Jump to content

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Kakva je? U planu mi za blisku buducnost.

 

Interesantna. Stil pisanja podseca na M.R. Jamesa, ali sustina "opasnosti" koja vreba je poprilicno suprotna. Ako bi dalje pricao, previse bi odao.

Link to comment

poslednja je police.

utvara je pretpostavljam phantom?

Cekaj, a jel leopard preveden kod nas ili samo kod hrvata

Edit, naso sam koji je to roman

Edited by Papovac
Link to comment
  • 2 weeks later...

Klaudio Magris- Drugo more

 

Nusbaumer je bio u pravu što je zahtevao da se prevodi sa grčkog na nemački, dva neophodna jezika, možda jedina na kojima se možemo zapitati gde se sve rađa u gde sve nestaje. Sa italijanskim je drugačije, on za njega nije jezik kojim se izriču stvari, kojim se u njih ponire da bi nas omamio njihov sjaj ili praznina, već jezik odgađanja i nagodbe s nepodnošljivim, dobar da se priča naširoko i sudbina pomete neprestanim brbljanjem. Jezik života, naime, i stoga pomirljiv i nedostatan kao on sam, u najboljem slučaju prikladno odelo.

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Јован Ристић - Историјски списи (Србија и арпски покрет у Угарској и Србија и Кримска војна).

Штиво које није изгубило на релевантности, рекао бих.

Нарочито овај други текст и прича о неутралности...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment

Konačno sam završio Ruždijevu decu ponoći. Mada uz dosta zastajanja i čitanja drugih knjiga izmedju.

Najveća zamerka je što je knjiga nepotrebno preduga(725 str) jer smatram da je pisac mogao kraćim putem mogao ispričati to što je hteo da ispriča.

Ipak, zadovoljan sam što sam pročitao roman, jer je Ruždi na jedan zabavan način, uz dosta ironije i (crnog) humora ispričao najznačajnije dogadjaje pre, za vreme i nakon sticanja nezavisnosti i podele Indije, i imam utisak da sada bolje razumem tamosnje medjuetnicke i medjuverske odnose.

Poredjenje koje mi pada na pamet- ono što je "100 godina samoće" za Latinsku Ameriku, "deca ponoći" je za Indiju.

 

 

Sada čitam Murakamija - u miso supi :D

Edited by Pečorin
Link to comment

Hehe, navlako. To nije onaj Murakami :D

Meni je to bio prvi susret sa nekim Murakamijem. Dobra vožnjica, ubilo se za kakav filmić. Onako, jeftin, da vuče na B produkciju osamdesetih, a la Drive

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...