Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

najzad sam našao nekoga ko čita veća sranja od mene, trenutno ove dve

 

Epoxy Polymers - New Materials & Innovations Pascault Williams

 

Polymer Chemistry - A Practical Approach (F. J. Davis)

Jbm li ga, kakva sranja ti čitaš ne mogu znam, niti me interesuje. Pak, ono što ja čitam, me jako interesuje i nemam problem 

da u nekoj argumentovanoj kritici, kažem, jeste, jeo sam govna, čovek falsifikuje podatke, piše neistine,  izvinjavam se.

Čak i ovima koji me nazivaju šljamom, i koji očigledno osim ad hominem napada, svih ovih godina, na forumu generalno, nisu u stanju ništa na tu temu smisleno da napišu.Do tad, šta da ti kažem, što manje sranja čitaš to ćeš manje da smrdiš.

 

U međuvremenu progutao, Ivan Ivanji, pomenuo Koltrejn ranije, Slova od kovanog gvožđa. Selman, Franz Ehrlich, Elijah Bazna su likovi 

o kojima se dalo i vam knjige pročitati svašta nešto zanimljivo. Inače, na makartovom sajtu ima neka akcija, mogu da se nađu između ostalog i njegove knjige za 149 din.  http://www.makart.rs/knjige/zanr/akcija_napravi_par_za_298_211/1

 

Sad načeo biografiju Luisa Armstrogna, izdala Utopija. Kao i Majslovu što su, doduše neki mali tiraži, al ima da se nađe. Koju je takođe bilo milina čitati.

 

Pijan sam, idem da spavam do ponedeljka. 

 

plus, ko bi reko da je kod druga Tita mogao i između ostalog da se čuje uživo džez.

https://www.academia.edu/2567272/D%C5%BEez_je_sloboda_d%C5%BEez_kao_ameri%C4%8Dko_propagandno_oru%C5%BEje_u_Jugoslaviji

Edited by Remi
Link to comment

Road.jpg

 

Gospode boze nisam uspeo da pronadjem ni tracak nade u 240 strane knjige  :ph34r:. Odavno me neka stvar nije ovako gurnula u depresiju.

Ја сам имао утисак као кад сам ономад гледао Цубок. 

Link to comment

Сматра да за наду мораш да се бориш. Мислим да је о томе књига, не о преживљавању, већ о томе да је свет одвратно место у које доведеш дете, а онда после много муке, таман када скапираш како све шљака (и успут схватиш колико је свет грозан) рикнеш од старости и оставиш свог клинца на том грозном месту да се бори, без наде да може да победи јер се увек све ионако завршава смрћу.

 

Једна од најпогубнијих комбинација за личну срећу је атеизам, памет, старост и мизантропија. А када је тако добар писац у питању и када као јако матор добије дете, онда сви најебемо.

Link to comment

pa ne znam. ja bih rekla da je ova knjiga subverzivno optimisticka.

 

knjiga je bez prisutstva boje, crno-sivo-bela. toliko da bi me svaki put kad je zatvorim iznenadile boje sopstvenog okruzenja. cini mi se da samo aludira na alternativu ako odustanemo od osnovnih vrednosti. (+ koliko je bitno da ne odustanemo od istih.) veoma dobro stivo. 

Link to comment

Kraj Makartijevog Puta, kada se sin malo previše volšebno spasi nakon što otac umre, unosi element nade koji roman malo olakšava, kako na nivou simbolike tako i konkretne priče. Mada, meni se čini da bi mračnije, ali konzistentije, bilo da je sin jednostavno nastavio da se muči, kao što mu se i otac mučio.

 

Inače, Krvavi meridijan, je za mene neuporedivo bolji od bilo koje druge Makartijeve knjige koju sam čitao i vjerovatno jedan od najboljih američkih romana napisanih u posljednjih pedesetak godina.

Link to comment

...клинца на том грозном месту да се бори, без наде да може да победи јер се увек све ионако завршава смрћу.

 

 

Кажем ја Цубок.

Link to comment

 

Gospode boze nisam uspeo da pronadjem ni tracak nade u 240 strane knjige  :ph34r:. Odavno me neka stvar nije ovako gurnula u depresiju.

 

ono kada opale svetleću raketu pri kraju, lepota. kasnije sam još par puta pročitao taj deo. zapravo i nije predstavljen kao lep, nego ispada da čovek (nisam jedini koji je tako video tu raketu) od sve težine mora negde da učita olakšanje.

 

i naravno sam kraj. ona iz dobre familije, on isto i to se nastavlja

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...