Jump to content

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

U Praškom groblju, Eko piše kako su nastali Protokoli sionskh mudraca, pa njegov lik antisemita kaže na jednom mestu da su Jevreji imali običaj da ritualno ubijaju isključivo hrišćansku mušku decu. Kad im je ponestalo takve dece, uhvatiše nekog malog Arapina na ulici, na brzinu pokrstiše pa tek onda ubiše. :lolol:

Počeo Praško Groblje i zatvorih knjigu posle 30-tak stranica. Mnogo posla, plus ovako neko ludnica, ne mogu se skoncentrišem,

lutaju mi misli na sto strana. A vidim da držim nešto fenomenalno ispred sebe. I sad sve čekam dobar momenat da krenem opet sa čitanjem.

 

Al mi zato na svu tu atmosferu Fante legao baš. Tako da rabim njegove knjige sad. 

 

klod levi stros

mitologike

 

Tužne Trope imaju kod mene u biblioteci al je to jedna od onih knjiga koje se ne daju na čitanje. Sestra mi radi tamo pa je ipak uzeh.

Ima poseban deo sa starijim knjigama, enciklopedijama, monografijama koje mogu samo tu da se čitaju, i potpuno mi

nejasno kako su tri lagunina izadanja Tužnih Tropa završila u tom delu biblioteke. 

Link to comment

Noćni voz za Lisabon

 

Paskal Mersije

 

i ne ide mi.... čitam na silu

Sećam se da je meni išlo, uživala sam. Pisala sam sigurno, sad, da li ovde ili na tamou, ko zna.

Ovih dana sam čitala knjige Stivena Fraja koje su prevedene kod nas. Sad sam počela Teniske loptice nebesa.

Link to comment

Slepi Mis - Ju Nesbe

Prvi roman o Hariju Huleu. Dobar je ali nije ono vrh kao sto sam ocekivao ali valjda ce naredni delovi serijala biti bolji :D

 

sledeći "coackroaches" je bolji.

meni je najbolji "pahantom".

poslednji "police" je krš

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...