Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

po ovome su rađeni Protokoli Sionskih mudraca 

koliko mi je u znanju, neki delovi su zaista iskorisceni za protokole, dobar deo je ipak dosao iz drugih izvora.

 

ja sam ovo citala krajem devedesetih i secam se da sam ga zbog necega smatrala prosvetljujucim pogledom na prirodu diktature.

 

u ovom drugom, mnogo kasnijem citanju (btw, jos na pocetku), ne vidim taj kvalitet, mada, ako nista, nije zanemarljivo kao izvor potencijalnih fejsbuk citata  -_-

 

Макијавели: Најдубља тајна владања састоји се у слабљењу јавнога духа, толико да се престане занимати за идеје и начела који су данас покретачи свих револуција. Народи су се, као и појединци, у свим временима, задовољавали речима. Привиди су им готово увек довољни, па стога и не траже више.

javim se kad dovrsim, u poslednje vreme jako sporo i malo citam.

 

@bghost: sta citas na drugim jezicima?

 

postojala je i, ako se dobro secam, odlicna predstava po ovom tekstu.

 

nezavisno od gornjeg naslova, jedna citalacko-etcka dilema za ovaj topik: da li je nemoralno/nepristojno/lakoumno rasprodavati svoje knjige? ja sam odjednom shvatila da mi je ogroman broj od toliko velikog broja potpuno nepotreban. necu ih procitati nikad ili drugi put (za razliku, recimo, od ove gore). mnoge knjige ne vrede cuvanja.

 

nekako mi je to otkrivanje tople vode bilo oslobadjajuce, skoro kao davanje sebi slobode da prekinem mucna prijateljstva i ignorisem teska poznanstva.

Link to comment

 

nezavisno od gornjeg naslova, jedna citalacko-etcka dilema za ovaj topik: da li je nemoralno/nepristojno/lakoumno rasprodavati svoje knjige? ja sam odjednom shvatila da mi je ogroman broj od toliko velikog broja potpuno nepotreban. necu ih procitati nikad ili drugi put (za razliku, recimo, od ove gore). mnoge knjige ne vrede cuvanja.

 

nekako mi je to otkrivanje tople vode bilo oslobadjajuce, skoro kao davanje sebi slobode da prekinem mucna prijateljstva i ignorisem teska poznanstva.

 

Pa, ako nemaš problema sa prostorom i finansijama lepo je baciti pogled na sopstvenu veliku biblioteku. S druge strane, isto tako lepo je i dati višak knjiga onima koji će ih čitati.

 

Ja na to gledam ovako: kad mi se sluša odredjena ploča, ona mi se sluša odmah, tog trenutka kad sam požćeleo da je čujem. Dakle, bilo bi zgodno da je imam u kolekciji.

Kad mi se čita odredjena knjiga, to nije toliko hitno, mogu da sačekam da je nadjem, kupim, iznajmim. Stoga sam se fokusirao na skupljanje ploča. Nije mi toliko bitno da posedujem knjigu.

No, da finansije i prostor nisu problem, verovatno bih tovario i ploče i knjige.

 

Ne vidim ništa nemoralno i/ili nepristojno u rasprodavanju knjiga dokle god je trgovina fer i poštena. 

Link to comment

po ovome su rađeni Protokoli Sionskih mudraca 

Ovde je Eisner lepo posložio čitavu hronologiju oko protokola.

 

p035672c0.jpg

Edited by Remi
Link to comment

koliko mi je u znanju, neki delovi su zaista iskorisceni za protokole, dobar deo je ipak dosao iz drugih izvora.

 

ja sam ovo citala krajem devedesetih i secam se da sam ga zbog necega smatrala prosvetljujucim pogledom na prirodu diktature.

 

u ovom drugom, mnogo kasnijem citanju (btw, jos na pocetku), ne vidim taj kvalitet, mada, ako nista, nije zanemarljivo kao izvor potencijalnih fejsbuk citata  -_-

 

javim se kad dovrsim, u poslednje vreme jako sporo i malo citam.

 

@bghost: sta citas na drugim jezicima?

 

postojala je i, ako se dobro secam, odlicna predstava po ovom tekstu.

 

nezavisno od gornjeg naslova, jedna citalacko-etcka dilema za ovaj topik: da li je nemoralno/nepristojno/lakoumno rasprodavati svoje knjige? ja sam odjednom shvatila da mi je ogroman broj od toliko velikog broja potpuno nepotreban. necu ih procitati nikad ili drugi put (za razliku, recimo, od ove gore). mnoge knjige ne vrede cuvanja.

 

nekako mi je to otkrivanje tople vode bilo oslobadjajuce, skoro kao davanje sebi slobode da prekinem mucna prijateljstva i ignorisem teska poznanstva.

 

Ja sam prošle godine odneo 15+ kilograma knjiga lokalnoj biblioteci. Primaju sve, jedini uslov je da je knjiga u upotrebljivom stanju, tj. da nije pocepana. Ako mi se ikada nešto od toga bude ponovo čitalo (u šta sumnjam) znam gde mogu da ih nađem. :)

Link to comment

ja sam odrasla uz knjige svojih roditelja koji sigurno te knjige više ne bi čitali. iako nisam sigurna da želim decu uopšte, mislim da ni te knjige koje ne bih čitala ponovo nisu loše, imam neku potrebu da ih sačuvam za nekoga ko bi došao posle mene. Plus, uglavnom sam kupovala knjige koje sam ranije već čitala i za koje znam da su mi se svidele.

Edited by belch
Link to comment

ja sam odrasla uz knjige svojih roditelja koji sigurno te knjige više ne bi čitali. iako nisam sigurna da želim decu uopšte, mislim da ni te knjige koje ne bih čitala ponovo nisu loše, imam neku potrebu da ih sačuvam za nekoga ko bi došao posle mene. Plus, uglavnom sam kupovala knjige koje sam ranije već čitala i za koje znam da su mi se svidele.

 

+1.

 

zavoleo knjigu upravo preko roditeljske biblioteke.

okružite decu knjigama.

Link to comment

Ne znam da li je pravi topik........Ali, da li neko zna gde bi mogao da nadjem u Beogradu onaj komplet od 4 knjige "Čudesni svetovi Volta Diznija", mislim da je bilo izdanje Vuk Karadžić. Još kad bi bilo na latinici, jer bi hteo da poklonim, bilo bi fenomenalno.

Link to comment

Zato što će da ih drže u memljivom podrumu 2 godine, pa će da ih bace. Ako ih uopšte i prime.

 

 

Ovo nisam znala. 

Čak ne rade ni sortiranje, kategorizaciju, ništa?

Da, gužve u bibliotekama, pretrpani su poslom, ne stiže se.

Link to comment

Ma primaju knjige, ako su upotrebljive i ako imaju prostora. Znam da biblioteka Milutin Bojić, na Paliluli, razumno radi kad su te stvari u pitanju. Poklonjene knjige će se naći u katalogu, ako ih prime.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...