Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

pillars-of-the-earth.jpg

 

Pravo osvezenje nakon one bedastoće od Akunjina. Monumentalni istorijski triler, knjiga se ne ispusta iz ruku, osecaj je kao dok se gleda serija. Mislim da cu se jos druziti sa ovim piscem. 

 

Stigao sam do sredine Saramagovog "Slonovog putovanja". Gustira se jedno poglavlje dnevno da bi se uzivalo u svakoj recenici. Very very nice.

 

el_viaje_del_elefante.jpg

Link to comment

Đe zapelo, poručniče?

 

Istina, tek sam pročitao stotinak stranica, ali mi se čini da je knjiga kvalitetno napisana, poštujući

i koristeći sve dostupne izvore. Bilo bi dobro da, ako ju je neko od naših istoričara čitao, napiše mišljenje, jer mi deluje da je Milan Radanović uradio sve što treba da uradi jedan istoričar kada piše jednu ovakvu knjigu.

 

Da uzmeš sve knjige, od svih pročetnički orjentisanih istoričara kojih možeš da se setiš,ne znam da li bi našao kvaltetnije napisanu knjigu na ovu temu. Ako imaš predlog, napiši koja je to,ako je do sada nisam čitao, pročitaću je. Ovu od Dimitrijevića nisam čitao, a recimo Radanović piše ovo,

"Pre nekoliko godina objavljena je knjiga istoričara Bojana Dimitrijevića o istorijatu oružanih snaga pod ingerencijom vlade Milana Nedića.4 U toj knjizi nije naveden nijedan zločin formacija pod kontrolom Nedićeve vlade nad civilnim stanovništvom niti je ukazano na učešće Nedićevih snaga u brojnim hapšenjima civila i njihovom isporučivanju okupatoru nakon čega su uhapšenici logorizovani i ubijani od strane nemačkih vojno-policijskih snaga. I na ovom primeru uočava se značaj građe DK i ZK – da je Dimitrijević istraživao ta dva fonda svakako ne bi načinio navedeni propust”. Moram da primetim, kad sam već kod Dimitrijevića, da posle par zadnjih zanimljivih gostovanja po raznim televizija, ima najmanje jedan novi simpatizer ds-a na forumu, što je jednako zanimljivo kao i ta gostovanja.

 

Drugo, pre Klopa si imao Ben Karsona na avataru, pa, pored dveri koje simpatišeš na domaćoj sceni, prepostavljam da i njega verovatno gotiviš i da 

ti popunjava prazninu koju osećaš u nedostatku dverjana dok si abroad, i da isto tako uživaš u njegovim knjigama, a onda si verovatno u toku i sa vestima,

pa bih te pitao da li znaš kada će njegova nova knjiga da izađe?

 

Carson said he personally believed Charles Darwin’s theory of evolution was encouraged by the devil.

“I personally believe that this theory that Darwin came up with was something that was encouraged by the adversary, and it has become what is scientifically, politically correct,” said Carson.

“Amazingly, there are a significant number of scientists who do not believe it but they’re afraid to say anything,” Carson added, saying he would be writing a book, “The Organ of Species,” that shows how the organs of the body refute evolution.

 

 

Ili, da li ima neki uradak na temu piramida, esej, tribinu? Pošto i tu, pored holokausta i abortusa, ima zanimljivih teorija i stavova.

 

Ben Carson: Egyptian pyramids were grain stores, not pharaohs' tombs

 

I posle je Milan Radonović neki pajac koji piše gluposti i sad ćemo da lepimo duhovite slike. Kao kad je Prslin negde na istoriji kad je neko zakačio neki članak o Stepincu i Draži, napisao neku pesmicu i tako demantovao sve. Smešno je to, bar koliko i slika gora.

 

E, da, jel si se po ovom poručniku nazvao ovde?

 

O intenzitetu četničkog terora u čačanskom kraju, u navedenom razdoblju, svedoči konstatacija u biltenu kvislinškog Ministarstva unutrašnjih poslova (april 1943): „Ilegalni odredi poručnika Vlaste Antonijevića, Dače Simovića, Milutina Jankovića, poručnika Vasića i kapetana Rakovića nemilosrdno ubijaju sve one koji su makar i jedan dan bili i sarađivali sa partizanima. Neki od ovih odreda vode tako bezumnu akciju da se njihova delatnost može ravnati sa radom običnih odmetnika.”

 

 

 

 

Link to comment

Опет се накотили.

