Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

hvala! cudi me da hrvati nisu bar preveli nesto, posto sam opusteno par pura naleteo na termin hrvatsko-madjarski kralj  :P

 

Znam da postoji neka knjiga Ivana Grafenauera o slovenskim legendama o kralju Matijažu, bila mi je na spisku za opštu srednjovekovnu istoriju. E sad, da li je na slovenačkom ili srpskom/hrvatskom i da li su slovenske zapravo slovenačke legende, pojma nemam. Proveri na elektronskom katalogu Narodne biblioteke.

Link to comment

Drugar mi preporucio knjigu Dizraeli i istocno pitanje, Milosa Kovica. Izdanje Klio. Citao neko?

 

Inace ruku mi je pala Spomenica o Hercegovackom ustanku 1875. (izdanje iz 1925.godine) pa u siroj prici oko Balkana 19.veka mi je dao preporuku.

Link to comment

Davno delove za ispit. Koliko se sećam, sasma OK. Mada je ta knjiga (zapravo Kovićev doktorat) bio povod za epski kermes na FF.

 

Za Balkan 19. veka odličan pregled je Leften Stavrijanos, Balkan posle 1453. Imam knjigu u el. formatu na engleskom, reknite ako treba.

Link to comment

Davno delove za ispit. Koliko se sećam, sasma OK. Mada je ta knjiga (zapravo Kovićev doktorat) bio povod za epski kermes na FF.

 

Za Balkan 19. veka odličan pregled je Leften Stavrijanos, Balkan posle 1453. Imam knjigu u el. formatu na engleskom, reknite ako treba.

Бољи него Павловић?
Link to comment

Dobar je Pavlović ali mi je Stavrijanos nekako bolje legao. Odlično su kod njega opisane Rumunija, Bugarska i Grčka, o tome sam malo znao pa mi je bilo baš zanimljivo.

Link to comment

Dobar je Pavlović ali mi je Stavrijanos nekako bolje legao. Odlično su kod njega opisane Rumunija, Bugarska i Grčka, o tome sam malo znao pa mi je bilo baš zanimljivo.

Знаш шта ти је чинити. ;)
Link to comment

 

 

Ima doduse, 1 sloj, dodatni: Svejk je vojnicka knjiga o ratu, mislim na obicnog vojnika.

Pored njega, postoje mozda jos samo 2 takve knjige u celoj svetskoj literaturi: Na zapadu nista novo, Remark, i Od sada do vecnosti, James Jones.

Sve ostale, a ima ih tusta i tma - pisali su oficiri.

Za oficire.

jesi čitao "morski psi i male ribe", pisao wolfgang ott?
Link to comment

Знаш шта ти је чинити. ;)

+1

 

ja imam neku Istoriju Rumuna od Lučana Boje i još jednu od Vlada Georgeskua, a Grke i Bugare imam ona izdanja Klia (prve dvije su na eng. i u el. formatu, druge dvije štampano). Ako si voljan da se mijenjamo, nađemo se ispred Moskve. :D

 

I ponesi ako imaš sličicu Kima Kalstroma. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...