Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

kako ti se svidja S.N.U.F.F?

ja sam batalio posle 70 strana

Meni je super...

Smorili su me Život insekata i Čapajev i praznina, ne znam šta je ušlo u Peljevina kad je to pisao...

I šta je trebalo Sorokinu da u Mećavi izigrava Puškina...Koji jeste osnova za poeziju moskovskog konceptualizma i za neke postmoderniste, ali samo u originalu,.. 

Edited by uros_s78
Link to comment

meni je capajev super, a insekti ok

Različiti ukusi.:)

Mene su Empire V, DPP i Generation P (i knjiga i film) raspametili...

Sveta knjiga vukodlaka i Sok od ananasa za divnu damu su isto super.:) 

Link to comment

 

Mene su Empire V, DPP i Generation P (i knjiga i film) raspametili...

 

 

ova 3 su i meni odlicni (takodje i film)

 

svete knjige se ne secam, a sok od ananasa ima dobru prvu pricu, ostatak je dosadan.

 

ostalo mi je jos betmen apolo i kristalni svet da procitam i mislim da je to sve sto su kod nas preveli.

Link to comment

Meni je Čapajev najbolje od Peljevina. Omon Ra i Generacija P su isto odlične. I Život insekata je OK. Generalno, raniji Peljevin mi je mnogo bolji. Sveta knjiga vukodlaka mi se ne dopada, Šlem užasa je hermetičan.

Nikako da mu se vratim poslije tih razočaranja.

Link to comment

Мени је Генерација П била такав неквалитетан треш да ништа даље нисам читао. Једна од оних књига које звуче модерно и брзо и љуто и надркано када су препричане, али су потпуно шупље. Као неки Брет Истон Елис, али без тог Хотлајн Мајами шмека који Амера чине занимљивим.

Link to comment

Ne znam, ne bih ništa što sam od Peljevina čitao opisao kao treš.

Ne mislim da je savršen, ponekad se prekombinuje, previše mistifkuje, razmeće se svojim (pre)velikim poznavanjem religije i mitologije, ponekad previše reciklira stalne teme (ruski tranzicioni užasi i sl.), ali generalno, mislim da je Peljevin vrlo dobar pisac.

Link to comment

Мени то велико знање делује као да га гуглује у другом прозору док куца. Што сам за себе и није проблем, ради то и Уелбек само транспарентно и са дозом постмодернистичког... хеј, бре! Сада сам схватио да Уелбек све то измишља! Какав цар. :)

Link to comment

Majka u sredini, Sibil Lokhart. Priča kako je žena odgajala dvoje dece i kako je majčino čudno ponašanje na kraju postalo dijagnoza Alchajmera, i njeno napuštanje posla da bi mogla da brine o dvoje dece i bolesnoj majci. Depresivno, sad se kajem što sam je uzela (izuzev toga ok knjiga ovako).

Link to comment

Мени то велико знање делује као да га гуглује у другом прозору док куца. Што сам за себе и није проблем, ради то и Уелбек само транспарентно и са дозом постмодернистичког... хеј, бре! Сада сам схватио да Уелбек све то измишља! Какав цар. :)

Peljevin se za te stvari interesuje još od kraja osamdesetih kad je uređivao neki časopis Nauka i religija, ili tako nekako. Bez obzira, kad to počne da koristi da popuni praznine u kojima nema šta da kaže, knjiga mu se raspada. To mu se desilo u Svetoj knjizi vukodlaka. Ideja mršava, razvlačena već iks puta, i onda je nakrca opskurnom nordijskom ili čijom već mitologijom da izgleda pametno.

 

A Uelbek voli da izgleda da je ono što je napisao upravo izguglano. Takav utisak je sastavni dio onoga što je želio da kaže knjigom.

Link to comment

Мени је Генерација П била такав неквалитетан треш да ништа даље нисам читао. Једна од оних књига које звуче модерно и брзо и љуто и надркано када су препричане, али су потпуно шупље. Као неки Брет Истон Елис, али без тог Хотлајн Мајами шмека који Амера чине занимљивим.

 

To mu je po meni najbolja knjiga...Uvijeno kritikuje rusko društvo za vreme Putina...Jer i govori o generaciji koja odrasta za vreme Putina. Sam koncept ruske ideje i ugašenog televizora pod dejstvom spida ili pečuraka ti govori o tome. Još plus što se Vavilon ponavlja u skoro svakoj njegovoj knjizi...Znači, ruska vlast gradi vavilonsku kulu koja se sastoji od mreže vampira koji prodaju ideju o lažnom patriotizmu zasnovanom na nafti i pijenju krvi, tj.života, ukidanjem građanskih prava.i to je ideja iznesena u Empire V, DPP. Generation P, Svetoj knjizi vukodlaka, Soku od ananasa za divnu damu i Betmen Apolou... :) To ti je i odnos glamura i diskursa, kojima se u Betmen Apolou dodaje i protest. Povezane su, treba ih razumeti, a često se u njima oslanja na rusku avangardu, pod čim podrazumevam i Bogotražitelje, vavilonsku mitologiju i bardove kao što su Okudžava i Visocki. :)

Generation P mi je, pored Levijatana i niskobudžetne Prašine, najomiljeniji film ikad.

Edited by uros_s78
Link to comment

To mu je po meni najbolja knjiga...Uvijeno kritikuje rusko društvo za vreme Putina...Jer i govori o generaciji koja odrasta za vreme Putina

Јељцина, батице, Јељцина.

Link to comment

Јељцина, батице, Јељцина.

Putina...Jeljcin je pomenut samo kao figura, umesto koje vladaju oligarsi, što takođe kritikuje...

Ali je pre svega u pitanju kritika društva za vreme Putina, samog Putina i težnja Rusa da zbog bezbednosti i lagodnog života svoj život, ljudska prava, individualnost i individualne slobode stave ispod države i žrtvuju ih za državu... To isto radi i Sorokin, pogotovo u Šećernom Kremlju, Slapovski u svim tekstovima i intervjuima, Boris Akunjin, Viktor Jerofejev i Ljudmila Uljickaja...Isto kao što to rade moskovski konceptualisti...Samo što za razliku od Monastirskog, Epštajna, Lajdermana i svog oca Viktora Pivovarova, Pavel Peperštajn podržava aneksiju Krima...

Ja ne delim rusku savremenu književnost na putinističku i anti-putinističku, npr. Priljepina, koji radi na TV Dožd. koju inače jedinu gledam od ruskih TV stanica, ne podnosim, isto kao što ne podnosim ni Mašu Gesen, a volim Razumovsku i Dmitrija Gluhovskog,... 

Edited by uros_s78
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...