Јеси провалио да памти шта ми је било на аватару пре пола године, зна за кога гласам, још само није написао број регистарских таблица на мом аутомобилу. Наравно одмах креће са дисквалификацијама оно глуп си примитиван, и тај рад...Још да да проба да објасни како је то сарадник окупатора баја ког су 6. априла два пута оборили Немци, па може и ракетлу да тера.

Link to comment

Све ће тај да ти објасни, поручниче, као и ови што их цитира. Велики су то мудраци. Мршави, испијени, погледа загледаног у даљину, са пљугом у рукама, Марксом на уснама, а Лењином у срцу. Фенсерај локални на који су се накачили и понеки наследници екипе која је јебање коза заменила дркањем на Неду Украден или, у нешто напреднијем издању, јебање коза јебањем Неде Украден.

 

Сами за себе ти бледи индијанци нису никакав проблем, ионако их је петнаест укупно на две-три катедре Филозофског и још четрдесет девет-педесет са две-три катедре Филозофског. Проблем су Розе Луксембурзи Шлихтунзи који нас опет пацификују финансирајући такве индијанце. Боли уво Розу и боли дупе Луксембурга што су Шлихтунзи неуке штеточине, у Србији се таквима завршава исти посао који се на неком другом месту завршава финансирањем нациста попут Азова.

 

Шљамчићи, надобудни јер то иде руку под руку са необразованошћу и фрустрирани, јер слободна љубав још није заживела.

Link to comment

Све ће тај да ти објасни, поручниче, као и ови што их цитира. Велики су то мудраци. Мршави, испијени, погледа загледаног у даљину, са пљугом у рукама, Марксом на уснама, а Лењином у срцу. Фенсерај локални на који су се накачили и понеки наследници екипе која је јебање коза заменила дркањем на Неду Украден или, у нешто напреднијем издању, јебање коза јебањем Неде Украден.

 

Сами за себе ти бледи индијанци нису никакав проблем, ионако их је петнаест укупно на две-три катедре Филозофског и још четрдесет девет-педесет са две-три катедре Филозофског. Проблем су Розе Луксембурзи Шлихтунзи који нас опет пацификују финансирајући такве индијанце. Боли уво Розу и боли дупе Луксембурга што су Шлихтунзи неуке штеточине, у Србији се таквима завршава исти посао који се на неком другом месту завршава финансирањем нациста попут Азова.

 

Шљамчићи, надобудни јер то иде руку под руку са необразованошћу и фрустрирани, јер слободна љубав још није заживела.

to je zato sto su bezali sa ustasama 45. i sto su bili meka kurca.zato su nekima i njihovim bliznjim puna usta kurceva bledih od najboljeg duvana i viskija.i zato se deca danas uce istoriji po tribinama i od oznaskih bicarki
Link to comment

Све ће тај да ти објасни, поручниче, као и ови што их цитира. Велики су то мудраци. Мршави, испијени, погледа загледаног у даљину, са пљугом у рукама, Марксом на уснама, а Лењином у срцу. Фенсерај локални на који су се накачили и понеки наследници екипе која је јебање коза заменила дркањем на Неду Украден или, у нешто напреднијем издању, јебање коза јебањем Неде Украден.

 

Сами за себе ти бледи индијанци нису никакав проблем, ионако их је петнаест укупно на две-три катедре Филозофског и још четрдесет девет-педесет са две-три катедре Филозофског. Проблем су Розе Луксембурзи Шлихтунзи који нас опет пацификују финансирајући такве индијанце. Боли уво Розу и боли дупе Луксембурга што су Шлихтунзи неуке штеточине, у Србији се таквима завршава исти посао који се на неком другом месту завршава финансирањем нациста попут Азова.

 

Шљамчићи, надобудни јер то иде руку под руку са необразованошћу и фрустрирани, јер слободна љубав још није заживела.

Čekaj, ovi ispijeni, bledi, mršavi sa pljugama će završavati posao poput Azova u Ukrajini? Biće da si ti na umu imao dvejrane, kratko šišane, napucane, u ribok klasiku ili najkama, u trenerkama sa učkorima, belim čarapama, i obavezno sa torbicama oko vrata, koje su usled lenjosti da se pokrenu  rade nešto pametno, napunjene papirnim maramicama umesto nečim drugim. To su isti oni što idu u porodične šetnje gledajući da jebu majku nekom pederu, i što na Dražu, pop Đujića i Nedića gledaju kao heroje.Biće da si na njih mislio Prsline. Šta kaže Vasić, jel si ga pitao nekad kako to da finsasira pokret koji se zalaže za nasilje?

