Jump to content

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

IMG0233A.jpg
Oranges an autobiographical novel? No, not at all, and yes, of course.
hronika odrastanja devojcice usvojene od strane siromasnih roditelja pentekostalaca, inferiornog oca i religijom opsednute majke, koja devojcicu priprema za misionarku, obrazujuci je iskljucivo Biblijom, do trenutka kad je drzava primorava da dete posalje u skolu. kada kao tinejdzrka otkrije da je privlace devojcice ( podleze neprirodnoj strasti ), biva podvrgnuta egzorcizmu, bezi od kuce i zivi prepustena samoj sebi. prica, sama po sebi uznemirujuca, u ovom slucaju ispricana je stilom protkanim humorom, parabolama i uvek prisutnom snaznom porukom da po svaku cenu treba sebe prihvatiti i ostati dosledan.vec sam u potrazi i za ostalim Vintersonkinim knjigama, koje sigurno nece cekati na polici 10 godina, kao sto je ova :)
Link to comment

клоун шалимар / а.с. рушди, 2008.shalimar the clown / s. rushdie, 2005.knjiga o izgubljenom i nikada_ne_povracenom raju, magna karta mrznje i nepostiznosti drugog,gde atlanti ne drze nebesa vecma ak47 + nekoliko lirskih pasaza poznanja.[steta sto nedostaju recepti za minimum 33 odnosno maksimum 64 kasmirska jela]

Link to comment
vec sam u potrazi i za ostalim Vintersonkinim knjigama, koje sigurno nece cekati na polici 10 godina, kao sto je ova :)
Ako ti se svidela knjiga verovatno ce ti se svideti i BBC uradak na istu temu. Fina adaptacija. Meni vec mesecima u kompu stoji njen Boating for Beginners i nikako da ga procitam...
Link to comment
senka vetra, dobio na poklon
u pocetku drzi paznju, al nekako pocinje da pada negde izmedju prvog i drugog pasusa.jesam li dobro obavestena, ovo je sad aktuelna i moderna knjiga u naseg citalackog auditorijuma?kad sam vec zaredjala po klasicima, procitala suzaninu pesmu stivena kinga. jebiga.
Link to comment

Egzil (Enzo Bettiza). Drugi put. Fenomenalna knjga napisana iz perspektive splitskog Talijana, koji, kako naslov i sugerira kao i gomila njegovih sunarodnjaka potkraj drugog svjetskog rata bježi iz Splita i Dalmacije pred komunističkom odmazdom, mada daleko od toga da je knjiga fokusirana isklučivo na to. Ja sam je više doživila kao jednu nimalo patetičnu posvetu zavičaju, i uopće, jedan od najbolje napisanih i uobličenih memoara o tadašnjoj Dalmaciji.Inače, nimalo ne poznavajući životni put i razmišljanja autora, knjige sam se dohvatila puna predrasuda, misleći da je riječ o još jednom tipičnom iredentističkom pamfletu i provokaciji. :D Sramit ću se do kraja života. -_-edit/ prikladniji naslov, budući da sam prevela naslov knjige sa svog hrđajućeg talijanskog

Edited by Eidyia
Link to comment

jel pati radovan u toj knjizi? ako da, da i ja uzmem da citam.nista ne moze da me privuce knjizi kao visak posla i blizak dedlajn; ovog puta pri ruci je bila 'dolazim po tebe i vodim te sa sobom' nikola amanitija. sta znam. ne drzi mi paznju.

Link to comment

Blood Meridian - Cormac McCarthy 'bem ti, taman kada sam pomislio da znam engleski, ovaj me dotukao u tri i po strane... kada zanemarim da mi je svaka osma rec nepoznata, a svaka treca misao nerazumljiva, knjiga i nije tako losa...ne znam bas o cemu je, ali nije uopste losa (a ima i kauboja i indijanaca, krvi do kolena i beba obesenih o drvo, dakle 'full monty")

Link to comment

песня моряка / кен кизи, 2004.sailor song / ken kesey, 1992.'.. da bi sakrila svoje zamesateljstvo,alisa se pocela polako i ne manje teatralno povlaciti,masuci flasom i zvececi prisivenim skoljkama na haljini.kada je presla parking, gubeci se iz vidokruga gomili na pristanistu,,oslanja se na prazan kalem od kablova i povraca na beton.mlaz bese toliko jak da svici pocinju da igraju pred cvrsto zatvorenim ocima.dolazeci sebi, ispira usta gutljajem sampanjca, pljuje na kalem:- jebeno sranje, otima joj se iz grudi dok dopija poslednje kapi.na kraju krajeva, bocu su poklonili njoj, na dan majki..'kvinak aljaskanski vezba za film (sa) pevanjem, lajanjem i pucanjem.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...