Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Tek sad zavrsio Ljosinu biografiju (Riba u vodi) i ostao zgranut nad samom pomisli koliko malo znam o zemlji toliko slicnoj nasoj, po mnogo cemu. Uvek sam je podvodio pod ono sto nije Brazil i Argentina u J.Americi i pod jos jednu zemlju u kojoj svako malo dodje do puca podrzanog vojskom i tajnim sluzbama.

Poglavlja isprepletana cas njegovim detinjstvom, ranom mladoscu, stugdentskim danima, cas "razvoju" Perua posle WW2, pa sve do njegove kandidature za predsednika.

 

Preporuka, bez obzira da li ste nesto citali od njegove proze pre biografije.

 

preporuka i za ljosin recnik zaljubljenika u latinsku ameriku,

Link to comment

+1 za Tanesi.

Misima kga sam ja citao iz Esotherie je def sa engleskog prevodjen.

 

Plus i od mene za Tanesi, sve što sam čitala od japanskih pisaca u njihovom izdanju su prevodi s japanskog. 

Da preporučim i Kenzaburo Oea (Tanesi), kad sam već tu. 

Link to comment

Videcu sta je trenutno od Misime na raspolaganju u biblioteci (kratkim preletom preko naslova bih rekla da ima barem deset knjiga), mislila sam da uzmem "Ispovest maske" i "Mornar koji je izneverio more" i ponesem na odmor. Koju biste jos preporucili za pocetak, ako ni jedna od ove dve nije slobodna?

 

Notorious, koja knjiga od Oea?

Link to comment

Videcu sta je trenutno od Misime na raspolaganju u biblioteci (kratkim preletom preko naslova bih rekla da ima barem deset knjiga), mislila sam da uzmem "Ispovest maske" i "Mornar koji je izneverio more" i ponesem na odmor. Koju biste jos preporucili za pocetak, ako ni jedna od ove dve nije slobodna?

 

Notorious, koja knjiga od Oea?

 

"Ispovest maske" je vrlo kratka. Ponesi obe :)

 

Iako nisi mene pitala, od Oea "Lično iskustvo",

a ako želiš elektronska izdanja njegovih romana "Rasipni mrtvaci" i "Jednostavan život", cimaj na PM.

Edited by garcia
Link to comment

Meni je bio dobar i Zlatni paviljon Mišimin, mada sam ga čitao odavno. Čitao sam i Žeđ za ljubavlju, nije loša, ali ja sam slab na Mišimu skroz.

Lično iskustvo je, uuuh. Uvijek se naježim.

Link to comment

Videcu sta je trenutno od Misime na raspolaganju u biblioteci (kratkim preletom preko naslova bih rekla da ima barem deset knjiga), mislila sam da uzmem "Ispovest maske" i "Mornar koji je izneverio more" i ponesem na odmor. Koju biste jos preporucili za pocetak, ako ni jedna od ove dve nije slobodna?

 

Notorious, koja knjiga od Oea?

 

Jukio Mišima - Huk valova (Šum talasa), Posle banketa i More plodnosti.

Kenzaburo Oe - Lično iskustvo, Jednostavan život i Lovina (u Tanesijevom izdanju je u zbirci Četiri novele, mislim da je štampana i zasebno). 

Ako te zanima japanska književnost, možda bi na put mogla da poneseš i zbirku Veština senčenja (Tanesi, u dva toma), u kojoj su zastupljene priipovetke japanskih pisaca XX veka. 

Link to comment

Hvala vam svima, zabelezila sam sve preporuke pa cu polako :) Imam i druge knjige na listi, videcu kakav ce ulov biti ;)
 
Inace sam skoro procitala "Na reci kod dve ptice", tj. "At Swim-Two-Birds", i premda mi je pocetak bio malo tezi za snalazenje, posle toga sam se bas fino upustila u avanturu. Zanimljiv koncept price unutar price a u kojima likovi rade sta im se prohte dok njihov kreator spava i boluje. Super citanje.

What’s so crazy about At Swim-Two-Birds?  Well, there’s a lot crazy about it, but one example involves Pooka MacPhellimey, “a member of the devil class,” and the Good Fairy, “a voice unsupported by a body.”  These two characters argue, page after page, about kangaroos and whether or not they are human.  Pooka says the kangaroo’s pouch was one of Man’s first pockets, and the Good Fairy says the kangaroo isn’t human.  And from these stances the argument begins…


Good Fairy: “In regard to the humanity of kangaroos, to admit a kangaroo unreservedly to be a man would inevitably involve one in a number of distressing implications, the kangaroolity of women and your wife beside you being one example.”

Pooka: “I would not be in the least surprised to learn that my wife is a kangaroo, for any hypothesis would be more tenable than the assumption that she is a woman.”

Good Fairy: “There is nothing so important as the legs in determining the kangaroolity of a woman. Is there for example fur on your wife’s legs, Sir?”

Pooka: “I cannot say whether there is fur on my wife’s legs for I have never seen them nor do I intend to commit myself to the folly of looking at them…”



And the argument continues, intermittently broken by excursions into philosophy about the Good and the Bad Numerals, until the two agree that kangaroos probably have the ability to shave their fur off and disguise themselves as women whether they are human or not.  So the Good Fairy declares that the tail is the only way to spot a kangaroo, but Pooka says that he personally belongs to a “class that is accustomed to treat with extreme suspicion all such persons as are unprovided with tails,” and he reveals his own tails, one made up of loose hair and the other hanging from the back of his pajama top.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

ima li preporuka za jos neke knjige istorijske, avanturisticke, stagod a da je desavanje u Peruu...ili Cile, Andi, Patagonija

 

Evo odgovorili su umesto mene ostali forumasi, a i meni ce dobro doci neke od preporuka. Hvala svima :thumbsup:

Link to comment

Misliš "Adjustment Team"? Po toj priči je snimljen "The Adjustment Bureau"...

A je@iga - ja imam (trenutno u fioci) audio knjigu, na omotu pise TAB... A do sinoc nisam ni znao za film...

Link to comment

Evo gledam, 'ladno su se ušlepali uz film, valjda računaju da je više ljudi čulo za film...
 

The Adjustment Bureau
AUTHOR Philip K. Dick
NARRATOR Phil Gigante

The Adjustment Bureau is a major motion picture based on Philip K. Dick's classic paranoid story, The Adjustment Team. This is the short story, The Adjustment Team, which asks the question - Do we control our destiny, or do unseen forces manipulate us?

Link to comment

awcbEa6.jpg

 

potresno.

imao sam 6 godina kad se desio incident u nuklearnoj elektrani i sećam se kako mi ćale nije dao da izlazim napolje izvesno vreme.

Link to comment

Evo gledam, 'ladno su se ušlepali uz film, valjda računaju da je više ljudi čulo za film...

 

ma logicno, to uvek tako ide. koji god da film izadje stoji referenca "od autora filma xyz", bez obzira sto tip(kinja) ima zivotno™ delo pre toga... 

Link to comment

oduzilo se jer sam citao sa prekidima, ali procitah levu ruku tame..

ne znam kako da objasnim, ne osecam se kao da sam citao SF uopste, delo je nabijeno emocijama, kako radnja ide poceo sam da saosecam sa likovim kroz svu muku koju su prosli i narocito na kraju, a u Estravenu je nastao jedan od interesantnijih likova...

Edited by Pečorin
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...