Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

ne duguje tebi niko odgovor, ne znam odakle ti ideja da su ljudi ovde da bi ti odgovarali na pitanja. ako neko zna odgovor rećiće ti, ako ne zna ili ih tema ne zanima, neće. deal with it. 

 

imaš project gutenberg i knjigoteka org

Link to comment

jedan nudio pre par meseci sken Greha u jpg-u ali moraš da mu pošalješ pp pa ti onda da link. ko zna šta traži da napišeš u pp, možda da se nacionalno opredeliš, od srBova svašta moš očekivat.

Link to comment

Окејиш ми је био тај Океан, приметно слабији од Књиге о гробљу.

 

Прочитах у два-три дана "Фактор Черчил" Бориса Џонсона. Добра књига која много говори о оба политичара. Забавно ми је било што сам читао о Черчиловим ставовима о Европи у тренутку када је Борис Џонсон рекао да се прикључује анти ЕУ табору, што је ваљда изненађење за свакога ко није прочитао пар година стару књигу.

 

Черчил к'о Черчил, цинични пацов из Бленхајма, прелетач и себичњак коме је све са разлогом опроштено јер је победио Хитлера, али Борис Џонсон наставља да ме одушевљава. Класично образован, брбљив, жовијалан к'о Умберто Еко™ и идеалиста, ко би рекао да их још има. Зајебао се са одлуком о референдуму, али мислим да је то урадио јер се пали на лудачке потезе и преузимање ризика карактеристично за његовог идола. Надам се само да ће умети и да се извлачи из својих Галипоља како се Черчил извлачио из својих.

 

Посебан ниво патње над судбином Србије (која се спомиње посредно у једној реченици, у Черчиловом говору када је први пут јавно употребио термин "гвоздена завеса" и сместио Београд иза ње) ми је изазвало размишљање о томе како би изгледала књига Александра Вучића или Бојана Пајтића о Николи Пашићу. Ту сам се скоро расплакао од муке.

Link to comment

meni su american gods #1 od starog gaimana.

 

btw. sad čitam jua nesbea (crvendać, dobar je nesbe), a pre toga gubitnika od bernharda (dobro piše ali mi nije nešto legao trenutno) i priče iz los anđelesa od rya coodera.

Edited by Sundance Kid
Link to comment

Гејмен је добар сценариста стрипова, али књиге му нису ни изблиза тако посебне. У "Боговима" некако претегне та одлична идеја, док реализација остане некако мех. Мени су његове књиге све боље како је циљна група млађа, а најбоља ми је "Дан када сам заменио тату за две златне рибице". :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...