Jump to content

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Ovo je kao neka poetska pravda pour moi, neki ružan san. Kao ja zatvoren na pizdi, Syme mi otvori topić da ja pišem šta oću, a na njemu se najozloglašeniji forumski gnomi dopisuju o Đoniju Štuliću. Pravo mi budi za to. Mala je to kazna za moje grijehe, dobri Allah sve vidi. Počeh čitati Ecovo Praško groblje, naravno u srpskom izdanju. Početak me tako oduševio da moram preporučiti. Uvodne antisemitističke salve slijedi urnebesan šovinizam prema Nijemcima, Francuzima, mržnja prema masonima, jezuitima i popovima općenito. Narator objedinjuje najbolje od predrasuda, neznanja, zlovolje i mizantropije. Na prvih nekoliko strana se stigao oprijeti o jedno 15 naroda, pa i o Hrvate (Srba nema na mapi, ili su liga za sebe?). Ima i raznih genijalnih zapažanja kao ovaj komentar Marxovog poređenja religije s opijumom: Ali pošto sam čuo kako onaj austrijski doktor (Freud, op. kl) priča o preimućstvima kolumbijske droge, rekao bih da je religija i kokain za narod... Ukratko, veoma obećavajuće.Svima sve najbolje u novoj godini (osim Miralemu, peri urbanu iXu, tićeru, yodi i drugima, da ih sad ne nabrajam, njima ništa)!

I ja. Umirem od smeha za Nemce- "... Nemac u proseku proizvodi dvostruko više izmeta od Francuza... Francuski putnik bi odmah opazio da je prešao alzašku granicu po divovskim gomilama izmeta posejanim duž puteva...kamo sreće da je to sve: za Nemce je tipično oboljenje bromhidrozis, ili odvratno smradan znoj i dokazano je da mokraća jednog Nemca sadrži 20% azota, dok ga u mokraći drugih rasa ima tek 15 odsto..."

Edited by halloween
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

izgubio sam opkladu i sad moram da čitam faking knjigu koju sam dobio za rođendan pa bi bilo extra da mi je prepričate do kraja nedelje da ne moram da se patim s 200 strana ko afroamerikanac e da zove se dopler od erlenda lua :fantom:

Link to comment

izgubio sam opkladu i sad moram da čitam faking knjigu koju sam dobio za rođendan pa bi bilo extra da mi je prepričate do kraja nedelje da ne moram da se patim s 200 strana ko afroamerikanac e da zove se dopler od erlenda lua :fantom:

 

jel ti to sad draza knjiga od albuma sa slicicama rase stoke?

Link to comment

On pobjego iz grada, ko fol mu dosta civilizacije, ali pobjego samo na rub grada, kao da je stigao do Bežanije, i tu lovi neke losove i tripuje nešto. Uvlači i klinca u to.

Bolje pročitaj Volden od Toroa.

Link to comment

citao dnevnik jednog penzionera miljenka smoje pre jedno dvaes godina. i zaboravio da postoji. i pre jedno mesec dana mi prijatelj zakaci na mail jer sam mu kukao kako mi slabo sta drzi paznju u poslednje vreme. meni miljenko bas bas pashe. poceo i sam sebe guram od sokocala (prebacio na kindle) da duze gushtam. bas uzivam u svakom slovu. 

Link to comment

 erlenda lua

 

za Dopler ti ne mogu pomoći. ako hoćeš nešto o romanima "Popis" i "Mirni dani u Miksing Partu"  - to već može.

nije loš Lu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...