. Zavisi sta hoces. Mada mislim da neces pogresiti ako krenes od neke ciji te naslov najvise privuce.

Link to comment
Uh, ima toga dosta, al' kad se vec navuces - onda ti je premalo. Zavisi sta hoces. Mada mislim da neces pogresiti ako krenes od neke ciji te naslov najvise privuce.
On bese ima onu neku trilogiju. U svakom slucaju, snaci cu se. Hvala ti :)
Link to comment
On bese ima onu neku trilogiju.
Jes, i to Njujorska.Ne znam da li je to bio deo nekog opsteg trenda, ali meni su ljudi iz nekog razloga bili navalili sa poklanjanjem Osterovih knjiga za rodjendane. Nikako nisam shvatao zasto svi pretpostavljaju da bi se to bas meni svidelo. A svidelo mi se.
Link to comment
Jes, i to Njujorska.Ne znam da li je to bio deo nekog opsteg trenda, ali meni su ljudi iz nekog razloga bili navalili sa poklanjanjem Osterovih knjiga za rodjendane. Nikako nisam shvatao zasto svi pretpostavljaju da bi se to bas meni svidelo. A svidelo mi se.
Da, da Njujorska.Pff, ne verujem da su oni razmisljali da li takve knjige tebi odgovaraju ili ne, tj. da li bi ti se svidele i da li odgovaraju tvom ukusu, vec su ih jednostavno kupili zato sto su "popularne" i "narod ih kupuje", a pisac vazi za dobrog. A ionako se, da parafraziram 1 izvesnog doktora, pokloni daju zbog osecaja krivice, a ne zbog paznje. Sto je veca krivica, to je poklon skuplji. :D
Link to comment
A ionako se, da parafraziram 1 izvesnog doktora, pokloni daju zbog osecaja krivice, a ne zbog paznje. Sto je veca krivica, to je poklon skuplji. :D
Ispada da se o mene nikad niko nije ozbiljno ogresio...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...