Jump to content

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Erik Klepton - Autobiografija
E, cuo sam da mu je bas dobra knjiga. Mislim, u smislu da prica sve otvoreno i bez ulepsavanja.Kakvi su tvoji utisci?
Link to comment

молодой адам / а. трокки, 2006.young adam / alexander trocchi, 1957."ponekad te iz proslog posmatraju neizgovorene reci,kao ti ides ulicom,a one vire na tebe iza prozora"...lagano plutanje na barzhi 'sal peredaiz' po joknapatofni.

Link to comment

Najstrasnije sam se navukla na Twilight (Sumrak, izdanje za Srbiju: Evro - Giunti) i nisam odolela pa sam pokupovala nastavke New Moon i Eclipse, a sad vrebam priliku kako da porucim Breaking Down cim izadje. Inace je, kao sto sam vec negde pomenula, u pitanju tinejdzerski vampirski roman, ciji uspeh mnogi porede sa knjigama o Hariju Poteru, mada ja, sem onozemaljske radnje nisam nasla vecih slicnosti, i dok sam se sa Poterom nevidjeno smarala, Twillight gutam. Ko je gadljiv na beletristiku, nek se ne hvata. Inace, super zabava za leto, a i sire. Umalo da zaboravim La Bella Figura, knjigu o Italiji i Italijanima, napisanu s pozicije "kako to zamisljaju turisti i americke chick lit spisateljice, a kako zaista jeste". Preporuka cak i za one koji nisu zaludjeni Italijom (kao sto sam ja :blush:)

Link to comment

Zavrsih odavno zapoceto Saramagovo Slepilo. Bas mi se dopalo neoznacavanje direktnog govora, imho- doprinosi sveopstem belilu, nemogucnosti orijentacije i ostalim mukama tamo opisanim.Jedino sto mi se nije svidelo je njegovo popovanje i prezvakavanje poruka i pouka citaocu. Suvise talk downa za moj ukus, al okej to su samo moja 2 centa..U roditeljskom toplom domu izbunarila prepotopsko zuckastu Prosvetinu antologiju savremene svetske price u 2 toma iz osamdeset druge. Priredio Albahari.Ima svega i svacega- od Hrabala i Kundere preko Pincona i Jerofejeva do Fuentea, Beketa i drugova Markesa i Borkesa... trebalo bi da bude dobro..

Link to comment

Jelena Bogavac - Mama tata Sunce sestra i jaPola sata protraceno na... :ph34r:

Jelena: Isto važi za poeziju. U periodu dok sam radila na zbirci „Mama, tata, Sunce, sestra i ja“, činilo mi se da je rukopis toliko ličan da nisam želela da ga objavim. Bez velikih očekivanja, na nagovor prijatelja, poslala sam pesme na konkurs za ediciju „Istok-Zapad“. Uređivački odbor ih je nagradio i knjiga je najzad u knjižarama. Interesantno je kako ljudi na nju reaguju. To je zbirka zbog koje žene plaču. Razlog je baš taj iskreni pristup. Volim da kažem da ću se ove knjige uvek stideti, ali da me zbog nje nikada neće biti sramota.
Ako placu, placu zbog onih pola sata...
Link to comment
Jelena Bogavac - Mama tata Sunce sestra i jaPola sata protraceno na... :ph34r: Ako placu, placu zbog onih pola sata...
:lol: to je sada trend, takozvani - "pravac bogavac" :lolol:pre par nedelja sam gledala neku diplomsku predstavu po njenom tekstu a sesetrinim motivima :o trajalo je duže od pola sata, bilo je neprijatno, ali ne ipak do tolko da pustim i suzu...
Link to comment
Danilo Kiš - ''Bašta, pepeo''Ako izdržim, završavam večeras, ako ne, onda sutra.
Uh, izdrzi, opasna je! :D Prica o psu je :wub:
Link to comment

neshto sam istrazivao pa mi drug preporuci Bokanovu knjigu Ognjeni ljiljani, ja je procitah i imam osecaj blagog kajanja (zbog izgubljenog vremena)...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...