Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

veceras Ubik ili Neuromanser, sta novcic odluci

 

novcic presudio Gibsona, upravo zavrsih. trebalo mi je oko 1/3 da pohvatam sve te termine, svet i modus operandi, ali taman tada ludilo krece i ne staje do samog kraja. Vrhunska zabava. Podsetilo me delimicno na blade runner.

Link to comment

Гибсон ми је у топ 10 најдражих писаца.

 

Идеју за Неуромансера је добио након што је у једној играоници видео игара - али оној старој што се на енглеском звала "аrcade" - видео непрекидан низ концентрисаних лица осветљеним катодним цевима, свако у свом свету. После ми неко каже да видео игре нису уметност.

 

Геније је Гибсон, кодификовао нам је будућност.

 

Едит: Е, заборавих: да ли си читао на енглеском или на српском? Надам се на енглеском.

Edited by Прслин
Link to comment

Пробај Препознавање образаца. Неуромансер али о брендовима и феномену онлајн видеа, писан - наравно - пар година пре појаве Јутјуба.

Link to comment

 

 

...

Едит: Е, заборавих: да ли си читао на енглеском или на српском? Надам се на енглеском.

+1 za eng

 

to na srbskom nečitljivo, jebala ih 'matrica'.

Link to comment

btw ulicne tezge u bgd su zlato. nasao pre oko mesec dana Ursulu(leva ruka tame) za 400 ili 500 din.

Bio i Asimov- ja, robot- ali nisam uzeo, ne znam zasto

Link to comment

Едит: Е, заборавих: да ли си читао на енглеском или на српском? Надам се на енглеском.

 

na srpskom. verovatno sam se zato mucio oko nekih termina.

Link to comment

Ух. Је л' "Неуромант"?

 

Мучио би се и на енглеском, али би то мучење имало смисла јер су у питању речи које је сам сковао и од којих је добар део и завршио у енглеском, за разлику од српског превода из кога практично ништа није завршило у српском, а ако у њему и препознаш неку сајбер реч, она је ту дошла као ехо Неуромансеровог утицаја на енглески.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...