Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Zanimljivo je da je "Sanjar" već nekoliko godina redovna lektira za šesti razred osnovne škole. 

istina, prijavilo dete da je tako.

Link to comment

David Albahari Dijaspora i druge stvari. To su njegovi kanadski dnevnici, slatko i gorko u isto vreme, uvek odusevljen njegovim pisanjem.

Link to comment

ovo je preporuka više za sve od 7 do 77, ljubitelje, đecu, odrasle... može za poklon, može za imat na polici... retko lepo i kvalitetno urađeno izdanje Lagune

A4, tvrd povez nešto oko 1.5k dinara

 

svet_leda_i_vatre-dzordz_r_r_martin_v.jp

Ja prošao za 1000 u Noći knjige (ili kako se već zove ta akcija), bilo za 3 komata 40% popusta, uzeo i još neke dvije istorijske na koje sam odavno imao pik.

Link to comment

IZVOD-IZ-KNJIGE-RODjENIH.jpg

 

žao mi je ali - neuspešan i vrlo pretenciozan pokušaj moderneog biografisanja sa par pikanterija za privlačenje pažnje. kada sam na kraju saznao da je jedan od glavnih "pomagača" u definisanju predratnog  političkog mizanscena bio (i) notorni Ivo Banac, utisak o krpljenju sadržaja preko štapa i kanapa dodatno je pojačan.

 

 

 

delfi_iskupljenje_ijan_makjuan.jpg

 

bez obzira što je ova knjiga ovde i onde okarakterisana kao remek-delo, nemam takav utisak. nekako mi je "ratni" deo inkompatibilan sa uvodnom pričom pa roman sveukupno deluje prilično "raspolućeno".

inače - da li je do mene ili Makjuan nije uspeo da kvalitetnije zamaskira stvar - odmah mi je bilo jasno ko je u šumici metnuo našoj Loli. :blush:

Link to comment

nedeljama nisam čitao ništa na papiru i na srpskom, pa sam ondak za vikedn poludeo i pročitao:

kuca-secanja-i-zaborava-filip-david~4737

nisam oduševljen,  deluje mi malo netegnuto sve i kao da se dvoumi izmedju meditativnog eseja i nekog romana misterije. ipak, vredi pročitiati

 

1409567395_Zivotinjsko%20carstvo%20naslo

ovo mi se baš dopalo, odlično ispraičano a i pisac je rekao šta je hteo da kaže. jedino smaraju endnote, bolje da su stavljene kao fusnote, ali kapiram da je i to deo priče

 

 

grad_pustoduha_vv.jpg

Zanimljivo i zabavno, mada je young adult, nekako mi je ozbiljnije od safona

Link to comment

IZVOD-IZ-KNJIGE-RODjENIH.jpg

 

žao mi je ali - neuspešan i vrlo pretenciozan pokušaj moderneog biografisanja sa par pikanterija za privlačenje pažnje. kada sam na kraju saznao da je jedan od glavnih "pomagača" u definisanju predratnog  političkog mizanscena bio (i) notorni Ivo Banac, utisak o krpljenju sadržaja preko štapa i kanapa dodatno je pojačan.

 

 

 

 

 

 

Банац?

Link to comment

74613971a83a497777007031334a6b96_700x550

Ма знам ја ко је г.Банац, него не капирам како се у ту целу причу уклапа.

Link to comment

Upravo procitao "Azazela", prvi roman sage o Erastu Fandorinu od famoznog Akunjina. Pravi pravcati Frankenštajn od romana, nema apsolutno ničega što nije kliše i što nije preuzeto odnekud. Sa druge strane, jasno mi je zašto je popularan kod sirokih masa (ako se posmatra kao vikend razbibriga spada u creme de la creme takve knjizevnosti, sto ipak nije za potcenjivanje), ali nema ni govora o nekoj veličini.

Link to comment

@Hamlet

 

Šta si čitao od Safona? Ja bih se koncentrisao isključivo na trilogiju o Groblju zaboravljenih knjiga, ostalo ne vredi čitati, IMO (osim ako nisi tinejdžer). Što se mene tiče, Safon mi se dosta dopada. :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...