Jump to content

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Ja sam ovo čitao. Na kindlu košta 99 centi a sigurno može i da se skine negde jer mislim da je istekao kopirajt knjige.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment

Ja sam ovo čitao. Na kindlu košta 99 centi a sigurno može i da se skine negde jer mislim da je istekao kopirajt knjige.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

odlicno :)

hvala

Link to comment

Top 10 trenutno najprodavanijih u gradu Sidneeeeeju...

Најчитанија књига у САД, Британији, Канади, Аустралији, по Скандинавији. Најталентованији писац међу рокерима...

 

d252e98ac942c64e84d4311cffcf486e.jpg

 

Vrhunska knjiga...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Врло добра. 

citao bih malo o usa istoriji, period gradjanski rat 1861 - 1865. ako moze neka preporuka

Овако један том класик:

51iaK3xUYPL.jpg

Вишетомна која се чита као најбољи роман:

85579a.jpg

Link to comment

Најчитанија књига у САД, Британији, Канади, Аустралији, по Скандинавији. Најталентованији писац међу рокерима...

 

 

Врло добра. 

Овако један том класик:

51iaK3xUYPL.jpg

Вишетомна која се чита као најбољи роман:

85579a.jpg

danke!

Link to comment

moram pohvaliti lorensa darela antrobus complete - kolekciju sjajno napisanih prica iz darelovog diplomatskog zivota. to je izlazilo po novinama pa se neko dosetio da sakupi i stampa i fala mu onoliko. dobar deo je iz beograda gde je darel sluzio sredinom pedesetih te je nama sa ovih prostora jos interesantnije. doduse, nije bas preporucljivo za politicki korektne, jos manje za srpske/yu patriote al je vala najmanje preporucljivo za britanske patriote. zabavno u materinu, ismejao sam se za sve pare. 

Link to comment

To je, deo sigurno, davno prevedeno na hrvatskosrpski, ona cuvena zagrebacka Hit biblioteka...

Ne delim bas tvoje odusevljenje, iako inace odlican pisac, u diplomatskim pricama je malo nategnut, duhovit na silu, mada ima momenata.

 

Inace, kad pomenusmo britansko vidjenje kontinenta, obavezno potraziti George Mikes i njegove reportaze...

 

Za Ameriku je uvek dovoljan Dikens, Martin Chuzzlewit :D

Link to comment

To je, deo sigurno, davno prevedeno na hrvatskosrpski, ona cuvena zagrebacka Hit biblioteka...

Ne delim bas tvoje odusevljenje, iako inace odlican pisac, u diplomatskim pricama je malo nategnut, duhovit na silu, mada ima momenata.

 

Inace, kad pomenusmo britansko vidjenje kontinenta, obavezno potraziti George Mikes i njegove reportaze...

 

Za Ameriku je uvek dovoljan Dikens, Martin Chuzzlewit :D

ne znam, razni ljudi... 

 

ne bih rekao da je ovo knjiga o britanskom vidjenju kontinenta, vise je o (ne)finkcionisanju britanske diplomatije. ono sto je meni super je sto ima vrlo lepu zicu tog tipicno britanskog sitnog podjebavanja gde na momente moras da zastanes i zamislis se jer vise nisi siguran da li te delje ili ne. meni jedna od boljih kritika stif aper lip funkcionisanja.

 

edit - debil

Edited by adam
Link to comment

ne znam, razni ljudi... 

 

ne bih rekao da je ovo knjiga o britanskom vidjenju kontinenta, vise je o (ne)finkcionisanju britanske diplomatije. ono sto je meni super je sto ima vrlo lepu zicu tog tipicno britanskog sitnog podjebavanja gde na momente moras da zastanes i zamislis se jer vise nisi siguran da li te delje ili ne. meni jedna od boljih kritika stif aper lip funkcionisanja.

 

edit - debil

Razni ljudi pod 1, naravno :)

 

I razni uglovi gledanja/citanja: mene interesovalo njegovo vidjenje ostatka, tebe nesto drugo, tako i treba valjda.

Ali si me sa funkcionisanjem britanskog™ asocirao na Grina i Maugham-a...

Link to comment
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...