Jump to content

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Jebo sad hiljadu dinara (Dezulovic) - neocekivano mi sporo ide, mozda je zbog "vremena". Saramagovog Rikarda odbacih u startu - fali tridesetak prvih strana! :unsure: Kud nisam ranije proverila... :(Ostaje mi Ernst Jinger - Na mermernim liticama.

Edited by FranziskaKafka
Link to comment
Jebo sad hiljadu dinara (Dezulovic) - neocekivano mi sporo ide, mozda je zbog "vremena".
Procitah je pre nekoliko dana... Trenutno citam Poglavnikovu bakteriju, istog autora i Freelander M. Jergovica...
Link to comment

Dajte malo detaljnije o Dezulovicu (pa i Jergovicu), odnosno o vasim utiscima (bez spojlera, pliz :) ), posto imam nameru da ih citam skorije!Zahvaljujem u napred!:)

Link to comment

Uh... Oprezno s Pjesmama iz Lore, mada su je citali i oni najslabiji na krv, smrt i mucenje. I jeste ih potresla, ali ne (samo) direktni prizori uzasa nego Borisovo efektno poentiranje. Mislim da tu knjigu mrze i zrtve, a zlocinci (zlocinci uopste) najvise.

Link to comment
Uh... Oprezno s Pjesmama iz Lore, mada su je citali i oni najslabiji na krv, smrt i mucenje. I jeste ih potresla, ali ne (samo) direktni prizori uzasa nego Borisovo efektno poentiranje. Mislim da tu knjigu mrze i zrtve, a zlocinci (zlocinci uopste) najvise.
Hvala. Sad si me bas zainteresovala. :)
Link to comment

Ti po principu "ako se odvraca - mora da je dobro"? :wicked:Otkud znam, verovatno je citaju iz raznih razloga i verovatno im se kasnije svidja iz raznih razloga. Ja kazem da vredi pretrpeti traume zbog prizora koji ce vam (nazalost) dozivotno biti u glavi - samo zbog nekih tzv. poenti.Daleko je od onog sto smatramo poezijom, ali neka...Moram da dodam da imam utisak da je (da kontriram onom sto sam prethodno rekla) vole i zrtve i zlocinci (ovi drugi jedino ako su (kao sto jesu) praznoglavi)..."Tetkice" i "genocid mnozine" "rulaju"... -_-Ali oprez zbog izuzetno neprijatnih "prizora". :unsure:

Edited by FranziskaKafka
Link to comment
Ti po principu "ako se odvraca - mora da je dobro"? :wicked:Otkud znam, verovatno je citaju iz raznih razloga i verovatno im se kasnije svidja iz raznih razloga. Ja kazem da vredi pretrpeti traume zbog prizora koji ce vam (nazalost) dozivotno biti u glavi - samo zbog nekih tzv. poenti.Daleko je od onog sto smatramo poezijom, ali neka...Moram da dodam da imam utisak da je (da kontriram onom sto sam prethodno rekla) vole i zrtve i zlocinci (ovi drugi jedino ako su (kao sto jesu) praznoglavi)..."Tetkice" i "genocid mnozine" "rulaju"... -_-Ali oprez zbog izuzetno neprijatnih "prizora". :unsure:
Ma jok, nije taj princip, nego prosto zvuci interesantno (mozda ovakva izjava zvuci "cudno", ali je tako). A i, kako da ti kazem, ljubitelj sam Tarantinovih filmova, na primer, pa dakle nemam problem sa "neprijatnim prizorima" :evil: . Sto se mene tice, ako ih je dobro napisao (a sudeci po tvojoj reakciji, rekao bih da jeste), to moze samo jos vise da doprinese prici, atmosferi, krajnoj "poruci" i ukupnom kvalietu umetnickog dela (u ovom slucaju, knjige).BTW, nisam procitao do sad ni jednu Dezulovicevu knjigu, ali citajuci neke njegove tekstove (narocito one kratke), jasno mi je sta hoces da kazes oko tog njegovog "poentiranja". Zaista ume efektno da poentira, tj. da izgradi osnovu na kojoj ce, na kraju ili kroz ceo tekst, da poentira.
Link to comment
Dajte malo detaljnije o Dezulovicu (pa i Jergovicu), odnosno o vasim utiscima (bez spojlera, pliz :) ), posto imam nameru da ih citam skorije!
ja bih počela sa christkindom, prvim dežulovićevim romanom. neobično i osvježavajuće iskustvo (barem iz pozicije čitateljice njegovih kolumni i feralovštine).
Link to comment
ja bih počela sa christkindom, prvim dežulovićevim romanom. neobično i osvježavajuće iskustvo (barem iz pozicije čitateljice njegovih kolumni i feralovštine).
Hvala i tebi na preporuci. Nadam se da cu uspeti da nadjem te knjige ovde. :)O cemu je ta knjiga? Onako, okvirno, bez detalja.
Link to comment

knjiga je, recimo, putovanje kroz vrijeme čovjeka s naoko jednostavim zadatkom. neobičan je način na koji pisana, sa elementima krimića, SF-a, ali (para)povijesnog romana. u svakom slučaju, djelo formom i sadržajem sasvim drugačije od onih uobičajenih djela b. dežulovića kao kolumnista ili gratest-shits antologa.

Edited by Nicol
Link to comment

pre par godina od druga sam dobila stivena kinga, vreca kostiju. bio neki povod, razmena poklona, verovatno nova godina, il tako sto... i gledam ja u knjigu, gledam u druga, da li da mu kazem ili jok... "ja ne volim stivena kinga". reply: e odlicno, ja ga volim. daj. i dalje je tvoja. hvala.juce mu maznula nazad, nemam sta da citam. njemu uvalila stripove, on meni vrnuo long "lost" book. enivej, tek sam pocela jutros... nista scary za sad, il se meni prispavalo pre vremena, pa nisam stigla do nekog scary dela. [mada mi se mracna kula, prvi deo svideo. drugi nisam citala. al svejedno, smara me stiven king]

Link to comment
knjiga je, recimo, putovanje kroz vrijeme čovjeka s naoko jednostavim zadatkom. neobičan je način na koji pisana, sa elementima krimića, SF-a, ali (para)povijesnog romana. u svakom slučaju, djelo formom i sadržajem sasvim drugačije od onih uobičajenih djela b. dežulovića kao kolumnista ili gratest-shits antologa.
Zvuci interesantno. A pretpostavljam da je drugacija i od ostalih njegovoh knjiga. Sad se jos vise brinem da li toga svega, u opste, ima ovde u Kragujevcu. :unsure: Anyway, hvala ti! :)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...