Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

pa ni ja nisam mogla da se uzivim u lovca u zitu, valjda i zato sto je to nekako generacijska knjiganaivan. super govori o (jednom sasvim obicnom i licnom) otudjenju dvadesetpetogodisnjaka. mnogo simpatican roman.

Link to comment
franciska, sta ti je u knjizi lose? mislim, okej je, samo bih voleo da cujem. ipak je on svetski priznat u knjizevnim krugovima, ne moze se poreci da je kvalitetan pisac.stil jeste sveden, ponekad su preokreti predvidljivi, ali je jako zabavno, ironija reze, uz to mi strasno pase sto o ozbiljnim stvarima govori na neozbiljan nacin. negde sam procitao da su mu svi glavni likovi na rubu nervnog sloma, i to mi odgovara, zbog identifikacije. :lol:
Ok, I'm weird: dosadno, u sustini se nista nije ni desilo (mada to nije presudno), gde je ironija, gde su ozbiljne stvari i gde je neozbiljan nacin? Nisam kriticar, ali mi nikako ne pase. Jedino se brzo cita, ali se i brzo cita i npr. blog. Da, I'm weird. :unsure:
Link to comment
Ne nadaj se hepi endu cool.gif Jos ako si citala o martiru Stefanus-u i mit o Daidalus-u - bog da te vidi!
nisam citala to sto si napisala...a za :) end, ne treba mi, ja vise naginjem ka :( endovima, hehe, ma samo da nije neka bolestina od knjige...sajberice, ne odavaj vise! :)
Link to comment
neobrazovano crnce koje je ako se dobro secam glavni lik na srpskom govori juznosrbijanskim narecjem. :blink:
? gde si našo taj prevod? :lol:
Link to comment
nisam citala to sto si napisala...a za :) end, ne treba mi, ja vise naginjem ka :( endovima, hehe, ma samo da nije neka bolestina od knjige...sajberice, ne odavaj vise! :)
Ma nisam ti odala nista. I ne bih, naravno. Uzivaj. Samo sam htela da ti skrenem paznju na intertextualnost. Ime glavnog junaka je Stephen Dedalus (Joyce-ov alter ego) je preuzeto od ranije pomenutog martira Stefanus-a i mita o Daidalos-u.
Link to comment
Ok, I'm weird: dosadno, u sustini se nista nije ni desilo (mada to nije presudno), gde je ironija, gde su ozbiljne stvari i gde je neozbiljan nacin? Nisam kriticar, ali mi nikako ne pase. Jedino se brzo cita, ali se i brzo cita i npr. blog. Da, I'm weird. :unsure:
ma nisi weird, a i da jesi, medju svojima si. :lol: da, nista se nije desilo, nije neko pusio cigaru, uglancao pistolj i ubio dilera na cosku, pa ga je vijala policija i dilerova banda, on se u toku bega zaljubio u kasirku, pa mu je ona uplatila letovanje, gde je trebalo da se nadju cim ona dobije neplaceno, ali njega na aerodromu sacekaju banditi, ucmekaju ga posle jurnjave kolima, a ona ne zna za to, i knjiga se zavrsava scenom njenog sletanja na tropski raj, i osvrtanja po aerodromu...e, ovo je bila ironija.erlend pise o stvarnom zivotu, u kojem se u principu nista ne desava. ljudi imaju probleme, nekih su svesni, nekih nisu, odlazu njihovo resavanje, puno ljudi je na granici da bude institucionalizovano ali se ponasaju taman toliko pristojno da ne strce previse. inhibiranost, otudjenje, besciljnost, itd. to je govor o ozbiljnim stvarima, a isprican kroz pricu o liku koji sa losom seta kroz sumu. da si prvo citala doplera, gde je on jedini glavni lik, mozda bi ga bolje shvatila kao osobu. a ironija je vec i sam naslov knjige, pa baba koja pusi marihuanu, i milion drugih detalja. jbg, ako ne volis skandinavski humor, onda ti se ni ovo ne moze svidjati. trier recimo ima komedije u kojima si nijednom ne nasmejes. kontam da samo odredjeni tip osobe moze da voli lua, i to je skroz okej.
Link to comment
? gde si našo taj prevod? :lol:
veruj mi da nemam pojma. a jel on nije crnac? to ne mora da bude do prevoda nego do moje zaboravnosti. :lol: imao sam problem sa tim selindzerom, drugari su se kleli u njega, i smarali me da ga citam, a ja se u takvim slucajevima postavim defanzivno, i cak i da je dobro verovatno mi se nece svideti. e, sad se nesto prisecam, nije to bio lovac u zitu nego pic dzeka keruaka!!! :lol: (upravo ste pratili tok moje svesti, preko izgleda korica sam nekako skontao da naslov nije bio lovac u zitu, pa sam se setio pic-a pa onda guglao da skontam da je u pitanju keruak :) ). selindzer mi je bio dosadan, pokusavao sam i sa freni i zui, i sa krovnom gredom, nisam mogao ni da zavrsim do kraja. lovca u zitu sam mislim citao na engleskom, ali nista nisam zapamtio. onih devet prica jos i kojekako. dosta sam se palio u srednjoj i ranih dvadesetih na bitnike, dok nisam iscitao sve do cega sam mogao doci, ali sam nekako bio ravnodusan prema selindzeru.
Link to comment
da, nista se nije desilo, nije neko pusio cigaru, uglancao pistolj i ubio dilera na cosku...
Znas i sam da nisam to mislila. -_-Al' je utesno sve to... onda i ja mogu da budem pisac (remember? :naughty: + "prica" sa PZD). :lolol: Edited by FranziskaKafka
Link to comment