 

Elem, sad razmišljam kako bi bilo dobro da neko od forumaša, ko ima žicu za pisanje, napiše alternativnu istoriju foruma, kao Hazard sa onim tekstom koji je preneo Telegraf,  kako bi to forum izgledao da su četnici pobedili, oslobodili Jugoslaviju i da je obnovljenja monarhija. Verovatno bi obojica imali po minimun 100k postova, umesto ovako tvojih mršavih 10 na Dražinoj temi, a Vasić se nije ni upisao, :lolol: čak ni 1+ da stavi. A, od tih deset pet su o komunistima a ostalih 5 neke interne zajebancije sa Topolom. Tako da ono, i ovo ostalo što si pisao je slično kao Vasić sad što je uradio, sa ovim, "još samo kad bi objasnio kako je ovaj onaj", nešto u vidu polupitanja gde se kao sugeriše neki odgovor a ne napiše se. U stvari, imaš jedan opasan post, mrzi me da tražim, gde si sabio suštinu Drugog svetskog rata u par rečenica, a partizane si u istom opisao kao još gore zlo nego što su ljotićevci, tako si ih dobro opisao da si kojim slučajem živeo za vreme rata bez problema bi mogao da radiš kao novinar Novog Vremena. U prvi mah sam i mislio da si uradio kopi paste nekog članka. Ili ono kako su četnici pomogli Koči da razbije obruč, ne znam šta mi je omiljenije, to ili kad si skoro napisao da je posle rata Jugoslavija nastavila da postoji na temeljima koji su udarani za vreme kraljevine da bi sve bilo drugačije. Ali nikako da se raspišeš o tome. Evo ti knjiga gore kako je Draža nastavio u tom duhu da udara temelje za obnovu monarhije. Sve u svemu, za forumskog fajtera koji je spreman da ulazi u višednevne rasprave o nekim marginalnim temama, veoma mlako, veoma. Razlog za to može da bude samo to, što konkretno na tom podforumu, borave ili su boravili ljudi koji zapravo nešto i znaju.

 

Ajd sad, ispuni još jednu rundu vređanja, pa nastavi sa redovnim aktivnostima

o komunizmu kao najvećem zlu, od politike pa sve do vocapa. Nema teme koju nisi zagadio istim.

 

Iako se ovde uopšte o tome ne radi, već ko je šta radio i kako će ostati upamćen.

Edited by Remi
Link to comment

Све ће тај да ти објасни, поручниче, као и ови што их цитира. Велики су то мудраци. Мршави, испијени, погледа загледаног у даљину, са пљугом у рукама, Марксом на уснама, а Лењином у срцу. Фенсерај локални на који су се накачили и понеки наследници екипе која је јебање коза заменила дркањем на Неду Украден или, у нешто напреднијем издању, јебање коза јебањем Неде Украден.

 

Сами за себе ти бледи индијанци нису никакав проблем, ионако их је петнаест укупно на две-три катедре Филозофског и још четрдесет девет-педесет са две-три катедре Филозофског. Проблем су Розе Луксембурзи Шлихтунзи који нас опет пацификују финансирајући такве индијанце. Боли уво Розу и боли дупе Луксембурга што су Шлихтунзи неуке штеточине, у Србији се таквима завршава исти посао који се на неком другом месту завршава финансирањем нациста попут Азова.

 

Шљамчићи, надобудни јер то иде руку под руку са необразованошћу и фрустрирани, јер слободна љубав још није заживела.

То јест проблем. Ех, да се бар докопају Неде...

Link to comment

Gospodar prstenova.

Jbt, koliko i kako nežno i duboko volim tu knjigu.

Tražio sam neki citat te sam uzeo da je prelistavam. Onda sam se vratio na prvu stranicu, počeo da čitam, gledajući s ljubavlju moje Nolitovo izdanje,  i evo me sad kod farmera Magota, uznemiren jer su mi Crni jahači za petama. No, domaćin nam je ponudio prijatnu večeru i ja se sad obuvam da odem do Vera da kupim šampinjone (sumnjam da imaju vrganje) da ih izdinstam sa slaninom. Još da imam neki zemljani vrč za pivo....

Link to comment

najzad sam našao nekoga ko čita veća sranja od mene, trenutno ove dve

 

Epoxy Polymers - New Materials & Innovations Pascault Williams

 

Polymer Chemistry - A Practical Approach (F. J. Davis)

ne pominji :ph34r:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...