Jump to content

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

pa mogo si na e-novine, da razbijesh tok ^_^robert silverberg. knjiga lobanja. ce vidimo sta ce da bude.
To mi se nešto nije svidelo... :unsure: Valjda sam više očekivao... <_<Sorry ako ti ubijam entuzijazam... Kolko se sećam(davno bilo), postavka i nije loša (podseća na Hiperionove kruciferne), ali mi priča nije bila neka...Ali samo ti čitaj...Nisam ja merodavan... :rolleyes: Edited by dare...
Link to comment
To mi se nešto nije svidelo... :unsure: Valjda sam više očekivao... <_<
a stagajaznam :unsure:na koricama kaze da ce bit shockantno. a i bila je 300 dindzi :s_w:dostojevskovog idiota sam opet jedva prezivela. i mishljenje mi se nije promenilo ni posle 15 godina. mogla sam i da ga nikad ne prochitam. idiot angry.gif
Link to comment

da podijelim s vama oduševjenje middlesexom jeffreya eugenidesa. kako imam par gorkih iskustava s autorima koje je književna kritika strasno prigrlila, bila sam se spremila na najgore. međutim, čim sam se provukla kroz par dosadnjikavih odlomaka geopolitike i povijesti, priča se s takvom lakoćom i šarmom rasplela (zaplela?) da mi je izbila i posljednji grintavi prigovor. zanimljva i vješto isprična osobna i obiteljska povijest, s obiljem vrlo pamtljivih detalja. a humor- britak i sasvim nenametljiv. ipak, najugodnije me iznenadilo da lik koji nam govori iz prilično nepovoljne pozicije hermafrodita nije opterećen gorčinom i buntom, odnosno, da je te osjećaje negdje putem zamijenio onaj zreliji osjećaj prihvaćanja.nakon ovoga sam u ozbiljnoj kušnji da uzmem i prvijenac istog autora- nevina saoubojstva. jel čitao netko?

Edited by Nicol
Link to comment

dosta sam neprijatno iznenadjen sa prvih nekoliko desetina strana pamukovog "istanbula". ta kolicina pseudointelektualne porodicne analitike i samoopsednutosti definitivno nije za moj (letnji) stomak. nisam siguran da cu nastaviti, sem ako me neko ne ubedi da ima smisla izdrzati dalje.

Link to comment
dosta sam neprijatno iznenadjen sa prvih nekoliko desetina strana pamukovog "istanbula". ta kolicina pseudointelektualne porodicne analitike i samoopsednutosti definitivno nije za moj (letnji) stomak. nisam siguran da cu nastaviti, sem ako me neko ne ubedi da ima smisla izdrzati dalje.
nestrpljivko, ne da ti se čitat kako pedantno pobrojava i opisuje sve ukrase u bakinom salonu? i ja sam je uzela u ruke nakon zovem se crvena i odložila nakon 40-ak strana. onda sam, nakon par mjeseci, slomila nogu pa sam u očaju posegnula još jednom, ali sam uspila samo pregledat do kraja fotografije (koje su u ovom izdanju bile umetnute u tekst)
Link to comment
nestrpljivko, ne da ti se čitat kako pedantno pobrojava i opisuje sve ukrase u bakinom salonu? i ja sam je uzela u ruke nakon zovem se crvena i odložila nakon 40-ak strana. onda sam, nakon par mjeseci, slomila nogu pa sam u očaju posegnula još jednom, ali sam uspila samo pregledat do kraja fotografije (koje su u ovom izdanju bile umetnute u tekst)
m-da, i jos sam bio upozoren od strane jednog uglednog istanbulologa da pristupim s oprezom, tj da je bolje da uopste ne pristupam. ako nesto mrzim onda je to da ponesem pogresnu knjigu na letovanje, sto mi se zapravo redovno desava, sem ako ne postupim potpuno altruisticki i ponesem recimo "lonely planet" vodic za neku zemlju u koju nikada necu otici, recimo gvatemalu ili pakistan, sto je vrlo zabavna beletristika, na neki svoj nacin. dodatni problem je sto mi je ovo prva pamukova knjiga tako da trenutno nemam nikakvu volju da citam nesto reprezentativnije. sva sreca da sam stambol na vreme spakovao u svojih top3 gradova na planeti, moz biti da ga nikada ni video ne bi nakon ovog fijaska. Edited by gazza1
Link to comment
Meni je bila veoma zanimljiva. I informativna, kada se odbije 20% samohvalisanja. U sustini nije toliko dugacka koliko je krupno stampana.
Da, dr Milan je ekstra samohvalisavac, ali isto tako, verovatno jedan od najobrazovanijih i najpismenijih Srba u to vreme. Veoma zanilmljiva i citljiva knjiga.
Link to comment

Izaso Baretic kod Rendeta. 670 dinara. Nepreveden. :rolleyes: (Dakle, potpuna glupost i neracionalno, ne samo Baretic nego i sve ostalo. Zasto se prestampavaju knjige, da l neko ume da mi objasni, zasto se jednostavno ne prodaju tamo i ovamo u originalima, zasto se tako slabo uvoze i izvoze knjige iz regiona, na engleskom, na primer, u IPS svasta, na hrvatskom tek ponesto, kako je dosao VBZ u Srbiju, na bosanskom nista. Ne znam kako je u Bosni i Hrvatskoj, da l se izvoze knjige odavde, onomad sam bila u Banjaluci, pa tamo je izbor kao da sam u Beogradu, samo srbijanski izdavaci.... Mislim, malo se pravim da mi nije jasno zasto je tako, ali racionalni deo mene zna da postoji ekonomski interes i postoji trziste takvih knjiga, bez obzira na cenu.)

Edited by darling
Link to comment
view_image.jpg
U ovom romanu jedan od najoriginalnijih savremenih svetskih pisaca ujedinjuje naučnu fantastiku, triler i satiru. Glavni junak, neprilagođeni usamljenik upušta se u sasvim neobičnu avanturu. U potrazi za misteriozno nestalom bivšom devojkom susreće čudnovate likove sa ove ili one strane granice realnosti. Murakamijev junak živi u svetu visoke tehnologije i modernih dostignuća gde sve stare vrednosti pod najezdom novih nestaju i polako umiru.Igraj Igraj Igraj je napeto, ubrzano i zabavno putovanje kroz moderni Japan.
iako sam na cetvrtini, ne znam sta da mislim, ali drzi paznju, kao i uvek. s murakamijem, do sada, nije blo greske.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...