"Sumrak" (Stefani Majer) - pre izvesnog vremena sam preporucila na laganoj letnjoj literaturi, a sinoc sam zavrsila knjigu i bas sam se osladila. U pitanju je tinejdzerski roman, o vezi izmedju klinke koja usled nesredjenih porodicnih odnosa dolazi da zivi s tatom u nekom malenom americkom gradu i njenog skolskog druga - vampira (da ne stavljam spojlere, ako nekoga i zainteresuje da procita, sve mu je jasno u prvih par strana). E sad, sta je u isto vreme i zanimljivo, a i odbojno ---> s obzirom da je knjigu napisala 33-godisnjakinja, stice se utisak da je glavna junakinja starmala, jer se autorka bas ubacila u njen lik. Meni je to bilo simpaticno, ali ne znam koliko je mladjoj citalackoj publici, kojoj je roman i namenjen.

Link to comment
Znas i sam da nisam to mislila. -_-
znam. bilo mi je zabavno da iz prve izmislim neku holivudsku radnju. :)
Al' je utesno sve to... onda i ja mogu da budem pisac (remember? :naughty: + "prica" sa PZD). :lolol:
pa budi, ko ti brani.
Link to comment
nije to bio lovac u zitu nego pic dzeka keruaka!!! :lol:
:lol: dobro je! mislila sam da imam sve naše prevode lovca u žitu pa sam za trenutak poverovala da postoji još jedan u kome je holden kolfild (glavni lik) crnče :o ne bi me tako nešto čudilo od prevodilačke interpretacije, a nije da ne bih volela da je pročitam :)... i gde su ti tvoji drugovi celog mog života :D uopšte, osim svoje majke i tihe jeze, nisam našla do sada sagovornike za selindžerova dela, a meni je on omiljeni pisac. a ti si sve pokušao, što si mogao :D ovi njegovi naslovi koje si nabrojao su zapravo sve što postoji - 4 knjige. postoje priče koje je objavljivao u njujorkeru, ali nikada nije dao prava da se objave u knjizi ili tako nešto... ipak internet je čudo, pa sad i to može da se iskopa... ja sam neke prevela kako sam znala i umela, za sebe i mamu, da imamo šta da čitamo, jer ovih 4 već znamo napamet :)
Link to comment
:lol: dobro je! mislila sam da imam sve naše prevode lovca u žitu pa sam za trenutak poverovala da postoji još jedan u kome je holden kolfild (glavni lik) crnče :o ne bi me tako nešto čudilo od prevodilačke interpretacije, a nije da ne bih volela da je pročitam :)
nije ovo prvi put da mi se mesaju radnje i likovi vise knjiga, tako da sada vec standardno moram da se preispitujem kada nekom pominjem nesto sto sam citao. :lol:
... i gde su ti tvoji drugovi celog mog života :D uopšte, osim svoje majke i tihe jeze, nisam našla do sada sagovornike za selindžerova dela, a meni je on omiljeni pisac. a ti si sve pokušao, što si mogao :D ovi njegovi naslovi koje si nabrojao su zapravo sve što postoji - 4 knjige. postoje priče koje je objavljivao u njujorkeru, ali nikada nije dao prava da se objave u knjizi ili tako nešto... ipak internet je čudo, pa sad i to može da se iskopa... ja sam neke prevela kako sam znala i umela, za sebe i mamu, da imamo šta da čitamo, jer ovih 4 već znamo napamet :)
pa eto, zapala si u lose drustvo. mi smo bili pretezno dobri djaci koji su se palili na bitnike, kartali se na casovima, slusali opskurnu muziku i pili vino. :) eh, srednja skola...vidis, da sam znao da si fan selindzera mogao sam da te impresioniram svojom elokvencijom, ovako sam vec rekao da mi nije nesto, propade prilika. :lol: nije da nisam pokusao da ga citam, stvarno mi je nekako monoton, drvi o nekakvim odnosima u porodici i ne znam ni ja cemu, suvise srednjeklasno americki za moj tadasnji citalacki ukus.
Link to comment
pa eto, zapala si u lose drustvo. mi smo bili pretezno dobri djaci koji su se palili na bitnike, kartali se na casovima, slusali opskurnu muziku i pili vino. :)
ah ta ravnica... :wub:
vidis, da sam znao da si fan selindzera mogao sam da te impresioniram svojom elokvencijom, ovako sam vec rekao da mi nije nesto, propade prilika. :lol:
ništa nije propalo :lol: već sam impresionirana od kad si okačio one fotke na seksigradu :lol:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...